Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:26:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: DirectX 11 problem  (Pročitano 5754 puta)
16. Jan 2017, 15:56:17
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
Skoro sastavih neki budzet PC od nekih komponenti sto sam imao i sto sam trgovao preko aukcija na ebay...
Komponente sve pojedinacno istestirane i potpuno ispravne ali imam problem, nema sanse da pokrenem bilo koju aplikaciju ili igru koja zahtijeva DX11...

Svjeze instaliran windows 7 professional sp1 32bit, nvidia drajver 376.33(zadnji sa nvidia sajta koji podrzava moju graficku)

konfiguracija
AMD Phenom II X4 945
4gb ddr2 ram
Nvidia GT 730 4gb GDDR5 128 bit(koja teoretski podrzava i dx12)
500gb hdd

Nije nikakav gaming pc ali bez problema mogu tecno da igram Crysis 2 na ultra high, GTA IV, GTA V(doduse samo na dx10)...

Cim upalim dx11 efekte ili recimo neku igru koja podrzava samo dx11(recimo dirt rally, radi u meniju kad upalim benchmark ili krenem da igram samo se kresuje)  krenu da nestaju teksture, razno-razni kvadrati i onda se samo kresuje na desktop i pojavi mi se upozorenje da se nvidia drajver kresovao i "oporavio" ?

dxdiag pokazuje dx11


Posto sam malo ispao iz "gejming" voda nemam ideje sta moze biti?(svaka igra je na kraju instalirala dx update)
Da li moram manuelno da instaliram neki apdejt za windows 7 i direct x 11?
« Poslednja izmena: 16. Jan 2017, 16:00:26 od Lazar@ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
Pa ako izbacuje texture i kresuje pre ce biti da je neka globa oko grafike... Smile
Mozda je prilikom instalacije drajvera nesto zabrljao. Probaj da skines sa nvidia0nog sajta unistaller pa da odradis clean install (ima tamo pod custom installation valjda check box).
Mislim da cisto eliminises taj jedan deo...ako igras dirt preko steam-a prosvrljaj po gugletu ili community hub-u igre da nema slicnih problema, posto znam da neke igre preko steama znaju da prave probleme.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
odardio svaki moguci windows update
odradio direct x update

reinstalirao drajver-nista...Obrisao drajver sa Display Driver Uninstaler-om(vidim svi ga preporucuju), skinuo stariji drajver, instalirao ga sa cekiranim clean install iii opet nista...

Nije problem samo sa jednom igricom nego sa svakom...Komp/graficka bez problema prolazi svaki stres test tako da ne bih rekao da je problem sa hardverom?

edit:
Evo crash log Crysis 2

Problem signature:
  Problem Event Name:   APPCRASH
  Application Name:   Crysis2.exe
  Application Version:   1.9.0.0
  Application Timestamp:   00000000
  Fault Module Name:   d3d11.dll
  Fault Module Version:   6.2.9200.16570
  Fault Module Timestamp:   5153774d
  Exception Code:   c0000005
  Exception Offset:   0008ee4e
  OS Version:   6.1.7601.2.1.0.256.48
  Locale ID:   1033
  Additional Information 1:   eec4
  Additional Information 2:   eec450df5fc9c5901c5e3171261deb 44
  Additional Information 3:   a213
  Additional Information 4:   a2137b57f3909be83eb8629368fa13 37
« Poslednja izmena: 17. Jan 2017, 01:17:51 od Lazar@ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
mob
Nokia 6630, valjda
Moze da bude graficka memorija... ili deo nje.. probaj neki software za testiranje grafike.
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:26:05
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: problem DirectX

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.