2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Правда за боћање!  (Pročitano 4374 puta)
30. Apr 2017, 23:58:18
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Као што рекох на теми са необавезним причама, прича о томе је ли снукер спорт, колико је занимљив и то су ме подстакла да отворим ову тему. Ту су и ове 2 мени занимљиве поруке:

Zato sto ako ne neko nekad otisao na obican bilijar i video kako se igra i koliko je tesko igrati obican bilijar...i odes negde gde ima sto za snuker i vidis one dimenzije,plus ona pravila igre...i onda posle svega vidis kako igraju ovi ludaci i koliko je to ustvari savrseno i da je to vise umetnost nego sport,onda ti ne preostaje nista drugo nego da sednes,uzivas i divis im se.

jedno je igrati,a drugo je gledati...
volim da igram i odbojku,da igram tenis,bilijar,volim jbt i tablic da igram,ali da sednem i gledam kako par ljudi igra tablic ili snuker...pa da ga jebes,zanimljivo je koliko i bocanje

Заиста могу да разумем да се некоме свиђа снукер, капира да је то тешко (у тако нешто не сумњам ни најмање) и да га зато радо гледа па и прати. Опет с друге стране некоме је то смор да гледа (и мени је јбг) већ воли више да гледа живље спортове.

Е сад, оно што ме интересује већ годинама је зашто сви ти спортови, који то ипак нису, су знатно популарнији и што је још занимљивије знатно мање потцењени од једног боћања? Зашто се код нас боћање везује за нешто што је најсмарачкије, најглупље, и најбезвезније отприлике кад је спорт у питању? Значи ко зна колико сам пута чуо да се боћање потцењује, рецимо препиру се циган и гробар и сад један од њих двојице другом каже "ма бољи сте можда у боћању, у свему осталом вас деремо!" или тако нека глупост...

Мени то лично мало смета, јер сам мало играо боћање а и гледао сам га солидно пута. И одмах да кажем: исти је "спорт" као и снукер и слично. Најсличније је што знам карлингу, који вероватно код нас има репутацију ок зимског спорта док је боћање говно. Да је баш лако играти - није. Е сад да ли је теже од снукера не знам, али далеко од тога да је лако. И сви ти спортови где само урадите нешто, неки потез и онда чекате да опет дођете на ред су по мени слични, јер јебо ти то када не трчиш ко манијак и не знојиш се од физичке активности. То реално и нису спортови, већ су неке вештине шта знам, у првом коментару каже да је снукер пре уметност него спорт, и то јесте тако. И све их је углавном досадно гледати. И тако су све те остале сличне зајебанције некако боље од боћања мајку му, због чега? Нема боћања на тв-у? Играју га и пензоси? Играју и снукер и оно ђубре голф па ником ништа  Smile Можеш да циркаш и да играш? Значи чему то силно потцењивање? Ако се потцењује нек се потцењују и ови остали "спортови".

Најзанимљивије од свега је што сам то потцењивање највише чуо у Србији, где скоро да не би ни било боћања да није ових Далматинаца Крајишника. Дакле чисто сумњам да већина људи који тако потцењују боћање нису ни прошла поред терена за боћање, и немају много појма о чему се ради у тој игри. Иначе боћање је пореклом из Италије а на подручју бивше Југославије је најзаступљеније у Далмацији и у Боки Которској због утицаја Италијана наравно. Постоје и други називи као што су бућање и балоте, вероватно их има још. Играју се углавном са гвозденим куглама а негде се играју и са дрвеним. Уопште је у Европи заступљено по медитеранским државама, па је тако боћање редовно на Медитеранским играма.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
Pravda za kriket onda.........druga najmnogoljudnija zemlja Indija kriket dozivljava kao nacionalni sport. Jebe im se i za basket i za odbojku i za vaterpolo. Verujem da i bejzbol smatras nevaznim a amerima je to drugi sport po popularnosti i to samo zato sto se NFL igra 16 kola godisnje. Uporedni broj gledalaca je nemerljiv........a tebe verovatno boli kurac i za bejzbol Smile

Nema tu nepravde, niti se kvalitet i majstorstvo meri po popularnosti sporta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
То што ме заболе курац не значи да не поштујем крикет и бејзбол. И то су спортови реално, оно што сам наводио нису. Разлог зашто ме боли курац за те спортове лежи у томе што немам ни трунку интересовања за њих, и што Србија и Срби скоро да немају никакве везе са тим спортовима.

И има неправде за крикет ако се и он потцењује. И то сам приметио али у много мањој мери него за боћање.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
Pa vidis mene bas zabole kurac za bocanje. A Srbin sam. Jebi ga.

Hocu reci, ja bocanje u zivotu igrao nisam a par puta sam prosao pored terena sa matorcima. I zurio sam vrlo pa ni jedan potez ne uhvatih da me zaintrigira.

Rekoh ti ja, nema nepravde osim u raspodeli para Smile
« Poslednja izmena: 01. Maj 2017, 01:16:06 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Али није поента у курцобољи, већ у потцењивању... Не кривим ја никог што га заболе за боћање или шта већ, па јбг свако има свој укус, него ми иде на живце што су неки слични тзв. спортови на цени код људи а боћање се потцењује. Па како неко може да потцењује нешто ако није ни видео то нешто? Не мислим на тебе, не знам да ли потцењујеш боћање или не.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
Pa brate ne potcenjujem ja nista, al ozbiljan sam. Daleko od toga, za sve je potreban skil. Znanje, iskustvo, talenat.

Imas preferans, jebena kartaska igra. Da li znam kako se igra? Ne. Da li me intrigira preferans kao igra? Ne. Ali postujem mahere koji znaju i umeju da ga jako dobro igraju.

E sad, ako se malo udubis u igru, i onda shvatis gde si ti a gde je taj neki nivo koji treba da dosegnes, ili jos bolje nivo koji neces dosegnuti nikada, jasno da mnogo bolje shvatas i postujes kompleksnost i osobenost same igre.

I tako ti je sa svim sportovima, igrama i vestinama. Sve ti zavisi od toga koliko te nesto interesuje ili ne.

U globalu se slazem sa tobom, samo hocu reci da je bocanje sranje al to ne znaci da ga potcenjujem Smile
« Poslednja izmena: 01. Maj 2017, 01:46:01 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
mob
Samsung 


Само боћање  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
meni prva asocijacija na bocanje su dalmatinci mada eto znam da imamo klub koji je evropski sampion u bocanju
e sad postoji bocanje i bocanje to jest ima ono sto prenosi eurosport ponekad,a i ovo da tako kazem mediteransko,a i amerikanci imaju svoje bocanje
kriket 20-20 je zanimljiv jer mec brzo ide i netraje dugo

sve u svemu czbg nema pojma o zivotu,a kamoli o sportu
« Poslednja izmena: 01. Maj 2017, 09:47:37 od fredikruger »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 14336
Zastava Beograd
Pravda za badminton!
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
mob
HTC Sensation
Dobro ajde preteraste ga. Tako moze da se onda otvara tema za dosta sportova,nek prati i gleda ko sta voli,svaki sport je tezak i specifican na svoj nacin pogotovo u nekim profesionalnim okvirima i sve je to za postovanje. Ali da otvaramo sad teme i diskutujemo o tome je stvarno bezveze...moze da se otvori tema za bocanje ako neko prati pa da nas izvestava o rezultatima i prvenstvima ako vec neko prati ali ovakve teme su bespotrebne. Mozemo da diskutujemo ali na temi o neobaveznim temama ili FK Partizan,isto mu dodje  Smile ali ajd da budemo malo ozbiljni. Ovo ide pod kljuc,jebiga
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.