Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Veliki uspeh: Naučnici uspeli da izleče alergiju na kikiriki  (Pročitano 12836 puta)
17. Avg 2017, 14:11:28
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Veliki uspeh: Naučnici uspeli da izleče alergiju na kikiriki

Australijski istraživači su postigli neočekivano veliki uspeh u lečenju alergije na kikiriki kod dece.

četvrtak, 17.08.2017. | 13:01
Foto: Thinkstock
Manja klinička studija sprovedena na Istraživačkom institutu Merdok ispitivala je dejstvo eksperimentalnog imunoterapijskog tretmana, koji je na kraju izlečio alergiju kod dve trećine mališana. Što je još važnije, njihova preosetljivost na kikiriki nije se javljala ni u naredne četiri godine.

“Ova deca mogu da jedu kikiriki koliko god požele, nakon što su primila tretman”, kaže vođa istraživanja prof. Mimi Teng.

Alergija na kikiriki je jedan od najčešćih uzroka anafilaktičkog šoka, alergijske reakcije opasne po život koja uzme mnogo dečjih života.

Tengova je zbog toga osmislila tretman koji kombinuje probiotike sa oralnom imunoterapijom na bazi kikirikija, poznatom kao PPOIT. Ovaj tretman je dizajniran tako da reprogramira reakciju imunog sistema na kikiriki i na kraju dovede do tolerancije na tu namirnicu.

U istraživanju je učestvovalo 48 dece koja su nasumično dobila ili probiotik Lactobacillus rhamnosus sa proteinom iz kikirikija ili placebo i tu terapiju dobijali su jednom dnevno tokom 18 meseci. Količina proteina iz kikirikija se postepeno povećavala.

Na kraju tretmana, 82 odsto dece proglašeno je izlečenim od alergije u poređenju sa samo četiri odsto u placebo grupi. Od toga, 70 odsto je bilo tolerantno na kikiriki i posle četiri godine.

Tengova kaže da su rezultati uzbudljivi i da su ispitanicima promenili život.

Rezultati su objavljeni u časopisu “Lancet Child & Adolescent Health”.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
jebo ih kikiriki i kkiroki  Smile
sto ne grickaju lesnik i orah -..ko sav normalan svet...i jos malo meda i jabuke divljake nek dodaju
i nece im cune biti mlohave i disfunkcionalne... Smile

a to im je sve od tog kikirikija... Smile

puter od kikirikija je nesto..medju pet najruznijih i najodvratnijih namirnica...koje sam probao...
a u to spadaju i susi i sashimi..i svaki oblik sirove ribe ... Smile

i najjace mi je kad nas duduk... rasplete pricu o ukusu putera od kikirikija i susiju i sasimiju...i opisuje ga kao nesto u rangu pticijeg mlijeka..i nektara pica bozjeg... Smile

a u sustini ..puter od kikirikija mi je ko najnestrucnije spremljena i zagorjela halva i to ono mljecavo i zagorjelo po obodu serpe... Smile

a susi i sasimi necu ni komentarisati.. Smile

a ipak ocu...

dovljno je reci da kontinetalci ne jedu sirovu ribu...a posebno ne na nasim prostorima...
najpre jer je slatkovodna riba na koju smo navikli..prepuna parazita...i sam organizam nas odvraca od konzumacije sirove rbe...znaci urodjeno nam je da na sirova riba ne sjeda nikako..ni njen miris,..niti ukus a niti ono sto sledi pri varenju sirove ribe...

a sirova morska riba se moze  jesti  svjeza... dok joj srce jos 'radi'
a kod ans nema takve sirove morske ribe nego dolazi u ledu...
i nije preporucljivo da se konzumira ..bilo sta...sto je na ledu...bez termicke obrade...pa tako ni riba...

i kontinetalci  nisu navikli na takve egzibicije ...

a i mnogo je bolja ..zdravija i ukusnija - pecena riba ... Smile
sirova riba ima ukus zvale mamurne... Smile  Smile

i svakom tom ljubitelju susija preporucio bi da proba komad kvalitetne ribe ..malo je treba nadimiti...te onda i baciti na zar...i posle 10tak minuta...treba je poprskati sa malo limuna ili naradze....i vidjece sta je dobra riba... Smile

stos e tice kikirikija....moze....ali da je oljusten i dobro preprzen...i pre slan...cesto ga moram i do soliti...
inace nemam zivaca da ga ljustim....

a ja inace mnogo vise volim da grickam  lesnik i orahe... Smile
i siguran sam da ljubitelji putera od kikirikija...probaju moju kaku ...posle oraha i lesnika - da bi biila ukusnija od putera od kikirikija... Smile Smile Smile

Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.