Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 13:33:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koji strani jezik izabrati za ucenje?  (Pročitano 19376 puta)
07. Feb 2017, 23:47:49
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1677
Pre svega, ako tema ne pripada delu foruma, izvinjavam se i zamolicu moderatora da je premesti gde joj je i mesto.

Ovako - student sam zavrsne godine Saobracajnog fakulteta u Beogradu i od sledeceg semestra na nasem fakultetu se organizuju besplatni kursevi stranih jezika koji ce trajati ceo semestar. Kurs ce se odvijati (pretpostavljam) 2 do 3 puta nedeljno i, sem engleskog, krenuce se od pocetnog nivoa. Postoji dosta ponudjenih jezika, ali se moja dilema svela na sledece - ruski, spanski i skandinavski.
Zanimaju me saveti pri izboru jednog od ova 3 jezika, koji bi bio najlaksi za ucenje na pocetnom nivou za period od 3 meseca, koji je dobar strukovni (tehnicki) jezik i slicno. Sve sto vam pada na pamet, u sustini.
Inace, nisam naveo neke ociglednije jezike iz odredjenih razloga, tako da nema potrebe polemisati i oko toga.
IP sačuvana
social share
... Ja kapiram da neko gotivi Maradonu,Tajsona,Rodmana,Kanidju,Mekinroa,Kantonu jer su ljudi nenadjebivi i na terenu i van njega i stvarno imaju originalan način pristupa životu...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
Citat
koji je dobar strukovni (tehnicki) jezik i slicno.
Језик технике је њемачки стога би скандинавски језици као блиски били добар избор.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
skandinavski jezici nisu nimalo laki. suomi pogotovo.
kao turisti, najvise bi ti se isplatio spanski. (ujedno je i najlaksi)
za posao i otvaranje mogucnosti da gastarbajtujes, nemacki naravno. (jedan od tezih za ucenje)
takodje, bitno je i gde imas clanove familije sa kojima bi mogao recimo 15min dnevno preko skypa da pricas na jeziku koji zelis da naucis. sto bi trebalo da krenes da praktikujes kazu od nizeg srednjeg nivoa vec.
meni su te klasicne ucionice za ucenje jezika budalastina tj gubljenje vremena. mnogo gramatike, nesto konverzacije i malo licnog napretka. jedino ako se stalno guras da bas ti ucestvujes u razgovoru. 1 na 1 ucenje je nesto sasvim drugo...
na netu ima jako mnogo materijala..
za android tipa duolingo, memrise, lingq...
pc - fluenz, tell me more, rosetta stone..
podcasts su mnogo dobra stvar.
na netu takodje ima mnogo filozofije tipa kako ti je dovoljno tipa 2000 reci da znas da bi razumeo 80% razgovora tako sto ces iz konteksta izvuci o cemu se tu radi. meni je to budalastina i bez 10 - 15 000 nema tu nista od poznavanja jezika.
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1677
Citat
koji je dobar strukovni (tehnicki) jezik i slicno.
Језик технике је њемачки стога би скандинавски језици као блиски били добар избор.

Istog sam razmisljanja, zato sam ih i stavio u razmatranje.

skandinavski jezici nisu nimalo laki. suomi pogotovo.
kao turisti, najvise bi ti se isplatio spanski. (ujedno je i najlaksi)
za posao i otvaranje mogucnosti da gastarbajtujes, nemacki naravno. (jedan od tezih za ucenje)
takodje, bitno je i gde imas clanove familije sa kojima bi mogao recimo 15min dnevno preko skypa da pricas na jeziku koji zelis da naucis. sto bi trebalo da krenes da praktikujes kazu od nizeg srednjeg nivoa vec.
meni su te klasicne ucionice za ucenje jezika budalastina tj gubljenje vremena. mnogo gramatike, nesto konverzacije i malo licnog napretka. jedino ako se stalno guras da bas ti ucestvujes u razgovoru. 1 na 1 ucenje je nesto sasvim drugo...
na netu ima jako mnogo materijala..
za android tipa duolingo, memrise, lingq...
pc - fluenz, tell me more, rosetta stone..
podcasts su mnogo dobra stvar.
na netu takodje ima mnogo filozofije tipa kako ti je dovoljno tipa 2000 reci da znas da bi razumeo 80% razgovora tako sto ces iz konteksta izvuci o cemu se tu radi. meni je to budalastina i bez 10 - 15 000 nema tu nista od poznavanja jezika.


Cuo sam da nisu laki, to je mali minus. Slazem se za spanski, jer ga dosta ljudi koristi, ali sam misljenja da tamo gde ljudi govore spanski, govore i engleski, tacnije, nisu kao Nemci, ili Francuzi koji imaju obicaj da, iako znaju, prosto ne zele sa tobom da govore na engleskom. Nemacki sam malo ucio, a i nasao sam odlican kurs (audio snimke, gramatika, konverzacija), zato ga nisam stavio u raspravu. Sto se tice tih kurseva, nisam ni ja veliki pobornik njih, ali smatram da mogu biti dobra osnova! Hvala za materijale, a ovu statistiku sam i ja video, s tim sto se ona odnosi na one ljude kojima je engleski prvi jezik, tako da su prve dve kategorije, kada se uporede sa nama, malo diskutabilnije, dok je treca, pretpostavljam, svima ista.

Sve u svemu, hvala na odgovorima, nadam se da ce se pojaviti jos neko!
IP sačuvana
social share
... Ja kapiram da neko gotivi Maradonu,Tajsona,Rodmana,Kanidju,Mekinroa,Kantonu jer su ljudi nenadjebivi i na terenu i van njega i stvarno imaju originalan način pristupa životu...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
upravo suprotno je tacno. spanci ne govore engleski. francuzi i nemci da.
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1677
Nisam napisao da ne znaju, vec da ne zele, a to misljenje je proisteklo iz prica nekoliko ljudi koje znam, a koji su bili u takvim situacijama.
IP sačuvana
social share
... Ja kapiram da neko gotivi Maradonu,Tajsona,Rodmana,Kanidju,Mekinroa,Kantonu jer su ljudi nenadjebivi i na terenu i van njega i stvarno imaju originalan način pristupa životu...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
ovaj grafikon ili sta je vec nemere da se primeni na nas post nam je mnogo lakse nauciti ruski,rumunski,turski.poljski nego holandski,svedski ili norveski

nisam imao problem sa engleskim u svabiji osim kad sam naivno hteo sa jugovicima da komuniciram posto neznaju da beknu engleski al to se lako prevazice posle komentara "e u pizdu materinu sta sad" dobijes odgovor "sta se blentavis pricaj na nasem"  Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 08. Feb 2017, 21:16:35 od fredikruger »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1677
Naravno, postoje razlicite situacije, ali nije to sada ni tema Smile
IP sačuvana
social share
... Ja kapiram da neko gotivi Maradonu,Tajsona,Rodmana,Kanidju,Mekinroa,Kantonu jer su ljudi nenadjebivi i na terenu i van njega i stvarno imaju originalan način pristupa životu...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 13:33:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.