Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 33
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Papa Franjo: Svemir je poceo Velikim praskom, bog nije madjionicar  (Pročitano 97023 puta)
07. Maj 2017, 12:08:31
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
PAPA FRANJO 'Svemir je počeo Velikim praskom, a teorija evolucije je točna. Bog nije mađioničar'

AUTOR:
Jutarnji.hr
 OBJAVLJENO: 28.10.2014. u 16:51


Papa je tim riječima stao na kraj pseudoteorijama o kreacionizmu i inteligentnom dizajnu


VATIKAN - Teorije evolucije i 'Velikog praska' su točne, a Bog nije 'mađioničar s čarobnim štapićem', izjavio je papa Franjo i tim riječima stao na kraj pseudoteorijama o kreacionizmu i inteligentnom dizajnu koje je, smatraju mnogi, podupirao njegov prethodnik Benedikt XVI.

Papa je objasnio kako obje znanstvene teorije nisu nekompatibilne s postojanjem Stvoritelja – štoviše, takve teorije ga, kaže on, podrazumijevaju, piše The Independent .

'Kad čitamo o stvaranju svijeta u Knjizi postanka, često Boga zamišljamo kao svemogućeg mađioničara s čarobnim štapićem. No, tome nije tako', rekao je papa Franjo u govoru na Papinskoj akademiji znanosti u Vatikanu.

'Stvorio je ljudska bića i pustio ih neka se razvijaju prema unutrašnjim zakonima koje je dao svakom od njih kako bi ostvarili ispunjenje.'

'Teorija Velikog praska, za koju danas smatramo kako označava početak svijeta, nije u proturječju s intervencijom božanskog stvoritelja već ga, naprotiv, zahtijeva', dodao je Papa i nastavio: 'Evolucija u prirodi nije nesuglasna s idejom o stvaranju, jer evolucija zahtijeva stvaranje bića koja napreduju'.

Riječi pape Franje nastavak su politike progresivnog rada Pija XII koji je otvorio vrata teoriji evolucije i Velikog praska u crkvenim krugovima. Ivan Pavao II otišao je još dalje 1996., rekavši kako je evolucija 'više od teorije' te da je 'učinkovito dokazana činjenica'.

No, prethodni papa Benedikt XVI podupirao je ideju inteligentnog dizajna u evoluciji prema kojoj je prirodna selekcija sama po sebi nedovoljna da objasni svu kompleksnost živog svijeta.

Izjave Svetog Oca obradovale su znanstvenu zajednicu, između ostalih i Giovannija Bignamija profesora i predsjednika Talijanskog nacionalnog instituta za astrofiziku: 'Papina izjava je vrlo značajna. Svi mi direktno potječemo iz Velikog praska koji je stvorio naš svemir. Evolucija je potekla iz stvaranja'.


Izvor: Jutarnji
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile Smile Smile

mrtva trka izmedju tzv naucnika i tzv svestenika u nepismenosti...

zavrsnu rec u svemu dace cern....

samo treba sacekati novi prasak,...ili veliko sazimanje... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
PAPA FRANJO 'Svemir je počeo Velikim praskom, a teorija evolucije je točna. Bog nije mađioničar'

AUTOR:
Jutarnji.hr
 OBJAVLJENO: 28.10.2014. u 16:51


Papa je tim riječima stao na kraj pseudoteorijama o kreacionizmu i inteligentnom dizajnu


VATIKAN - Teorije evolucije i 'Velikog praska' su točne, a Bog nije 'mađioničar s čarobnim štapićem', izjavio je papa Franjo i tim riječima stao na kraj pseudoteorijama o kreacionizmu i inteligentnom dizajnu koje je, smatraju mnogi, podupirao njegov prethodnik Benedikt XVI.

Papa je objasnio kako obje znanstvene teorije nisu nekompatibilne s postojanjem Stvoritelja – štoviše, takve teorije ga, kaže on, podrazumijevaju, piše The Independent .

'Kad čitamo o stvaranju svijeta u Knjizi postanka, često Boga zamišljamo kao svemogućeg mađioničara s čarobnim štapićem. No, tome nije tako', rekao je papa Franjo u govoru na Papinskoj akademiji znanosti u Vatikanu.

'Stvorio je ljudska bića i pustio ih neka se razvijaju prema unutrašnjim zakonima koje je dao svakom od njih kako bi ostvarili ispunjenje.'

'Teorija Velikog praska, za koju danas smatramo kako označava početak svijeta, nije u proturječju s intervencijom božanskog stvoritelja već ga, naprotiv, zahtijeva', dodao je Papa i nastavio: 'Evolucija u prirodi nije nesuglasna s idejom o stvaranju, jer evolucija zahtijeva stvaranje bića koja napreduju'.

Riječi pape Franje nastavak su politike progresivnog rada Pija XII koji je otvorio vrata teoriji evolucije i Velikog praska u crkvenim krugovima. Ivan Pavao II otišao je još dalje 1996., rekavši kako je evolucija 'više od teorije' te da je 'učinkovito dokazana činjenica'.

No, prethodni papa Benedikt XVI podupirao je ideju inteligentnog dizajna u evoluciji prema kojoj je prirodna selekcija sama po sebi nedovoljna da objasni svu kompleksnost živog svijeta.

Izjave Svetog Oca obradovale su znanstvenu zajednicu, između ostalih i Giovannija Bignamija profesora i predsjednika Talijanskog nacionalnog instituta za astrofiziku: 'Papina izjava je vrlo značajna. Svi mi direktno potječemo iz Velikog praska koji je stvorio naš svemir. Evolucija je potekla iz stvaranja'.


Izvor: Jutarnji

Teorija Velikoga praska ništa osnovno ne objašnjava, ima previše pitanja na koje ta teorija ne da nema nego ne može dati odgovor, to je već jasno i onima koji ju najviše zagovaraju.

Ja nisam kreacionista, jer ne vjerujem u neko Svemoguće biće, ali sam uvjeren da svemir nije slučajno nastao, nego kao djelo daleko naprednije Inteligentne Sile, koja je postojala znatno prije bilo kakve materije.

Da bi to moglo biti točno govorio je još Krišna, ali i sam Isus Krist, a nas ljude je nazvao Bogovima.

To znači da mi ljudi ne potjuećemo od majmunskih predaka nego od daleko starijih i naprednijih Bogova, eto ukratko!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
svi smo nastali velikim prdezom...

univerzum je trnutno u stanju sirenja smrada koji ce toliko da se razsiri da ce postati neprimetan...
« Poslednja izmena: 07. Maj 2017, 23:38:59 od inicio »
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8
Zastava
Papa(K) Franja je vođa najmasovnije (u najboljem slučaju neznabožačke) sekte na svetu, sa milijardu vernika koji nemaju pojma o tome šta radi i kome se klanja njihovo sveštenstvo.  Kao ovce na klanje.
Mešanje religija međusobno, kao i religije i ateizma vodi u jednu svetsku religiju, koja nam se sprema uveliko.  Ateizam je takođe jedna religija, koja se zasniva na humanizmu i teoriji evolucije, gde, ruku na srce, u mnogo više stvari treba verovati nego što je naučno dokazivo.

Inače, najnovije "saznanje" u teoriji velikog praska je to da je "mrvica" manja od jednog atoma eksplodirala i da je od toga nastao čitav ovaj ogromni, milijardama svetlosnih godina "dugački" svemir, pun zvazda, planeta i ostalih nebeskih tela.  Ja se izvinjavam, ali onaj koji u ovo veruje ne da je religiozni fanatik, nego je žestok sektaš ispranog mozga i treba da ide na lečenje.  

I onda meni koji sam hrišćanin dođe neko ovakav i naziva me neobrazovanim, zadrtim, govori da živim u srednjem veku i slično. . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ja nisam kreacionista, jer ne vjerujem u neko Svemoguće biće, ali sam uvjeren da svemir nije slučajno nastao, nego kao djelo daleko naprednije Inteligentne Sile, koja je postojala znatno prije bilo kakve materije.

definisi slucajno
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
bila slika danas gde katolicki svestenici krste dete...i tipa polivaju ga vodom...

a ispod natpis...priznaj gde si sakrio lovu...

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7008
Papa(K) Franja

Svaka ti čast, kako si ovo smislio, neće moći da spava...odmah se vidi kreativan duh i jak intelekt. Sve ostalo bledi u poredjenju sa početkom posta.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
Papa(K) Franja je vođa najmasovnije (u najboljem slučaju neznabožačke) sekte na svetu, sa milijardu vernika koji nemaju pojma o tome šta radi i kome se klanja njihovo sveštenstvo.  Kao ovce na klanje.
Mešanje religija međusobno, kao i religije i ateizma vodi u jednu svetsku religiju, koja nam se sprema uveliko.  Ateizam je takođe jedna religija, koja se zasniva na humanizmu i teoriji evolucije, gde, ruku na srce, u mnogo više stvari treba verovati nego što je naučno dokazivo.

Inače, najnovije "saznanje" u teoriji velikog praska je to da je "mrvica" manja od jednog atoma eksplodirala i da je od toga nastao čitav ovaj ogromni, milijardama svetlosnih godina "dugački" svemir, pun zvazda, planeta i ostalih nebeskih tela.  Ja se izvinjavam, ali onaj koji u ovo veruje ne da je religiozni fanatik, nego je žestok sektaš ispranog mozga i treba da ide na lečenje. 

I onda meni koji sam hrišćanin dođe neko ovakav i naziva me neobrazovanim, zadrtim, govori da živim u srednjem veku i slično. . .

Pa Teorija Velikoga praska otići će u povijest kao još jedna neuspješna teorija znanosti o samom postanku svijeta.

I slažem se da je potrebno biti veći vjernik za teoriju Velikoga praska ili biti recimo kršćanin.

Za Isusa Krista imamo barem nešto napisano od strane svjedoka koji s Njime živjeli, a Veliki prasak niti je tko vidio a niti će ga ikada vidjeti, eto ukratko.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
svi smo nastali velikim prdezom...

univerzum je trnutno u stanju sirenja smrada koji ce toliko da se razsiri da ce postati neprimetan...

Ja sam uvjeren da je ona prava istina o našem postanku sasvim drugačija.

Niti smo nastali Veliki praskom.

A niti je ovaj svijet napravilo neko vječno Svemoguće biće.

Istina je sasvim Treće Vrste!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 33
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.