Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 03:41:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
- Pre postavljanja pitanja, pročitajte "Najčešća pitanja korisnika" i ConQUIZtador Help!
- Prijave nedoličnog ponašanja igrača možete obavljati na način opisan ovde. Samo i jedino tako.
- Pregledajte forum, pročitajte top teme i tek nakon toga, ukoliko ne pronađete traženo - otvorite novu temu.
- Pročitajte pravilnik foruma, jer svaka kuća ima kućni red, a grubi prekršaji se ne tolerišu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Za kraj samo iskreno  (Pročitano 5360 puta)
13. Sep 2017, 19:42:08
Ucesnik diskusija


Pravi rekorder - 9542

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 95
Poštovani igrači i admini,

Ovom prilikom objavljujem da prestajem sa igranjem ove igre. Kao neko ko je ovde bio jako dugo (više od 6 godina) i ko ima puno iskustva, mnogo odigranih igara i kao neko ko je ostavio dubok trag, osećam potrebu da za kraj napišem nešto o našem Conquiztadoru (Triviadoru).

Za ovu igru sam saznao od drugova u školi i pomislio sam zašto da ne probam. Došao sam, i kako je vreme prolazilo, sve više mi se sviđala. Tada je bilo vreme vrhunca, pa je bilo i preko 1000 igrača u kratkoj igri, a na javnom četu takođe veoma puno ljudi, poruke su se samo nizale, i ako nisi brzo čitao, nisi mogao da pročitaš ako je neko tebi nešto napisao. Bilo je i puno turnira (i velikih i mini), koji su takođe privlačili igrače da igraju. Što se velikih turnira tiče, na svakih nekoliko meseci se održavao jedan, a između turnira, ljudi su dolazili i spremali se za njih. Mini turniri su uspevali da se održe na svakih 10-ak minuta, što je bio još jedan vid takmičenja. O takmičarskim igrama i odvojenim sobama ne treba previše pričati, jer je bilo zaista puno igrača, koji su jedva čekali da igraju, među kojima sam bio i ja. Uglavnom, jedna veoma lepa i zabavna igra.

Ali, kako kažu, "sve što je lepo ima kraj", pa tako i ovo, barem na neki način. Kasnije je broj turnira bio sve manji, pojavljivali su se razni prevaranti (čiteri), i igrači su jednostavno odlazili. Veoma malo ih je došlo. Dovoljno govori o tome podatak da se poslednji veliki turnir održao još 1. septembra 2013. godine. Dakle, pre pune 4 godine. Mini turniri su se čak i održavali nakon njega, ali, to su bili poslednji trzaji CQ-a. Tada je, u najboljim danima, bilo svega oko 100 igrača u igri i na četu, dok se ubrzo taj broj prepolovio, a kasnije još više smanjio. Kako bi se to izbeglo i održala velika posećenost, smatram da je moglo da se uradi nekoliko stvari.

Kao prvo, trebalo je staviti velike turnire makar na svakih mesec dana, ako ne i na nedelju dana. Ne znam kako se to namešta, ali mislim da nije teško staviti turnir i makar simbolične nagrade u zlatu. Što se mene tiče, ne mora biti nikakvih nagrada, bitno je samo da se održavaju često. To bi, nesumnjivo, privuklo veliki broj igrača, odnosno, ostali bi mnogi koji su otišli.  Kao što sam gore naveo, ljudi bi dolazili i spremali se za turnire, a na sam dan turnira bi bilo više hiljada igrača. Možda, ne baš toliko, ali 1000 sigurno. Primer za ovo je češki CQ, odnosno Dobyvatel. Oni su poslednji prešli na Triviador, a ja sam sve do pred kraj igrao tamo. Zašto sam tamo igrao više nego ovde? Jednostavno, zato što su veoma često imali turnire. Veliki turniri su bili na 5-6 dana u proseku. I svaki dan je bilo barem 200 igrača na četu i u igri. A kada dođe vreme za turnir, bude ih i do 500. Zamislite naš CQ sa toliko igrača. Takođe, i mini turniri su se održavali stalno, isto na 10-ak minuta, kao nekada kod nas.

Kao drugo, trebalo je uraditi i nešto povodom pojave raznih prevaranta, koji su sa svojim čitovima igrali nestvarno dobro, i time takođe terali igrače odavde. Da ne ulazim u dalju priču o tome, ja sam koristio "samo" skriptu, što se nikako ne sme poistovećivati sa bilo kojim čitom, kasnije ću objasniti i zašto.

Kao treće, prelazak na drugu verziju, odnosno Triviador. Ovo je tek doprinelo da još više igrača ode. Kao ni mnogima, ni meni se uopšte nije svidela ovakva verzija. Počevši od samog izgleda početne stranice, pa sve do igre, mnogo je lošije od starog i pravog CQ-a. Velika je glupost da ne možeš da skupiš zlato u igrama, nego možeš samo da ga (povremeno, ali retko) dobiješ. To su odluke tvoraca igre i tu ne možemo ništa. Takođe, ako nemaš zlata, nemaš ni pomoći u igri, tako je barem bilo. Zamislite ovde situaciju, gde jako teško možete doći do zlata da biste ga iskoristili za pomoći (osim ako ne uplatite kod). To je za svakoga jako teško, barem u početku. Sa druge strane, na starom CQ, dovoljno je bilo da igrate odvojene i tako skupite zlato, koje kasnije koristite u igri. I ovo je uticalo na smanjenje broja igrača. Isto tako, sa prelaskom na novu verziju, i bodovanje je postalo drugačije. Pre si morao puno pažnje da obratiš na igru, kvalitet je dolazio do izražaja, dok sada imamo situaciju gde je potrebno što više igrati, kako biste imali što veći nivo - kvantitet. Iako ne pobedite u igri, dobijate određen broj poena, a pre biste uvek gubili poene. Jedina dobra stvar nakon promene verzije su novi mini turniri, za koje je bilo potrebno da svega 9 igrača uđe, a ostala mesta su popunjavali roboti. Jeste to bilo na svakih sat vremena, ali su se često (za to vreme) održavali. Takođe, korisne su bile i aukcije, kojih je bilo veoma malo, gde su ljudi mogli da iskoriste žetone koje su dobijali umesto zlatnika posle igre, i osvoje kod za zlato.

Nakon toga, ponovo je došlo do promene verzije. Ova, treća po redu verzija je potpuno unazadila kviz. Dok je druga i ličila na nešto, ova je u potpunosti izgledala kao strateška igra za malu decu. I to nije samo moje mišljenje. Dakle, naslovna strana kao neka igrica, gde ne znaš gde je šta, a u igri meta i strele. I, glavna stvar, čuveni roboti, kao četvrto. Sećamo se da su pre, na obe prethodne verzije, roboti bili "normalni" i imali oko 50 procenata uspešnih odgovora. Recimo da su toliko imali. Na pitanja sa 4 odgovora su često grešili, a na pitanja sa brojem su jako retko odgovarali tačno, jedino ako je npr. odgovor 1, 2 ili 3, pa nekad, ali baš retko pogode u broj, ili na neka slična pitanja, koja su poznata velikoj većini igrača, poput godine Kosovske bitke. Ali, novi roboti su sušta suprotnost.
Uđete u igru, i već od prvog pitanja vidite da nešto ne valja. Najpre, treba zaključiti da su roboti. Kako to uraditi? U prethodnoj verziji su imali drveni zamak, sad svi imaju metalni, i imena banovanih naloga, što je isto kao i pre. Broj nivoa im je od 25 do 35. I, ono najvažnije, jako dobro igraju. Na pitanja sa 4, jako retko greše, mislim da neću preterati ako kažem da pogreše na jednom ili dva pitanja u 3 igre. Dakle, od oko 25-30 pitanja, oni odgovore tačno na 23-24, odnosno 28 -29. Zatim, na pitanja sa brojem jako često odgovore 100 posto tačno, dakle u broj. Kada ne odgovore u broj, onda budu jako blizu. I to, ne pogađaju ona najjednostavnija pitanja, nego na bilo koje pitanje odgovore tačno, počevši od novih, skoro ubačenih pitanja, koja retko ko zna, pa sve do jako teških i nebuloznih. Smatrate li da je to realno za njih i da je prijatno tako igrati?

Ovo dodatno doprinosi odlivu broja igrača. Ne znam da li su naši admini mogli da urade nešto povodom ovoga, ili su Mađari zaslužni za to, u svakom slučaju ovo je velika glupost. Sada imamo situaciju da je na javnom četu jedva 10 ljudi u većem delu dana, ako i toliko. Ako poželite da igrate, takmičarsku ćete najčešće igrati sa dva robota, jer igrača jednostavno nema. Najpre ćete čekati oko minut da vas ubaci u igru, što je jasan pokazatelj da ne ulazi niko od igrača. Ako hoćete odvojenu sobu, isto ćete morati sa robotima, jer će retko ko od pristunih igrača (one šačice na javnom četu) želeti da uđe, osim ako se unapred ne dogovorite sa nekim. A nekada je bilo potpuno drugačije. Gomila igrača čeka da uđe u odvojene kad se naprave. Kako se naprave, tako se popune.

Ono što su admini sigurno mogli da reglišu su nova pitanja. Najpre da kažem da ih je previše ubačeno. Postoje i pitanja koja zaslužuju da se nađu u igri, ali većina njih nikako nije za igru. Ovo jeste moje lično mišljenje iz velikog iskustva i znanja, ali, složiće se i mnogi igrači da ima previše "isuviše posebnih" pitanja. Osim ovih što nisu za igru, mnoga pitanja su duplirana, odnosno predstavljaju duplikate već postojećih pitanja, samo su malo drugačije formulisana. Takođe, određen broj pitanja nije ni napisan na odgovarajući način. Bez ikakve sumnje, i ovo ima uticaj na smanjenje broja igrača.

Zbog svega ovoga sam i ja odlučio da zvanično prestanem da igram. Da li ću ikada ponovo zaigrati, to ne znam, prvo ću morati dobro da razmislim.

Sada sledi drugi deo ovog posta, želeo bih malo više o sebi da napišem.
Dakle, kao što sam rekao, ovde sam preko 6 godina. Tačnije, mislim da sam 26. maja 2011. godine prvi put došao ovde. Igra mi se jako svidela, upoznao sam puno ljudi, igrao sa njima, i sve je bilo lepo. Ali, ono što mogu da kažem, je to da je retko ko od njih normalna osoba. To se kasnije uvidi, što ste verovatno i sami primetili. Trudio sam se da prema svima budem dobar, ali većina drugih nije bila takva, pa su onda i stekli pogrešan utisak o meni. Krivo mi je zbog toga, ali, šta je tu je. Oni sa kojima sam bio i ostao dobar, znaju kakav sam, oni sa kojima nisam imaju potpuno pogrešno mišljenje o meni. Toliko o tome.

Što se mojih dostignuća u samoj igri tiče, tu zaista ima puno toga da se kaže, pa koga zanima, neka pogleda i ovo.
Najpre, vredno pomena je zeleni krst. Prvi takav krst sam dobio oko 3 meseca od početka igranja, mislim da je bio kraj avgusta. Zatim, 30.12.2011. došao je i plavi krst, dakle 7600 PI i više, 7 meseci od početka igranja, što je svakako bio veliki uspeh. Zatim, igrao sam i puno odvojenih, pa sam znatno poboljšao svoje znanje i usavršio guglanje. Nakon toga je došla i čuvena skripta. Jednostavno, svaki dobar igrač je morao nešto da koristi, pored svog znanja. Grupa igrača je koristila razne vrste čita, a ja sam tu skriptu. Ako ste želeli da budete među najboljima, morali ste da imate nešto. Nemoguće je da neko ima 9500 PO ili veći (pa čak i preko 9200-9300) samo uz svoje znanje i gugl. Previše je pitanja (preko 100 000) da bi neko uspeo da stvarno zna za toliko, ili da izgugla mnogo toga. Nemojte da se zavaravate. Što se skripte tiče, potrebno je imati brzinu, spretnost i veliko znanje o njoj samoj da biste mogli da je koristite. Naravno, nije sve ni u tome, morate imati i znanje van nje. Neki igrači ni sa njom nisu uspeli da se snađu na pravi način. To je dokument sa bazom pitanja u Notepadu, koji pretražujete kada izađe pitanje koje ne znate ili niste sigurni. Tokom vremena sam je usavršio i dopunio raznim spiskovima i pitanjima koliko god sam mogao. Dakle, potrebno je ukucati tačna slova dela pitanja, i brzo naći i odgovoriti. Sa druge strane, čitovi su mnogo jednostavniji za korišćenje, barem prema onome što sam čuo i video. Znam da postoji CQ trainer, za njega imate i klipove na YT, a neki su sa njim i igrali protiv vas. On radi na principu automatskog memorisanja pitanja kad izađe u igri, a sledeći put kada se ponovo pojavi, sa izlaskom pitanja izbaci i odgovor na njega, pa je vaše samo da gledate u ugao monitora i taj isti broj stavite u odgovor. To doprinosi jako velikoj brzini odgovaranja, što ste mogli da vidite kod velikog broja "dobrih" igrača. Naravno, moguće je brzo odgovoriti na pitanje sa brojem i bez toga, ali su se mnogi služili time.

Dakle, do dobijanja skripte sam već osetno proširio svoje znanje, a uz nju još više, pa sam postao jedan od najboljih igrača. Nadam se da vam ne zvuči kao hvalisanje, samo sam realan i iskren. Tada je došlo i najsjajnije CQ odličje - crveni krst (8400 PI). Dalje sam nastavio da napredujem, pa ću sada taksativno navesti i ostala moja dostignuća i rekorde.

Najveći PI bez budženja - 8794
Najveći PI sa budženjem (sa Lavom_94 i Maestrom 034) - 9542

Najveći ukupni PO - 9988 (na starom), 9883 (na novom CQ)
Najveći PO na pitanja sa 4 odgovora - 10 000 (postignuto mnogo puta, sve na starom CQ)
Najveći PO na pitanja sa brojem - 10 000 ( 9990 na starom, u toku budženja sam imao 9996)

Najveći ukupni PSP bez budženja (u 100 igara) - 6556
Najveći dnevni PSP bez budženja (u 7 igara) - 6929
Najveći ukupni PSP sa budženjem (u 100 igara) - 8670
Najveći dnevni PSP sa budženjem (u 7 igara) - 9171
Najveći OP (ako treba i to spominjati) - 10 000
Najbrže dostignut zeleni krst bez budženja - iz 8 igara
Najbrže dostignut zeleni krst sa budženjem - iz 7 igara
Najbrže dostignut plavi krst bez budženja - iz 54 igre
Najbrže dostignut plavi krst sa budženjem - iz 39 igara
Najbrže dostignut crveni krst sa budženjem - iz 69 igara
Najmanji PSP potreban za dostizanje crvenog krsta - 5273

Najbrže vreme za odgovor na pitanje sa jednom cifrom - 0.67
Najbrže vreme za odgovor na pitanje sa dve cifre - 0.83
Najbrže vreme za odgovor na pitanje sa četiri cifre - 0.94
Broj naloga na kojima sam igrao - preko 70
Broj igara koje sam odigrao - preko 10 000
Najbolji plasman na velikom turniru - 2. mesto

Boldovano su i rekordi celog CQ-a. Da napomenem, rezultati čitera me ne zanimaju, upravo jer su postignuti sa čitom. Što se PO tiče, Majkl jeste imao više, ali, u vreme kada je imao praktično sva pitanja u skripti. Za vreme kada sam ja igrao, i kada je bilo puno novih pitanja, ovo je apsolutni rekord. Za PSP ne znam koji je rekord, sigurno je neko imao više od mene, ali, kada sam ja igrao, bilo je mnogo manje igrača, pa samim tim i manji PSP, tako da su i ovo odlični rezultati. Što se tiče mojih najbržih odgovora, zaista ne znam da li su ovo i rekordi celog kviza.

Što se ostalih Conquiztadora (Triviadora) tiče, isprobao sam ih sve, ali sam najviše igrao na francuskom i češkom, upravo zbog turnira. Zbog toga ću napisati i najveća dostignuća sa njih.

Najbolji plasman na velikom turniru francuskog CQ-a - 1. mesto
Najbolji plasman na velikom turniru češkog CQ-a - 40. mesto (imao sam bolji PO od njih 27 ispred mene)
Najbrže vreme za odgovor na pitanje sa jednom cifrom - 1.23
Najbrže vreme za odgovor na pitanje sa dve cifre - 1.37
Najbrže vreme za odgovor na pitanje sa tri cifre - 1.37
Najbrže vreme za odgovor na pitanje sa četiri cifre - 1.48

Veliki pozdrav,

Blazhinho (SCHWARZMULER)

IP sačuvana
social share
Jedini, pravi i svetski rekorder Conquiztadora, a naravno i Conquiztador.rs-a
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
Користио сам скрипте и био сам момчина, а сада има такмичара који су бољи у варању па ја бежим.
Иначе сам геније пошто разбијам све вас, а ви сте Шабани.
Ајд здраво.
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 03:41:01
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: kraj iskreno samo
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.063 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.