Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kolarčeva zadužbina pred gašenjem, Partizan izvučen iz bule  (Pročitano 9431 puta)
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
Slažem se sa delovima svih postova ali

Problem je sto drzava ulaze u profesionalni sport. Drzava ne treba da ulaze u profesionalni sport i to je to.

U suštini, na ovo se sve svodi. Lepo rečeno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
Pa i Spanovicka je profesionalka i atketika je profesionalni sport u odredjenom stepenu.

I plivanje i vaterpolo, pogotovu vaterpolo je profesionalan sport.

Al salve kriticizma idu ka drzavi kad se iz tih saveza pomene da ih drzava ne jebe 2%.

Dakle ogranicavamo se na "drzava ne treba da pomaze profesionalni fudbal". I kosarku. Ili samo fudbal?

Ili sve pa ko svima jebe mater nek se snadju?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
nijedan profesionalni sport. samo reprezentativce za evropska svetska i olimpijade
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
Koliko vremena pre i posle svetskog ili evropskog prvenstva?

Ili recimo, uskratiti Spanovicki treniranje na drzavnim terenina pre takmicenja na dijamantskoj ligi jer na tim mitinzima profesionalno zaradjuje novac za sebe?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
mob
Nokia krntija
Citat
drzava prosto treba da prestane da ulaze novac u profesionalni sport.

Slažem se, ali pritom, smatram da država treba da podstiče ulaganje u sport, pogotovo u neprofitabilnim sportovima. Fudbal može biti samoodrživ i kod nas, a da pritom ne izgubi na kvalitetu, čak naprotiv, ja sam u to ubeđen. Ali recimo košarka već nije. Ne samo kod nas, nije profitabilna praktično nigde u Evropi. Svi ovi najjači klubovi u Evroligi imaju tolike budžete ne zbog realnih prihoda, već nečijeg entuzijazma.

I sad, s obzirom da je košarka kod nas toliko popularna, znate svi istoriju i svi se njome ponosimo, titule, medalje, bla bla... kao takva, ona bi praktično trebala biti nacionalni interes. Zato smatram da država treba da interveniše, umesto da prepusti sve tržištu, ali ne neposrednim ulaganjem, već npr. da primeni turski model, gde se kompanije podstiču da sponzorišu sport kroz poreske olakšice.


http://pubs.sciepub.com/jbms/1/1/3/
« Poslednja izmena: 14. Jan 2017, 16:51:18 od bookee »
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Koliko vremena pre i posle svetskog ili evropskog prvenstva?

Ili recimo, uskratiti Spanovicki treniranje na drzavnim terenina pre takmicenja na dijamantskoj ligi jer na tim mitinzima profesionalno zaradjuje novac za sebe?
nista pre i posle sem za kvalifikacije koje su naravno pre.
i nek spanovicka plati ako trenira za dijamantsku ligu.

al ko mene sta pita
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
Jel može par škakljivih pitanja koja su mi već dugo na umu?


Kakvu korist (bilo koje vrste) ima društvo od toga što Zvezda pobedi nekog u Ligi Šampiona ili kad Partizan osvoji neki kup?  Znači ne pričam o Olimpijskim igrama ili Svetskim prvenstvima, nego o događajima ranga Liga šampiona ili neki kup. I ne pričam samo o fudbalu i basketu nego o svim sportovima.
Pretpostavljam da će prvi mogući odgovor biti - pa kako nema, pa kad neki naš sportista ili tim ostvari nešto, onda on privlači pažnju na sebe i svoju zemlju. Ok, pošteno. Ali ajmo realno - šta onda najčešće biva? A pa da - dođe vlasnik nekog svetskog tima, kupi ovog našeg za siću, odnese ga kod sebe i ostavi nam osakaćen tim. Srbija više nema tog dobrog sportistu osim ako ne bude pozvan da učestvuje u reprezentaciji. I to je sve. Znači otvoreno pitam, koja je to korist koju će bilo ko u nekoj zemlji da oseti ako tim ili sportista iz njegove zemlje osvoji neku nagradu na nekom takmičenju?


Drugo pitanje : u čemu je čar navijati za neki tim koji šatro treba da predstavlja najbolje što tvoja zemlja može da ponudi, a u tom timu ima najmanje tvojih zemljaka? Ako je fora da svako pokaže šta njegovi ljudi mogu i umeju, onda valjda treba da se gleda da većinu tima čine ljudi koji imaju bar neke veze sa dotičnom zemljom. Ono, ako je reprezentacija ili srpski tim, zoveš valjda ljude koji imaju bar neke veze sa Srbijom. A ne ovo ko danas što se radi - Zvezda/Bajern/Liverpul krene da gubi pa aj uvezemo par crnaca da ga izvuku. To je kao kada bih ja trčao maraton pa kad se umorim pozovem brata da me odmeni. Ne kapiram to. Mogu ja da uživam gledajući sve te akcije (kao što sam ja nekad davno gledao NBA samo zbog neverovatnih akcija koje su se mogle videti). Ali ne mogu ja da se pržim na to. Ne mogu ja da slušam folirante koji od toga prave nauke i dvosatne seminare. Ne mogu da se vezujem za nešto što je jedna velika međunarodna Frankenštajn slagalica napravljena samo samo i samo da bi se zarađivale pare na tome.

Šta ono beše sport? To beše neka radnja koja je polu igra, polu nadmetanje... koja - istina - ima za cilj zabavu. Ali šta je njen glavni cilj i suština? A pa da - fer nadmetanje i ispoljavanje onog najboljeg kod ljudi.
I sad jel može neko da mi objasni kako se to uklapa u svet modernog sporta gde se sve radi za lovu, gde pigmej može da igra za Island, gde se mnogo toga namešta, gde se dopuštaju dopinzi i gde se sve vrti oko brendiranja i šou biznisa?


I znam da ću sad verovatno da dobijem još jedan ševron na mojoj SS uniformi (jer sam rasista, hejter, negativac i Antihrist)...  Smile  Smile Ali ovo nisu retorička pitanja i nije nikakva provokacija, nego me stvarno zanima. Šta je to u ovom modernom sportu vredno tolike pažnje i strasti i šta svako od nas njime dobija? U stvari, da li iko išta dobija, prvo to da razrešimo za početak.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
Pa boli ga kurac, jer ce na kraju ili on ili njegova deca da zavrse u Beogradu.
Zasto bi on ili njegova deca zavrsili u Beogradu?

Kolarceva zaduzbina treba da radi na komercijalnim principima i eventualno da mu grad Beograd pomogne kao objektu od velikog znacaja za grad. Kao sto tebe ne zanima pozoriste u Uzicu ili muzej pod gradom u Uzicu tako ni mene ne zanima Kolarceva zaduzbina Smile
Citat
drzava prosto treba da prestane da ulaze novac u profesionalni sport.

Slažem se, ali pritom, smatram da država treba da podstiče ulaganje u sport, pogotovo u neprofitabilnim sportovima. Fudbal može biti samoodrživ i kod nas, a da pritom ne izgubi na kvalitetu, čak naprotiv, ja sam u to ubeđen. Ali recimo košarka već nije. Ne samo kod nas, nije profitabilna praktično nigde u Evropi. Svi ovi najjači klubovi u Evroligi imaju tolike budžete ne zbog realnih prihoda, već nečijeg entuzijazma.

I sad, s obzirom da je košarka kod nas toliko popularna, znate svi istoriju i svi se njome ponosimo, titule, medalje, bla bla... kao takva, ona bi praktično trebala biti nacionalni interes. Zato smatram da država treba da interveniše, umesto da prepusti sve tržištu, ali ne neposrednim ulaganjem, već npr. da primeni turski model, gde se kompanije podstiču da sponzorišu sport kroz poreske olakšice.


http://pubs.sciepub.com/jbms/1/1/3/

Sve se slazem.
« Poslednja izmena: 14. Jan 2017, 17:18:18 od Orfanelin »
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
mob
Nokia krntija
Citat
Znači otvoreno pitam, koja je to korist koju će bilo ko u nekoj zemlji da oseti ako tim ili sportista iz njegove zemlje osvoji neku nagradu na nekom takmičenju?

Za mene je to jedna od komponenata kulture.

Koja korist od naše muzike, filmova  i varijeteta umetničkih dela... knjiga, slika, skulptura, spomenika? Koja je korist od tradicionalnih vrednosti, običaja... Koja je korist od religije?



Korist je u tome što nas kultura ispunjava, komplementira naše biće i čini naš život nečim višim od pukog fizičkog postojanja, a onda nas među ostalim grupama ljudi i identifikuje kao naciju.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.