Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stigli američki HAMVIJI za srpsku vojsku, Vučić obavio probnu vožnju  (Pročitano 16242 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
 Smile

"
bobaK_bl" ukapirali smo se oko toga , a ona moja je bila vise kao posalica .
Jasno je da nema toga sto jedni "coveci" naprave , da nece neki drugi da to "oprave u parmaparcad" ...
U vezi hamvija ima vise Politike i politikanstva , nego sto su oni zaista i potrebni i toliko upotrebljivi u nekim nasim uslovima ratovanja .
Pre su oni za ono sto je Skot rekao prilikom "urucenja nasem Pametnom liku" i to nesto u stilu "da se on nada de ce se u njima nasa posada naci sa njihovom na nekom od vezbalista , a onda na nekom od svetskih ratista..." .

 Smile

E sad , da li je to "pretnja ili obecanje" , vreme ce pokazati , ali u svakom slucaju setimo se mi  "Ilijade i Odiseje" i onog "trojanskog konja koji su Danajci doneli i ostavili tamo negde i nekada "  .
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava

Vidim sada, mislio sam da su dosli do kraja budzenju svega i svacega na njega. Ali ga polako menjaju, tamo gde gori salju ove ATV-ove, a humwee se vraca prvobitnoj nameni
Našao sam podatak da imaju još 160 000 aktivnih vozila u jedinicama i da ni do 2050 godine neće biti izbačeni iz upotrebe.

Samo za prošlu godinu AM general ima vrednost oko 1,6 milijardi dolara u ugovorima za nova vozila i delove.

Tako da niti je istina da ih izbacuju, niti je istina da mi dobijamo neke izbačene iz upotrebe, niti ljudi koji su u našim jedinicama imaju nešto protiv hamvija, naprotiv hvale vozilo, prema tome sve redovno.

A posebno mi se svidja debata na drugim mestima kako neće "zločinačke" Hamvije bolje da kupimo (valjda prijateljske) Pinceve, Puhove ili defendere
« Poslednja izmena: 10. Jun 2017, 09:56:13 od sergio ramos »
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
Тигрове.  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Pa mogli su da nam doniraju, ali neće, oni ionako prelaze na Vuka, mogli su da nam daju 100 komada i ne bi bilo potrebe za Hamvijima. Al jbg.
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361

Vidim sada, mislio sam da su dosli do kraja budzenju svega i svacega na njega. Ali ga polako menjaju, tamo gde gori salju ove ATV-ove, a humwee se vraca prvobitnoj nameni
Našao sam podatak da imaju još 160 000 aktivnih vozila u jedinicama i da ni do 2050 godine neće biti izbačeni iz upotrebe.

Samo za prošlu godinu AM general ima vrednost oko 1,6 milijardi dolara u ugovorima za nova vozila i delove.

Tako da niti je istina da ih izbacuju, niti je istina da mi dobijamo neke izbačene iz upotrebe, niti ljudi koji su u našim jedinicama imaju nešto protiv hamvija, naprotiv hvale vozilo, prema tome sve redovno.

A posebno mi se svidja debata na drugim mestima kako neće "zločinačke" Hamvije bolje da kupimo (valjda prijateljske) Pinceve, Puhove ili defendere

Vaistinu, imas pravo. Bilo je neke price o izbacivanju, vojska se zalila na slabu zastitu, na komplikovano odrzavanje i slicno ali eto, ide humwee i dalje, samo mislim da ga vise nece budziti za prve linije nego da ce da sluzi ko sto je i zamisljen, za logistiku i bezazlenije carke.
Inace, ajde, humviji su ovi valjda za dz. Sa druge strane opet nemas koristi ako ih imas nekih tuce komada nego ti treba vise (zbog odrzavanja, logistike, delova...) pa sad moze biti mamac da se onih drugih 80% i kupe a opet su skuplji recimo od neke alternative. A sa druge strane ne mos da imas sarenu vojsku ko da si kupovo na pijaci ili ko libijska avijacija, vise muzej nego pretnja...

Citat
Pre su oni za ono sto je Skot rekao prilikom "urucenja nasem Pametnom liku" i to nesto u stilu "da se on nada de ce se u njima nasa posada naci sa njihovom na nekom od vezbalista , a onda na nekom od svetskih ratista..." .

Eto veselja kad Srbija udje u NATO (nadam se nikad al na Balkanu nikad ne reci nikad)
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
 Smile

Koliko su nam novaca zadrzali u svojim bankama nakon "nicim izazvanih sankcija" , mogli su makar od kamata i "izgubljene dobiti" na ta sredstva , mozda su mogli i po nekog "Fantoma" ili "Abramsa" da "udele" ...?

Jer , evo ga ko se setio pre svih , ali odmah  nakon Dinkica :

https://www.youtube.com/watch?v=N6N7wBffZsI

IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Abramse nisu udelili nikome ni iz NATO, a ne nama. Grci su nešto hteli da kupe, ali im Nemci nisu dali.



Inace, ajde, humviji su ovi valjda za dz. Sa druge strane opet nemas koristi ako ih imas nekih tuce komada nego ti treba vise (zbog odrzavanja, logistike, delova...) pa sad moze biti mamac da se onih drugih 80% i kupe a opet su skuplji recimo od neke alternative. A sa druge strane ne mos da imas sarenu vojsku ko da si kupovo na pijaci ili ko libijska avijacija, vise muzej nego pretnja...

175 Hamvija je navodno u ugovoru, 33 vozila su stigla do sad
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
 Smile

Mogli su , da ih "ne bije Maler" ...
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
Citat
Našao sam podatak da imaju još 160 000 aktivnih vozila u jedinicama i da ni do 2050 godine neće biti izbačeni iz upotrebe.

Samo za prošlu godinu AM general ima vrednost oko 1,6 milijardi dolara u ugovorima za nova vozila i delove.

Tako da niti je istina da ih izbacuju, niti je istina da mi dobijamo neke izbačene iz upotrebe, niti ljudi koji su u našim jedinicama imaju nešto protiv hamvija, naprotiv hvale vozilo, prema tome sve redovno.


ma i oni remontuju vozila...
pricali su mi neki drugari da su vidjali i hamere po avganistanu i raku ...sa po dva tri remonta ..uredno evidentirana na plocicama...


a i da ih sad odma izbace iz upotrebe...to uopste ne znaci da su to losa vozila...jer nisu...

nisu to paprike i jabuke da uvenu....
 danas i ameri i rusi  ..sve te neke modernizacije i novotarije rade vise zbog trzista
nego zbog sopstvene potrebe...
i naravno ....zbog  njihove jbn besciljne medjusobne trke u naoruzanju....


davno su trziste zasitili  i hamerima...

a konkurencija je danas jaka...

ovakva visenamjenska vozila ...koja su rashodovana i otpisana...na vojnm otpadima ...i civili kupuju...
i to za relativno male pare...

a i gdje moze biti lose novo vozilo...
jbt eno zandari  i saj  jos uvijek uspjesno handre one hamere iz kraja osamdesetih ili sa pocetka devedesetih...
a da sad odjenom nekim novim nindzama ne  valja vozilo dve godine staro....
 Smile

mnogo su se oni nesto ugotivili.... Smile

treba ih malo objesiti na drvo za noge ....da vise po par sati dnevno ..mozda ce im to odgovarat  Smile

 Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
Daleko od toga da je los, samo za borbu danas i nije neki vrh posto su tu novija vozila, ali mu to ne umanjuje vredost za prvobitnu svrhu
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.