Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stolar Mile: Poklanja hranilice za bebe i pomaze siromasnima  (Pročitano 632 puta)
24. Jul 2017, 12:43:12
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Stolar Mile: Pokrenuta lavina dobrote i humanosti




Milorad Jurković iz Beočina, poznatiji kao stolar Mile, koji je pre dve godine započeo humanitarnu akciju pravljenja i poklanjanja stolica za hranjenje beba, rekao je da je time pokrenuta lavina dobrote i da je svakim danom sve veći broj humanih ljudi koji su spremni da pruže pomoć na različite načine.

Za stolara Mileta, koga opravdano zovu čovekom dobrog srca, čuli su svi kada je pokrenuo neobičnu akciju poklanjanja stolica za hranjenje beba, što je do sada, kaže, uradio 1.040 puta.

“Danas, dve godine kasnije, radim na 1041. stolici. Do sada je podeljeno 1.040 i danas nema opštine u Srbiji u kojoj nema mojih stolica, ali ne radim sam. Ima ljudi koji mi pomažu, koji su takođe humani, svi su u ovome, neko donese paletu, neko šmirglu, neko lepak”, rekao je Milorad.

Pre nekoliko dana primio je neobičan poziv - jedna šestočlana porodica želela je da nekom pokloni automobil.

“Nazvali su me i rekli da su nabavili bolji auto, a pošto ja znam dosta porodica kojima je auto potreban, zamolili su me da ga dalje nekom prosledim. Odmah sam rekao da imam porodicu kojoj ćemo uručiti auto, pozvao sam te ljude i naravno oni su prihvatili”, rekao je Mile I dodao da je takođe reč o porodici koja ima šest članova.

Tvrdi da je jako malo potrebno da se nekom olakša život, te da humanih ljudi danas ima sve vise.

“Kroz ovaj rad vidim to, prate i mene, sve vise se pojavljuju, kontaktiraju me. Porodici sa dvoje dece obolele od autizma u Aranđelovcu urađeno je kompletno prizemlje, a porodici u Beškoj koja ima dvoje dece obolele od miopatije radilo se kupatilo, sobe, kreveti”, istakao je Milorad.

Čovek, koji svojim delima inspiriše mnoge, kaže da su reakcije onih kojima se pruži pomoć vise nego pozitivne, te da se tada vide prave suze radosnice.

“Sinoć sam zvao porodicu iz Beške kojoj pomažemo da pitam da li je stigao materijal, majka mi je rekla da ne zna šta ih je snašlo, jer su im se ođednom masovno počeli javljati ljudi sa željom da pomognu”, objašnjava ovaj humani čovek, koji na pitanje kako zarađuje svoj hleb pokazuje na sliku benda na zidu, čiji je harminikaš.

Neophodno je, smatra, da se ljudi okrenu oko sebe, jer će tek tada primetiti da je nekom pomoć potrebna, te dodaje da se u današnje vreme ne zna ni da li prvi komšija ima sto dinara za hleb.

“Naravno da je potrebno iscepati drva komšiji ili starijoj baki I od toga svako može krenuti. Sami ljudi mogu da se organizuju u svojim sredinama kako bi nekom pomogli”, kaže stolar Mile, koji pored stolica za bebe, besplatno pravi i stolice za osobe za invaliditetom i pomaže starijim penzionerima popravljajući u kući šta god treba.
Foto Milorad Bošnjak

Prema njegovim rečima, otkako se bavi humanitarnim radom, jedna od najdražih situacija mu je bila kada su trinaestočlanoj porodici koja živi u Banja Luci kupili kravu.

“Prvo smo ih poseti, videli da veoma teško žive i da im je to jedina želja. Oni nisu želeli kompjuter već kravu, nisu mogli da je priušte, pozvao sam ljude i za 24 sata je rešeno i vredelo je, jer su se deca vise obradovala kravi nego igrački”, kaže kroz osmeh najpoznatiji stolar u Srbiji, otac dvoje dece koji sa svojim porodicom živi kao podstanar.

Ne planira da prestane sa humanitarnim akcijama, ističe da će raditi koliko može, te dodaje da sve postiže zahvaljujući podršci porodice I drugim osobama dobrog srca, koje su svesne da njihovo malo nekom znači mnogo.

“Ljudi kojima je pomoć najpotrebnija su najtiši, ćute. Ja takve ljude pronalazim i nudim im pomoć. Do sada smo 100 posto rešavali sve, pokrenuli smo lavinu dobrote", poručio je stolar Mile.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.