Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Radnik "Goše" obesio se u fabrici  (Pročitano 8717 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
lazu bre
on se namerno obesio da napakosti big bosu sad pred izbore to je drzavni udar
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
Radnik Fabrike šinskih vozila "Goša" iz Smederevske Palanke u Srbiji D.M. (57) počinio je samoubistvo na radnom mjestu.

Po riječima predsjednika Samostalnog sindikata te fabrike Milorada Miloradovića, njegov kolega ubio se na radnom mjestu zbog izuzetno teške ekonomske situacije u porodici.

Miloradović je naveo agenciji Beta da četiri godine radnicima nisu uplaćeni doprinosi za zdravstveno ni penziono osiguranje.

Predsjednik sindikata je naveo da radnici Goše nisu primili između 15 i 20 zarada i da je mnogim radnicima jedini obrok tokom dana - topli obrok u fabrici.

On je dodao da radnici u potrazi za poslom i zaradom napuštaju fabriku, a novi ne dolaze.

Nezvanično, pored njegovog tijela nađena je oproštajna poruka u kojoj je objasnio motiv samoubistva.

Policija je na mjestu nesreće, a istraga je u toku.

Fabrika šinskih vozila "Goša" je privatizovana 2007. godine, vlasnik je slovačka firma ŽOS Trnava, a radnici tvrde da više i ne znaju koju platu im je poslodavac posljednju isplatio, to jest da primaju po dvije do tri hiljade dinara, u "neuhvatljivim intervalima".

Fabrika ima 375 radnika.

................

iako nisam nesto posebno puno upucen u pricu oko gose..ali pratim stampu i znam ono sto se u stampi godinama unazad valja....

jedni pisu ovo drugi ono....

ali svis e u jednom slazu ....problem gose datira mnogo duze od 2012te...
bilo je tu i tuzbi i sudjenja ..bilo je tu svega....
gosa je davno jos unistena...

i ona je danas kao pacijent na aparatima...
kao i vecina slicnih 'preduzeca'


inace me uzasno zivcira sto se javnost sjeti tih svih nesrecnih ljudi
tek kada osvanu u crnoj hronici...
a posebno me nerviraju spodobe koje tragediju jednog covjeka i njegove porodice
bez imalo stida i srama mogu da zloupotrebe za rad dobijanja nekih mizernih politickih poena...

jezim se od takvih ljudi....

najzalosnije je od svega...sto i ta jbn fotelja predsjednika..ko god da sjedne u nju...
ne stvara poziciju i ne otvara mogucnost da se bilo sta uradi po pitanju bilo kojeg propalog preduzeca..fabrike ili bilo cega....

a kada slusas ove razne ..ne znam vise ni kako bi ih nazvao....
cim sjednu u predsjedncku fotelju bice reseni svi problemi..
pa i problemi gose ..koji su nastali jos 2002 g

kada to cujem iz usta pojedinih...nakon ovakve tragedije...
pa sine ...otkino bi mu usta...
a najgore od svega je sto iza tih ledja  nekih 'cuvara' stoje ljudi koji su i direktno i indirektno
umjesani u propast gose.... Smile


pu mater vam jebem gadnu  Smile

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Radnici "Goše" počeli generalni štrajk


Radnici Fabrike šinskih vozila "Goša" u Smederevskoj Palanci od danas su u generalnom štrajku jer poslodavac ne ispunjava obaveze prema njima.


Ta fabrika u vlasništvu slovačke firme ŽOS je više godina u teškom stanju, zapošljava oko 360 radnika koji potražuju oko 30 plata, a tri godine nemaju overene zdravstvene knjižice.
 
Predsednik štrajkačkog odbora Milan Vujčić rekao je da rukovodstvo preti otkazima radnicima ako ne istupe iz štrajka. On je naveo da mu poslodavac duguje oko 650.000 dinara, a da mu plata ne prelazi 25.000 dinara.
 
"Radnici su ozlojeđeni zbog nemarnog i komotnog rukovodstva", rekao je Vujičić.
 
Podsetimo, zbog neisplaćivanja plata odnosno nemaštine, prošle nedelje se ubio jedan ranik "Goše". U međuvremenu, generalni direktor Goše Slovak Ivan Hemšild, napustio je zemlju.


  Bivši robijaši iz Gvantama dobijaju stan i džeparac i žale se kako im je u Srbiji kao u zatvoru. Na ulici su migranti samo oni koji ne žele da odu u neki centar da bi dobili smeštaj.

  Za to vreme se strancima daju subvencije i olakšice koje građanin Srbije može samo da sanja i to dotičnim nije dovoljno.

  Mašala.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
Citat: zoranjurkovic5@gmail.com 29. Mar 2017, 00:29:25


  Bivši robijaši iz Gvantama dobijaju stan i džeparac i žale se kako im je u Srbiji kao u zatvoru. Na ulici su migranti samo oni koji ne žele da odu u neki centar da bi dobili smeštaj.

  Za to vreme se strancima daju subvencije i olakšice koje građanin Srbije može samo da sanja i to dotičnim nije dovoljno.

  Mašala.

i zato sad treba da mu damo 100% glasova jer nam je sve to omogucio  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
  Samo neka glasaju, ja bojkotujem izbore. Glasao sam jednom u životu i još uvek se kajem.

  Za njega neka glasaju forumski prepametni nutricionisti za koje eu nema alternativu.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
pametno  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Radikalizacija protesta u Goši - radnici dolaze u Beograd


Prema istraživanju Insajdera, Goša je godinama je bila korisnik sredstava Vlade Srbije za podsticanje proizvodnje.

Račun firme je od 2014. u blokadi zbog dugova prema državi i dobavljačima.

Istovremeno, više od 300 radnika je već dve nedelje u štrajku zbog toga što tri godine ne primaju redovne plate, ne uplaćuju im se doprinosi, niti overavaju zdravstvene knjižice.

Međutim, od pre četiri dana situacija se dodatno zakomplikovala, jer je Goša dobila nove vlasnike.

Slovačka ŽOS Trnava koja je kupila Gošu 2007. u ponedeljak je prodala firmu za 4,2 miliona evra kompaniji Lisnart Holdings Limited sa Kipra čiji su vlasnici takođe poreklom iz Slovačke.

U Goši predstavnike firme iz Nikozije još niko nije ni video ni čuo, a radnici su za promenu vlasništva saznali tek pretragom registra privrednih društava.

Sledeće nedelje se očekuje dolazak novih vlasnika u Gošu. Istovremeno, radnici najavljuju radikalizaciju protesta i odlazak u Beograd.



https://www.youtube.com/watch?v=n9IyBBSUyrQ

Vučić: Radnicima Goše po 60.000 dinara pomoći


Premijer Srbije Aleksandar Vučić najavio je danas da će svaki radnik Fabrike šinskih vozila Goša dobiti po 60.000 dinara neto jednokratne pomoći.

Vučić je novinarima u Smederevskoj Palanci, gde je razgovarao sa radnicima fabrika Goša, kazao da će se o tome razgovarati na sednici Vlada Srbije u nedelju ili ponedeljak, ističući da su nadjena sredstva za isplatu te pomoći.

On je kazao da će Vlada Srbije „preuzeti na sebe“ proces overe zdravstvenih knjižica radnika Goše, prenela je TV Prva.

Radnici fabrike šinskih vozila Goša štrajkuju već deset dana, tražeći isplatu zaostalih zarada, overu zdravstvenih knjižica i redovne plate.

Mediji su danas objavili da je novi vlasnik Goše firma „Lisnart holdings limitid“ s Kipra kojoj je slovačka firma „Žos Trnava“ prenela 100 odsto kapitala i imovine.

(Beta)

 Smile
« Poslednja izmena: 08. Apr 2017, 02:43:24 od zoranjurkovic5@gmail.com »
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ArijA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 4195
Skroz netane informacije.

Fabrika Gosa je vise od deset godina u vlasnistvu privatnih privrednih lica. Kakve veze ima drzava, pogotovo ova drzava sa tim? Smile

Ako se uzme u obzir da je fabrika privatizovana u vreme DOSovdske vladavine, jasno je kakve je to posledice imalo za cilj danas, kada se zna kako su se zavrsile gotovo sve njihove privatizacije.
« Poslednja izmena: 08. Apr 2017, 02:51:12 od Arijada (drugi profil) »
IP sačuvana
social share
Ogranicenja su iluziona ideoloska prepreka ljudskog uma.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Radnicima Goše jednokratna pomoć, nastavljaju štrajk


Radnici Goše nastavljaju sa generalnim štrajkom, uprkos tome što je Vlada odobrila jednokratnu pomoć.


Milan Vujičić iz Štrajkačkog odbora rekao je za N1 da su čuli da su dobili novog generalnog direktora, i da ga željno iščekuju. Naveo je da sa štrajkom nastavljaju, da su jutros to odlučili i da im i premijer Aleksandar Vučić, prilikom posete u petak, nije uslovio pomoć prestankom štrajka.
 
Vlada Srbije odobrila je danas jednokratnu pomoć od po 60.000 dinara radnicima fabrike šinskih vozila i putničkih i specijalnih vagaona Goša iz Smederevske Palanke, saopšteno je posle sednice Vlade. Zaključkom Vlade odobrena su i sredstva za overu zdravstvenih knjižica zaposlenima koja će važiti narednih šest meseci.
 
Radnici Goše su u generalnom štajku 15 dana, zbog neoverenih zdravstvenih knjižica, staža koji im nije uplaćivan četiri godine i zbog neisplaćenih zarada, a danas će odlučiti da li će nastaviti štrajk.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ArijA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 4195
Jednokratna pomoc + overene zdravstvene knjizice + uplate svih zaostalih alimentacija radnika koji su to dugovali = nije lose kao privremena pomoc drzave.
IP sačuvana
social share
Ogranicenja su iluziona ideoloska prepreka ljudskog uma.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.