Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 03:08:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 103 104 106 107 ... 2453
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teorija svega!  (Pročitano 1268507 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
nije to bas tako kako si predstavio. uostalom, za veliki prasak ima odredjenih dokaza ali je vise tumacenja o cemu je uopste rec i nijedno nije opsteprihvaceno. cak se ne kaze sa bilo kakvom sigurnoscu ni da su vreme i prostor tada nastali. ovakav univerzum je tada nastao.
niko i ne tvrdi da veliki prasak moze da da znacenje bilo cemu ili da objasnjava nesto u vezi sa nasim zivotima.


a tacna formulacija iz udzbenika bi bila odlicna stvar za videti.

uostalom, gde se to uopste spominje? u fizici u cetvrtom razredu gimnazije?

A ti kao da ne živiš na Zemlji?  Pa nema nekog ozbljnog znanstvenog skupa da se poznati znanstvenici ne drže toga da je svemir nastao iz Velikoga praska (ničim dokazano), i onda filozofiraju li filozofiraju ne bi li odgonetnuli kako se to dogodilo.

nije tacno da nicim nije dokazano. veliki prasak je hipoteza za objasnjenje empirijski uocljivih pojava.

i posto tako malo znamo o tome i posto pretpostavljamo da u najranijim fazama velikog praska ne vaze zakoni fizike koje poznajemo, onda sednemo i filozofiramo li filozofiramo... jer nista drugo ne mozemo a i zabavno je
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
nisu to zakoni fizike...

nego prirode...

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
pa priroda je fizika i obrnuto
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
nije...

fizika je priroda...ali priroda nije fizika...

radi se o daleko vecem sistemu...

fizika je postala iz prirode...

pa ne moze da postoji zakon jednakosti medju njima...

to bi bilo ko kad bi stavili znak jednakosti izmedju tebe i digitrona...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
moguće
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
nisu to zakoni fizike...

nego prirode...



Niti prirode, nego Vansvemirske Inteligencije!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
pa vansvemirska inteligencija je u prirodi
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
pa vansvemirska inteligencija je u prirodi

Ne, nego je Vansvemirska Inteligencija napravila prirodu, od onoga najmanjega do onoga najvećega što postoji. O svemiru govorim.

Dakle su i sami zakoni prirode IZMIŠLJENI, nisu samo od sebe nastali. Ako su izmišljeni bez problema se bilo kada MOGU mijenjati.

Sve materijalne sile su izmišljene, i jaka i slabija sila, i gravitacija, sve to NE POSTOJI u stvarnosti samo po sebi, sve je to UMJETNO napravljeno, u to ćemo se prije ili kasnije svi uvjeriti.

Isto tako nema nikakvih velikih brzina kojima bi se galaksije, ili neki zvjezdani sustavi poput našega kretali, svega toga NEMA u stvarnosti, to postoji samo NA NIVOU percepcije nas, materijalnih bića, dakle istina je da je zapravo sve što vidimo ILUZIJA, ali ona je stvarna  za nas, jer u toj iluziji smo i napravljeni, bez nje nema ni nas ljudi a ni bilo kojega bića u svemiru, e da!   Smile








nije to bas tako kako si predstavio. uostalom, za veliki prasak ima odredjenih dokaza ali je vise tumacenja o cemu je uopste rec i nijedno nije opsteprihvaceno. cak se ne kaze sa bilo kakvom sigurnoscu ni da su vreme i prostor tada nastali. ovakav univerzum je tada nastao.
niko i ne tvrdi da veliki prasak moze da da znacenje bilo cemu ili da objasnjava nesto u vezi sa nasim zivotima.


a tacna formulacija iz udzbenika bi bila odlicna stvar za videti.

uostalom, gde se to uopste spominje? u fizici u cetvrtom razredu gimnazije?

A ti kao da ne živiš na Zemlji?  Pa nema nekog ozbljnog znanstvenog skupa da se poznati znanstvenici ne drže toga da je svemir nastao iz Velikoga praska (ničim dokazano), i onda filozofiraju li filozofiraju ne bi li odgonetnuli kako se to dogodilo.

nije tacno da nicim nije dokazano. veliki prasak je hipoteza za objasnjenje empirijski uocljivih pojava.

i posto tako malo znamo o tome i posto pretpostavljamo da u najranijim fazama velikog praska ne vaze zakoni fizike koje poznajemo, onda sednemo i filozofiramo li filozofiramo... jer nista drugo ne mozemo a i zabavno je

Pa nije da je loše filozofirati, ali onda se mora i do nekih rješenja doći, a teorija o Velikom prasku ne da dolazi do nekih rješenja, nego je nesposobna na bilo koje iole ozbiljno pitanje o postanku odgovoriti.

To je onda samo gubljenje vremena.

Koliko su se samo ti poznati znanstvenici sastali i nisu se makli ni pedalj dalje, a to je zato što fizika NIJE dovoljna da objasni sam postanak svijeta, eto zašto se ni neće nikada dalje odmaknuti.

Treba nam METAFIZIKA.

To je JEDINO rješenje za zagonetku postanka, ozbiljno! 

« Poslednja izmena: 18. Nov 2017, 16:01:30 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
mob
Nokia 950
pa vansvemirska inteligencija je u prirodi

Ne, nego je Vansvemirska Inteligencija napravila prirodu, od onoga najmanjega do onoga najvećega što postoji. O svemiru govorim.

Dakle su i sami zakoni prirode IZMIŠLJENI, nisu samo od sebe nastali. Ako su izmišljeni bez problema se bilo kada MOGU mijenjati.

Sve materijalne sile su izmišljene, i jaka i slabija sila, i gravitacija, sve to NE POSTOJI u stvarnosti samo po sebi, sve je to UMJETNO napravljeno, u to ćemo se prije ili kasnije svi uvjeriti.

Isto tako nema nikakvih velikih brzina kojima bi se galaksije, ili neki zvjezdani sustavi poput našega kretali, svega toga NEMA u stvarnosti, to postoji samo NA NIVOU percepcije nas, materijalnih bića, dakle istina je da je zapravo sve što vidimo ILUZIJA, ali ona je stvarna  za nas, jer u toj iluziji smo i napravljeni, bez nje nema ni nas ljudi a ni bilo kojega bića u svemiru, e da!   Smile








nije to bas tako kako si predstavio. uostalom, za veliki prasak ima odredjenih dokaza ali je vise tumacenja o cemu je uopste rec i nijedno nije opsteprihvaceno. cak se ne kaze sa bilo kakvom sigurnoscu ni da su vreme i prostor tada nastali. ovakav univerzum je tada nastao.
niko i ne tvrdi da veliki prasak moze da da znacenje bilo cemu ili da objasnjava nesto u vezi sa nasim zivotima.


a tacna formulacija iz udzbenika bi bila odlicna stvar za videti.

uostalom, gde se to uopste spominje? u fizici u cetvrtom razredu gimnazije?

A ti kao da ne živiš na Zemlji?  Pa nema nekog ozbljnog znanstvenog skupa da se poznati znanstvenici ne drže toga da je svemir nastao iz Velikoga praska (ničim dokazano), i onda filozofiraju li filozofiraju ne bi li odgonetnuli kako se to dogodilo.

nije tacno da nicim nije dokazano. veliki prasak je hipoteza za objasnjenje empirijski uocljivih pojava.

i posto tako malo znamo o tome i posto pretpostavljamo da u najranijim fazama velikog praska ne vaze zakoni fizike koje poznajemo, onda sednemo i filozofiramo li filozofiramo... jer nista drugo ne mozemo a i zabavno je

Pa nije da je loše filozofirati, ali onda se mora i do nekih rješenja doći, a teorija o Velikom prasku ne da dolazi do nekih rješenja, nego je nesposobna na bilo koje iole ozbiljno pitanje o postanku odgovoriti.

To je onda samo gubljenje vremena.

Koliko su se samo ti poznati znanstvenici sastali i nisu se makli ni pedalj dalje, a to je zato što fizika NIJE dovoljna da objasni sam postanak svijeta, eto zašto se ni neće nikada dalje odmaknuti.

Treba nam METAFIZIKA.

To je JEDINO rješenje za zagonetku postanka, ozbiljno! 



Sve ono sto mi zivimo je stvarnost jedina iluzija je nase msljenje da je to nizicega postalo , nastalo slucajno.

Da li je sve stvorilo nesto inteligentno  , veoma moguce , sta je to intelignetno ko je to to je nebitno.

Kada bi se nas tvorac pojavio i rekao sada cu vam oduzeti vasu stvarnost koju sam ja stvorio , sto bi za njega
 direktno bila iluzija , svako ko tu stvarnost zivi pobunio bi se.

Ako izbacimo iz glave sva ali sva pravila filozofska , matematicka i fizicka  i drzimo se samo smisla onda mozemo da kazemo da nista nije nastalo bez smisla jer suprotno bi nzaiclo da se neka sila u svemiru poigrala i osmislila sve ovo zabave radi.

To je pogubnije misljenje nego sama teza da smo nastali slucajno i vodila bi ka haosu.

Nasa realnost je da smo ziva bica koja se svakodnevno bore za sto duzi opstanak.Sve sto nam stoji na tom putu mi svesno ili ignorisemo ili ga se resavamo.Nas niko nije naucio da moramo da prezimo to je osecaj stecen rodjen kao i gomila drugih osecaja i potreba koa sto je potreba da se hranimo , disemo , potreba za vezanost sa majkom , sve je to usadjeno da bi se dalje aktivirali drugi mehanizmi i tako dalje.

Da li smo mi nastali za sest dana ili za 4-5 milijardi godina nije bitno bitno je da je ulozen trud i inteligencija.

Ako tvoj tvorac taj inteligentni vansvemirac ne dodje iz potrebe da pomogne covecanstvu na bilo koji nacin onda  postaje izuzetno nebitan a ako zeli da nam naudi mi ce mo se boriti jer kao sto sam rekao nasa stvarnost koja je plod njegove maste je nesto sto ce mo braniti.

Iz svake perspektive tvorac postaje potpuno nebitan i samo u jednom slucaju ostaje bitan a to je samo ako on deluje selektivno , po zasluzi gde je Hrscanski bog najopravdaniji.

On vaskrsnuti sve zatim kazniti gresnike i uzdici pravednike svaka druga solucja je neprihvatljiva.

Medjutim , opet se vracam onome sto sam pisao , nama se nece desti novi mesija , novi potop , vaskrsnuce , niti ce nam se tvorac prikazati , nece se uzdici i pustiti jahace apokalipse ali pozvacemo se na pokajanje.

Kajacemo se sto smo svesno unistili svoje zivotno okruzenje i sto smo medjusobno ugnjetavali kao da medju nama postoje neke razlike a nepostoje.

Novi mesija doci ce u vidu kolektivne uzvisene svesti covecanstva.
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
pa vansvemirska inteligencija je u prirodi

Ne, nego je Vansvemirska Inteligencija napravila prirodu, od onoga najmanjega do onoga najvećega što postoji. O svemiru govorim.

Dakle su i sami zakoni prirode IZMIŠLJENI, nisu samo od sebe nastali. Ako su izmišljeni bez problema se bilo kada MOGU mijenjati.

Sve materijalne sile su izmišljene, i jaka i slabija sila, i gravitacija, sve to NE POSTOJI u stvarnosti samo po sebi, sve je to UMJETNO napravljeno, u to ćemo se prije ili kasnije svi uvjeriti.

Isto tako nema nikakvih velikih brzina kojima bi se galaksije, ili neki zvjezdani sustavi poput našega kretali, svega toga NEMA u stvarnosti, to postoji samo NA NIVOU percepcije nas, materijalnih bića, dakle istina je da je zapravo sve što vidimo ILUZIJA, ali ona je stvarna  za nas, jer u toj iluziji smo i napravljeni, bez nje nema ni nas ljudi a ni bilo kojega bića u svemiru, e da!   Smile








nije to bas tako kako si predstavio. uostalom, za veliki prasak ima odredjenih dokaza ali je vise tumacenja o cemu je uopste rec i nijedno nije opsteprihvaceno. cak se ne kaze sa bilo kakvom sigurnoscu ni da su vreme i prostor tada nastali. ovakav univerzum je tada nastao.
niko i ne tvrdi da veliki prasak moze da da znacenje bilo cemu ili da objasnjava nesto u vezi sa nasim zivotima.


a tacna formulacija iz udzbenika bi bila odlicna stvar za videti.

uostalom, gde se to uopste spominje? u fizici u cetvrtom razredu gimnazije?

A ti kao da ne živiš na Zemlji?  Pa nema nekog ozbljnog znanstvenog skupa da se poznati znanstvenici ne drže toga da je svemir nastao iz Velikoga praska (ničim dokazano), i onda filozofiraju li filozofiraju ne bi li odgonetnuli kako se to dogodilo.

nije tacno da nicim nije dokazano. veliki prasak je hipoteza za objasnjenje empirijski uocljivih pojava.

i posto tako malo znamo o tome i posto pretpostavljamo da u najranijim fazama velikog praska ne vaze zakoni fizike koje poznajemo, onda sednemo i filozofiramo li filozofiramo... jer nista drugo ne mozemo a i zabavno je

Pa nije da je loše filozofirati, ali onda se mora i do nekih rješenja doći, a teorija o Velikom prasku ne da dolazi do nekih rješenja, nego je nesposobna na bilo koje iole ozbiljno pitanje o postanku odgovoriti.

To je onda samo gubljenje vremena.

Koliko su se samo ti poznati znanstvenici sastali i nisu se makli ni pedalj dalje, a to je zato što fizika NIJE dovoljna da objasni sam postanak svijeta, eto zašto se ni neće nikada dalje odmaknuti.

Treba nam METAFIZIKA.

To je JEDINO rješenje za zagonetku postanka, ozbiljno! 



Sve ono sto mi zivimo je stvarnost jedina iluzija je nase msljenje da je to nizicega postalo , nastalo slucajno.

Da li je sve stvorilo nesto inteligentno  , veoma moguce , sta je to intelignetno ko je to to je nebitno.

Kada bi se nas tvorac pojavio i rekao sada cu vam oduzeti vasu stvarnost koju sam ja stvorio , sto bi za njega
 direktno bila iluzija , svako ko tu stvarnost zivi pobunio bi se.

Ako izbacimo iz glave sva ali sva pravila filozofska , matematicka i fizicka  i drzimo se samo smisla onda mozemo da kazemo da nista nije nastalo bez smisla jer suprotno bi nzaiclo da se neka sila u svemiru poigrala i osmislila sve ovo zabave radi.

To je pogubnije misljenje nego sama teza da smo nastali slucajno i vodila bi ka haosu.

Nasa realnost je da smo ziva bica koja se svakodnevno bore za sto duzi opstanak.Sve sto nam stoji na tom putu mi svesno ili ignorisemo ili ga se resavamo.Nas niko nije naucio da moramo da prezimo to je osecaj stecen rodjen kao i gomila drugih osecaja i potreba koa sto je potreba da se hranimo , disemo , potreba za vezanost sa majkom , sve je to usadjeno da bi se dalje aktivirali drugi mehanizmi i tako dalje.

Da li smo mi nastali za sest dana ili za 4-5 milijardi godina nije bitno bitno je da je ulozen trud i inteligencija.

Ako tvoj tvorac taj inteligentni vansvemirac ne dodje iz potrebe da pomogne covecanstvu na bilo koji nacin onda  postaje izuzetno nebitan a ako zeli da nam naudi mi ce mo se boriti jer kao sto sam rekao nasa stvarnost koja je plod njegove maste je nesto sto ce mo braniti.

Iz svake perspektive tvorac postaje potpuno nebitan i samo u jednom slucaju ostaje bitan a to je samo ako on deluje selektivno , po zasluzi gde je Hrscanski bog najopravdaniji.

On vaskrsnuti sve zatim kazniti gresnike i uzdici pravednike svaka druga solucja je neprihvatljiva.

Medjutim , opet se vracam onome sto sam pisao , nama se nece desti novi mesija , novi potop , vaskrsnuce , niti ce nam se tvorac prikazati , nece se uzdici i pustiti jahace apokalipse ali pozvacemo se na pokajanje.

Kajacemo se sto smo svesno unistili svoje zivotno okruzenje i sto smo medjusobno ugnjetavali kao da medju nama postoje neke razlike a nepostoje.

Novi mesija doci ce u vidu kolektivne uzvisene svesti covecanstva.

A gdje sam ja napisao da će Tvorac, dakle Vansvemirska Inteligencija, uništiti našu iluziju, dakle i nas same?

Krivo si shvatio.

Kada dođe Novi svijet, NAČIN na koji mi danas živimo biti će uništen, a ne sam materijalni život.

Dakle ono što danas jeste toliki problem kod nas na Zemlji, toga više NEĆE BITI.

Nabrojao sam više puta na ovoj temi čega sve neće biti kada Stvoritelj dođe na Zemlju, pa neću ponavljati, malo pažljivije čitaj, pa ćeš i shvatiti zašto bez Stvoritelja ne možemo ostvariti sreću ama baš za sve ljude na Zemlji a i za one koji će se vratiti opet u život!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 103 104 106 107 ... 2453
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 03:08:27
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.