Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tri promene do kojih dolazi kada izbacite beli hleb  (Pročitano 12716 puta)
17. Jul 2017, 14:04:47
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Tri promene do kojih dolazi kada izbacite beli hleb

Hleb je mnogima omiljena namirnica bez koje ne mogu da zamisle dan. Ta ugljenohidratna bomba dolazi u mnogo različitih oblika od kojih su neki štetni za naš organizam i liniju, dok drugi zaslužuju samo reči hvale.

ponedeljak, 17.07.2017. | 11:30
Saznajte što se događa sa organizmom ako iz ishrane u potpunosti izbacite beli hleb.

1. Izgubićete kilograme izazvane vodom

Hleb je prepun ugljenih hidrata, a naglo izbacivanje istih iz ishrane na telu se primećuje gotovo trenutno, u vidu gubitka kilograma.

Nije reč o instant mršavljenju već o gubitku vode koja se sakuplja u telu. Telo skladišti ugljene hidrate u obliku glikogena, mlečne kiseline koja sakuplja vodu. Svaki gram ugljenih hidrata zadržan u organizmu zadržava i veže tri do četiri puta više vode od svoje težine.

2. Nećete više stalno biti gladni

Prerađeni ugljeni hidrati, kojih je beli hleb prepun, u organizmu prouzrokuju nagli porast i skok šećera u krvi koji potom vrlo brzo pada. Ove promene mozgu šalju nejasne signale koji povećavaju osećaj gladi i želju za hranom, zbog čega se gojimo.

To ne znači da iz ishrane morate u potpunosti da izbacite hleb, već da prazne kalorije i beli hleb zamenite hlebovima napravljenim od celih zrna žitarica koje regulišu i balansiraju šećer u krvi.

3. Imaćete više energije i bolju probavu

Za razliku od integralnog ili crnog, beli hleb ne sadrži vlakna koja su preko potrebna za normalan rad creva i probavu. Takva hrana uzrokuje zatvor i probleme sa probavom. Nakon što izbacite beli hleb iz menija i u svakodnevnu ishranu uvrstite celovite žitarice, probava je lakša i normalanija.

Ugljeni hidrati su hrana i gorivo za mozak. Ako je gorivo kvalitetno mozak radi normalno, bez smetnji, ali ako hrana za mozak nije zdrava, telo reaguje negativno pa se javlja osećaj malaksalosti i umora.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
bio on bijeli ili crni ili jebani ...on je u svakom slucaju - hljeb....

slusam neki dan na nekom cg radiju ...onaj papak franjo je odjebo ove budale sto su trazili da isusovo tijelo prave bez glutena.... Smile (dobro je sto je to uradio..jer bi budale trazile da i isusova krv bude bez ijednog promila alkohola    Smile )

pa im je papak franjo reko ...da isusovo tijelo nije bilo bez glutena...te da i hljeb mora biti sa glutenom... Smile

a i reko im je ..svim ljudima...da prestanu vise kukat... Smile
i tu se s njim slazem u potpunosti..
ovaj danasnji ljudski rod samo nesto kuka... Smile

ne znam sta je ovo  Smile ne mogu vise slusat to kukanje ..picka im materina  Smile
« Poslednja izmena: 20. Jul 2017, 22:34:27 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
mob
Nokia 
mnogi nemaju hljeba da jedu... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
tu pricu o stetnosti belog hleba...

i uopste ta prica o celom zrnu...

to gura prehrambena industrija...jel im je tako lakse...

da je priroda mogla da napravi biljki od kore...ona ne bi izmislila zrno..

cista budalastina...multiplicirana...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
ne znam o tim promjenama nista... Smile niti me to interesuje....
meni je vazno da ima slanine i kobasice ...a ljeb je potpuno nepotreban dok toga ima..i naravno mora biti malo i salate..i rakije...da se razbije masnoca... Smile

i znam jos  samo jedno ....kad  izbacis bijeli hljeb...u roku pola sata neko ce ga pokupiti iz kontejnera... Smile
tako da..iako ga izbacim-nece propasti  Smile
« Poslednja izmena: 02. Avg 2017, 09:36:03 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.