Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 33
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Papa Franjo: Svemir je poceo Velikim praskom, bog nije madjionicar  (Pročitano 97029 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
Ja nisam kreacionista, jer ne vjerujem u neko Svemoguće biće, ali sam uvjeren da svemir nije slučajno nastao, nego kao djelo daleko naprednije Inteligentne Sile, koja je postojala znatno prije bilo kakve materije.

definisi slucajno

Pa slučajno bi bilo kao kada bi imali recimo sve dijelove za avion na jednom mejstu, i da počne duvati vjetar i sve nekim čudom porazmjesti tako da nastane pravi avion.

Tako bi bilo i slučajno da su zvijezde i planete, sa svojim orbitama nastale.

To ipak po meni nije moguće.

Isto ka što treba netko inteligentan da napravio avion od dijelova, tako je i sa svemirom, sam sebe ne može napraviti, samo velim za mene ta Sila koja je napravila svemir nije vječna, samo je daleko starija i naprednija od nas ljudi i to je sve, ali je to dovoljno da ta Sila bude za nas ljude Bog, koii može sve što je moguće u materijalnom svijetu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7009

Isto ka što treba netko inteligentan da napravio avion od dijelova, tako je i sa svemirom, sam sebe ne može napraviti, samo velim za mene ta Sila koja je napravila svemir nije vječna, samo je daleko starija i naprednija od nas ljudi i to je sve, ali je to dovoljno da ta Sila bude za nas ljude Bog, koii može sve što je moguće u materijalnom svijetu.

Ovo se zove "Argument časovničara" i odavno je pobijen. Ti bi, kao "metafizičar" to već trebalo da znaš. Ali, izgleda da ipak nisi metafizičar. Kakva tuga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
Ateizam je takođe jedna religija, koja se zasniva na humanizmu i teoriji evolucije, gde, ruku na srce, u mnogo više stvari treba verovati nego što je naučno dokazivo. 


A-teizam je religija koliko je i ugasen televizor predstavlja kanal na TVu.


Teorija evolucije je religija koliko i ostale naucne teorije tipa teorija gravitacije, teorija stringova, teorija relativiteta, itd.

To je nesto mehanicko, sto ne implicira nikakav moralni ili duhovni zakljucak ili sistem.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
jos kako implicira jos kako....

evo uzmes dve teorije recimo istok zapad na istu temu...

potpuno je jasno na prvi pogled da su to ljudi sa potpuno drugacijom koncepcijom zivota...

navodio je putin taj primer samo sto je on umesto teorije uzeo naslov nekog samita...

i prevod sa ruskog na engleski...

recimo i sama konstrukcija zapadnih jezika govori o tome...

pa i pravila u gramatici...

ja sam navodio primer...svaka recenica pocinje sa ja...

dok je recimo u knjizevnom jeziku istocnih naroda...pa i u srpskom...

to se smatra za skoro pa neprihvatljivu formu...

to ce sve imati posledice...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ja nisam kreacionista, jer ne vjerujem u neko Svemoguće biće, ali sam uvjeren da svemir nije slučajno nastao, nego kao djelo daleko naprednije Inteligentne Sile, koja je postojala znatno prije bilo kakve materije.

definisi slucajno

Pa slučajno bi bilo kao kada bi imali recimo sve dijelove za avion na jednom mejstu, i da počne duvati vjetar i sve nekim čudom porazmjesti tako da nastane pravi avion.

Tako bi bilo i slučajno da su zvijezde i planete, sa svojim orbitama nastale.

To ipak po meni nije moguće.

Isto ka što treba netko inteligentan da napravio avion od dijelova, tako je i sa svemirom, sam sebe ne može napraviti, samo velim za mene ta Sila koja je napravila svemir nije vječna, samo je daleko starija i naprednija od nas ljudi i to je sve, ali je to dovoljno da ta Sila bude za nas ljude Bog, koii može sve što je moguće u materijalnom svijetu.
otkud ti ideja da je svemir ikada nastao?

znaci za tebe je slucajno kada se nesto desi tako kako je moralo da se desi po zakonima prirode?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
on je istovremeno beskonacan...

i istovrememo je nastao...

u velikom prasku... Smile

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
on je istovremeno beskonacan...

i istovrememo je nastao...

u velikom prasku... Smile



Svemir nije beskonačan niti će to ikada biti, sigurno!

I nije nastao u nikakvom prasku.

Dapače!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
Ja nisam kreacionista, jer ne vjerujem u neko Svemoguće biće, ali sam uvjeren da svemir nije slučajno nastao, nego kao djelo daleko naprednije Inteligentne Sile, koja je postojala znatno prije bilo kakve materije.

definisi slucajno

Pa slučajno bi bilo kao kada bi imali recimo sve dijelove za avion na jednom mejstu, i da počne duvati vjetar i sve nekim čudom porazmjesti tako da nastane pravi avion.

Tako bi bilo i slučajno da su zvijezde i planete, sa svojim orbitama nastale.

To ipak po meni nije moguće.

Isto ka što treba netko inteligentan da napravio avion od dijelova, tako je i sa svemirom, sam sebe ne može napraviti, samo velim za mene ta Sila koja je napravila svemir nije vječna, samo je daleko starija i naprednija od nas ljudi i to je sve, ali je to dovoljno da ta Sila bude za nas ljude Bog, koii može sve što je moguće u materijalnom svijetu.
otkud ti ideja da je svemir ikada nastao?

znaci za tebe je slucajno kada se nesto desi tako kako je moralo da se desi po zakonima prirode?

Pa nisu zakoni prirode slučajno nastali, naprotiv!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681

Isto ka što treba netko inteligentan da napravio avion od dijelova, tako je i sa svemirom, sam sebe ne može napraviti, samo velim za mene ta Sila koja je napravila svemir nije vječna, samo je daleko starija i naprednija od nas ljudi i to je sve, ali je to dovoljno da ta Sila bude za nas ljude Bog, koii može sve što je moguće u materijalnom svijetu.



Ovo se zove "Argument časovničara" i odavno je pobijen. Ti bi, kao "metafizičar" to već trebalo da znaš. Ali, izgleda da ipak nisi metafizičar. Kakva tuga.

Ja sam doktor metafizike, vjerovao ti u to ili ne svejedno je.

I ovo me baš zanima.

Kako je to pobijen "argument časovničara", svojim riječima to obraloži, nadam se da si to u stanju a ne da samo napamet govoriš. Evo napeto slušam!  Smile
« Poslednja izmena: 09. Maj 2017, 11:20:06 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7009
Ja sam doktor metafizike, vjerovao ti u to ili ne svejedno je.
Gde si doktorirao,   u PB "Sveti Ivan"?  Smile


Kako je to pobijen "argument časovničara", svojim riječima to obraloži, nadam se da si to u stanju a ne da samo napamet govoriš. Evo napeto slušam!  Smile
Relaksiraj se, i ovako ćeš teško da shvatiš.

1. Analogija je loša

I  Avion je kompleksan
II Avion ima konstruktora
III Svemir je kompleksan
IV Svemir ima konstruktora
   
Poslednja rečenica je pogrešna zato što nema kriterijuma koji je povezuje sa prethodnim. Da bi ti bilo lakše da razumeš, evo primera.

I  Fudbalske lopte su kompleksni sferični oblici
II Fudbalske lopte se prave u fabrici
III Planeta Zemlja je kompleksan sferični objekat
IV Planeta zemlja se pravi u fabrici

Kompleksnost (koja je u suštini subjektivna kategorija) ne implicira nužno kreatora. Pahulje imaju kompleksan oblik, pa ih niko ne pravi.

Skraćeno, ako nešto izgleda napravljeno, ne znači da jeste napravljeno.

Ako te zanima još dokaza protiv, doktor metafizike (  Smile  )  bi već bio u prilici da prouči radove npr Dejvida Hjuma.
 
   
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 33
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.