Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Boris Džonson: Moramo da budemo oprezni. Da li vidite šta Putin radi NA BALKANU?  (Pročitano 15068 puta)
13. Maj 2017, 15:54:26
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2876
Citat
Moramo da budemo oprezni. Da li vidite šta Putin radi NA BALKANU?

Britanski ministar spoljnih poslova Boris Džonson tvrdi da postoji "realna mogućnost" ruskog mešanja u izbore u Velikoj Britaniji u junu, upozozorivši na "prljave poduhvate na zapadnom Balkanu" predsednika Rusije Vladimira Putina.

- Na zapadnom Balkanu on je spreman na sve vrste prljavih poduhvata, tako da moramo da budemo oprezni - tvrdi Džonson.

Citat
Ešdaun: Vreme da se EU vrati na Balkan i sredi haos

Bivši visoki predstavnik međunarodne zajednice za BiH zato kaže da je vreme da se EU vrati na Balkan i sredi stanje koje je "haotično".

U trenutku kada Vilijam Voker otvoreno pravi Veliku Albaniju, Francuska oslobađa arnautske teroriste, Turska huška muslimane, Brisel prećutno podržava uzavrelo ustaštvo u Hrvatskoj a poremećeni Haradinaj poziva na novi rat protiv Srbije ova dva britanska političara se prave Englezi iako to nisu tvrdeći da Putin ovde pravi nekakav haos...?!?

Pritom potpuno očigledno tendeciozno ignorišu činjenicu da je NATO vojno prisutan u praktično svim zemljama Balkana sem u Srbiji dok ruskih oružanih snaga na Balkanu nema ni u naznakama.

Zapravo ne treba mnogo zalaziti među redove pa shvatiti da sile mraka devedesetih oličene u Vokeru, Klintonocima, Ešdaunu i sličnim političkim pojavama sa Zapada još jednom pozivaju na konačno rešenje srpskog pitanja.

Ako stvari već tako stoje zašto se vlasti u Srbiji insistiraju na evroatlantskim integracijama ukoliko je jasno da ma šta mi radili Zapadu to neće biti po volji dok god nas ne svede na pašaluk?
« Poslednja izmena: 13. Maj 2017, 20:05:56 od Hipomen »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
zato sto to nije jasno.

ocigledno je vucic zapadu po volji.
ne potpuno ali im je vrlo podnosljiv
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2876
Bilo je dana kada je i Milošević bio Zapadu po volji. Zapravo svaki političar koji činu ustupke na štetu naroda kojim vlada u korist Zapada istom je po volji.

Ako Čokolinda počne mandat otcepljivanjem Vojvodine a islamista Haradinaj predizbornu kampanju otcepljivanjem Južne  Srbije a nekako se tu i Voker zatekne nejasnoća može da ima samo neko ko se produdio iz kome nakon više decenija.
« Poslednja izmena: 13. Maj 2017, 17:37:18 od Hipomen »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
druge se pesme pevaju...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2876
Pa i ne.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Bilo je dana kada je i Milošević bio Zapadu po volji. Zapravo svaki političar koji činu ustupke na štetu naroda kojim vlada u korist Zapada istom je po volji.

pa onda je zaista vreme da postanemo taj zapad vec jednom
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2876
pa onda je zaista vreme da postanemo taj zapad vec jednom

Mislim da se to nikada neće dogoditi.

Faktora da tako bude je mnogo ali dva su ključna.

Prvi je nas Zapad ne želi, nikada nas nije želeo i tretira nas kao niža bića.

Drugi je što ni mi nismo u stanju da postanemo Zapad niti želimo. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Pa niza smo bica jer nismo zapad. Kad dokazemo da smo sposobni koliko i oni, tretirace nas kao ravnopravne. Sad to zasto smo ovako nesposobni je cak i zanimljivija tema. I upravo je deo tvoje druge primedbe
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2876
Pa niza smo bica jer nismo zapad. Kad dokazemo da smo sposobni koliko i oni, tretirace nas kao ravnopravne. Sad to zasto smo ovako nesposobni je cak i zanimljivija tema. I upravo je deo tvoje druge primedbe

Zapad svakako nije civilizacijska paradigma kojoj treba slepo težiti. Blagostanje Zapada nije zasnovano na sposobnosti već na istorijski nezapamćenoj krvoločnosti i beskrupuloznosti. Raskoš kojom se Zapad diči je stotine miliona ljudi platilo životima. U tom kontekstu su Kina i Rusija daleko civilizovanije sredine.

Sa druge strane, mi nismo u stanju ne da dostignemo Zapad već ni neke afričke sredine jer su strahoviti genocidi koje je Zapad uz pomoć podizvođača počinio nad Srbima u XX veku kao i več tradicionalna izolacija Srbije odneli danak.

No ono što nas zaista čini narodom niže vrste u ovom momentu jeste naša ekstremno primitivna kvazielita koja se prema sopstvenom narodu ponaša kao prema najnižem roblju i teroriše ga ekonomski, kulturno, zdravstveno prosvetno i pravosudno i što je najgore za to monstruozno ponašanje uživa podršku - gle - Zapada.

Zapad je u Srbiju instalirao mehanizme koji sprečavaju njen progres kako se njegovi balkanski štićenici ne bi osećali ugroženo. Tako je bilo u kraljevini, pa u SFRJ a tako je i danas.

Mlad si, kompleksna je to priča za tebe.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Pa niza smo bica jer nismo zapad. Kad dokazemo da smo sposobni koliko i oni, tretirace nas kao ravnopravne. Sad to zasto smo ovako nesposobni je cak i zanimljivija tema. I upravo je deo tvoje druge primedbe

Zapad svakako nije civilizacijska paradigma kojoj treba slepo težiti. Blagostanje Zapada nije zasnovano na sposobnosti već na istorijski nezapamćenoj krvoločnosti i beskrupuloznosti. Raskoš kojom se Zapad diči je stotine miliona ljudi platilo životima. U tom kontekstu su Kina i Rusija daleko civilizovanije sredine.

Sa druge strane, mi nismo u stanju ne da dostignemo Zapad već ni neke afričke sredine jer su strahoviti genocidi koje je Zapad uz pomoć podizvođača počinio nad Srbima u XX veku kao i več tradicionalna izolacija Srbije odneli danak.

No ono što nas zaista čini narodom niže vrste u ovom momentu jeste naša ekstremno primitivna kvazielita koja se prema sopstvenom narodu ponaša kao prema najnižem roblju i teroriše ga ekonomski, kulturno, zdravstveno prosvetno i pravosudno i što je najgore za to monstruozno ponašanje uživa podršku - gle - Zapada.

Zapad je u Srbiju instalirao mehanizme koji sprečavaju njen progres kako se njegovi balkanski štićenici ne bi osećali ugroženo. Tako je bilo u kraljevini, pa u SFRJ a tako je i danas.

Mlad si, kompleksna je to priča za tebe.

naprotiv  Smile

zapad je uspeo da do skoro bude neopozivi predvodnik svetske civilizacije vecom efikasnoscu u gotovo svim oblastima zivota.
vec krajem srednjeg veka zapadna evropa ima znatno vecu produktivnost po stanovniku nego bilo koji drugi deo sveta. ekonomske institucije, politicke institucije, alati i zanati zatim manufakture i sve vrste proizvodnje, inovacije guraju zapad napred i omogucavaju mu da pokorava aostale domoroce amerike a kasnije i drevne zaostale drzave starog sveta.
naucna revolucija, industrijska revolucija, zelena revolucija.
nauka, tehnika, disciplina, znanje. intelektualna i ekonomska sloboda

tek kada su druge civilizacije pocele da preuzimaju zapadne vrednosti, postale su sposobne da zapadu pariraju i time zasluzile postovanje zapada. to je prvi uradio japan a danas i mnogi drugi pristizu.
« Poslednja izmena: 13. Maj 2017, 20:37:15 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.