Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9 11 12 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Senke nad Balkanom - Nova serija RTS-a  (Pročitano 60402 puta)
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
Нисмо само ми плаћали бензин пар-непар нити је то изум комуниста... Smile

IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1113
Нисмо само ми плаћали бензин пар-непар нити је то изум комуниста... Smile

Али смо плаћали, а најгоре је било када је социјалистички самоуправни рај банкротирао 1983, па је Милка Планинц увела и периодична искључења струје, да би извозили струју Западу, ради исплаћивања дугова којима смо били у гуши.

А суштина је да овде неки период СФРЈ представљају као рај на земљи, земљу блаженства, просперитета и хармоније, Тита као генија, а све пре њега је било пропаст...
« Poslednja izmena: 20. Nov 2017, 14:09:15 od ganderoleg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
Па шта ако смо плаћали плаћала је и Америка и Европа...какве везе комунисти имају са глобалном нафтном кризом 70-их... Smile

СФРЈ се проповеда као рај на земљи не зато што је било труло у Краљевини него због катастрофалних и ратних деведесетих...имаш и носталгију за социјализмом који није присутан само у бившој Југославији него у скоро свим бившим социјалистичким државама наспрам данашњег слободног тржишта...

« Poslednja izmena: 20. Nov 2017, 14:41:48 od YuWarez »
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
nije bilo zejtina... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Zato sto je pre i poske komunizma radnik bio i jeste bednik.
Nikako neku sredinu da nadjemo
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1113
Па шта ако смо плаћали плаћала је и Америка и Европа...какве везе комунисти имају везе са глобалном нафтном кризом 70-их... Smile

Али ми овде не само причамо о седамдесетим и нафтној кризи, имао си осамдестих то исто...

Ово ти је из 1982:




Ово из 1983:



Ниси могао да купујеш колико си хтео, него колико ти је дозвољено. А није било рата и санкција, сви нас волели и све је било бајно, али мало морген...

Биле су такође периодичне несташице разних артикала, па се то надокнађивало шверцом робе са Запада, која се вршила како на државном нивоу, тако и на приватном. Комунисти су толерисали шверц западне робе од стране грађана, а главна локација је био Трст. Зато је овде било доста западне (шверцоване робе) што је стварало илузују да смо ми економски као Запад, нарочито код екипе из Источног лагера који нису то могли да раде.  Кад још имаш веселе филмове и серије из тог доба који су све приказивали као некакву идилу и зезање. Додуше, ако је неки филм и приказивао негативно тај систем и комунисте, био је бункерисан, а режисер истог је ишао на информативни разговор.

Проблем је био у пропаганди из тог доба, и пропаганди коју неки фанови тог периода понаваљају.



 Smile

СФРЈ се проповеда као рај на земљи не зато што је било труло у Краљевини него због катастрофалних и ратних деведесетих...имаш и носталгију за социјализмом који није присутан само у бившој Југославији него у скоро свим бившим социјалистичким државама наспрам данашњег слободног тржишта...

Апсолутно си у праву, и потпуно се слажемо. Па ја нисам ни мислио на тебе лично, када сам спомињао "извесне особе".

Проблем је што неки људи трипују и пројектују поново стару пропаганду, из психолошких разлога које си навео. Али то ти је као прича о скромном сељаку који има кућу и мало имање, па његова родбина спали ту кућу у нападу лудила, онда га та родбина пребије и опљачка и он постане клошар и мора да проси. И тако док проси мисли да је био милонер и фаца пре него што је постао просјак, и сећа се са сетом свог маторог ћалета који је третирао брижно те укућане, а њега убијао од батина и понижавао, и плаче за том родбином, и оптужује себе да је он сам спалио кућу...

Чак и не би био проблем у маторцима који трипују неку носталгију што је разумљиво,, него слушам клинце који се тад нису ни родили који причају некакве романтизоване приче о Титу и самоуправљању, како смо били светска супер сила, богати и моћни и сви се волели и држали за рукице...

Јбт, комунисти су чак крали пароле и агитпроп из Краљевине:





Толико су комунисти готивили и копирали Стојадиновића и његов популизам, да су му објавили мемоаре 1971...
« Poslednja izmena: 20. Nov 2017, 15:08:14 od ganderoleg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava

Чак и не би био проблем у маторцима који трипују неку носталгију што је разумљиво,, него слушам клинце који се тад нису ни родили који причају некакве романтизоване приче о Титу и самоуправљању, како смо били светска супер сила, богати и моћни и сви се волели и држали за рукице...


То је мени разумљиво. Имаш генерације рођене 50-их, 60-их па чак и почетком 70-их који имају децу и наравно увек ће причати како је било у њихово време. Тако да имаш комбинацију жали за младошћу, неке сигурности, мира и кад на то додаш потпуни распад тог система и шта је после уследило није ни чудо што имају неку романтизирану слику о том времену коју преносе на своју децу.

Бар знам из личног искуства. Smile
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Cak i ako pogledamo realno, bolje je bilo u titovoj jugoslaviji nego pre i posle nje. Nije bilo ne znam kako dobro, ali kad se poredi sa onim sranjem pre i posle....
« Poslednja izmena: 20. Nov 2017, 15:11:59 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ма јес вала, ти бахати попови, ти попови се страшно бахатили пре комунизма и пре него што су комунисти постали попови, посебно у доба Турака, били привилеговани и у клерофашистичкој Краљевини Југославији, нису знали шта ће од бахатости:


rekoh

Citat
[Pa tu praksu su episkopi pokupili od svojih prethodnika od cetvrtog veka na ovamo. Cim se moze, episkopi i biskupi se bahate. Komunjare ih obicno malo obuzdaju.
dakle "od cetvrtog veka" a ne u kraljevoj jugi ili pod turcima. i "cim se moze" a ne uvek.
kad smo kod toga, bilo je bahacenja visokih crkvenih lica i pod turcima i te kako.

i ti odma sa bahatili su se i komunisti. paaa i tu je tito novi bog kolo vodio dok ostali nisu bili blizu ovim danasnjim, ali nije to ni bitno.
ako na kritiku jednih reagujes sa kritikom nekih potpuno levih ( Smile ) ti bas intenzivno neku agendu guras ili neki problem imas.

ajde lepo pred forumom otvori dusu. sta su to komunisti uradili tebi i tvojoj porodici kad ih toliko mrzis?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9 11 12 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.