Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 23:03:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Cerber3 - Virus koji sifruje fajlove  (Pročitano 18333 puta)
15. Dec 2016, 15:53:56
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 93
Vec par meseci imam problem za koji ne mogu da nadjem resenje. Pokupio sam negde virus"Cerber3" koji sifruje fajlove, zakljucao mi je oko 200gb raznih fajlova. Ako neko ima slican problem neka pise kako bi resili ovaj problem. Hvala Vam unapred!!!

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1.jpg
(287.14 KB, 1776x1004)
« Poslednja izmena: 15. Dec 2016, 16:42:24 od srecko-dinic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 375
Zastava Srbija
mob
Nokia 
Da li si probe ove alatke koje nudi Kaspersky ili Intell Security (McAfee)?

Kaspersky Shade Decryptor
Shade Decryptor by Intell Security
https://www.nomoreransom.org/decryption-tools.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 93
Da li si probe ove alatke koje nudi Kaspersky ili Intell Security (McAfee)?

Kaspersky Shade Decryptor
Shade Decryptor by Intell Security
https://www.nomoreransom.org/decryption-tools.html
Nazalost pogledao sam linkove koje si postavio i nisam uspeo da resim problem. Nema resenja za Cerber3
« Poslednja izmena: 17. Dec 2016, 01:20:52 od srecko-dinic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
Citat
Vec par meseci imam problem za koji ne mogu da nadjem resenje. Pokupio sam negde virus"Cerber3" koji sifruje fajlove, zakljucao mi je oko 200gb raznih fajlova.

Пар месеци гајиш вирушчину на компу и још ниси форматирао хард и убио скота? Паметно. Гледај убоди неки флеш у комп па шири мало тај вирус, глупо је да га само ти имаш.
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 93
Citat
Vec par meseci imam problem za koji ne mogu da nadjem resenje. Pokupio sam negde virus"Cerber3" koji sifruje fajlove, zakljucao mi je oko 200gb raznih fajlova.

Пар месеци гајиш вирушчину на компу и још ниси форматирао хард и убио скота? Паметно. Гледај убоди неки флеш у комп па шири мало тај вирус, глупо је да га само ти имаш.
Virus je uklonjen ali su mi ostali fajlovi koji su sada sifrovani. Ocigledno si pocetnik, zamisli kada bi svako formatirao hard kada pokupi neki virus. Ponavljam, virus je obrisan, resen ali su mi ostali zakljucani fajlovi!!!
Temu sam otvorio kako bi dobio neku pomoc i savet a ne da bi ti pametovao, tako da ako ne mozes da pomognes ne trebas ni da mi stajes na muku.
« Poslednja izmena: 17. Dec 2016, 13:37:17 od srecko-dinic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
mob
Motorola 
  Diniću,trenutno nema pomoći.Hoće li je biti (i kada) - ne zna se (alata za dekriptovanje nema).Ako su podaci vredni - sačuvaj ih tako kriptovane do eventualne pojave alata.Ako nisu,zna se.
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 93
  Diniću,trenutno nema pomoći.Hoće li je biti (i kada) - ne zna se (alata za dekriptovanje nema).Ako su podaci vredni - sačuvaj ih tako kriptovane do eventualne pojave alata.Ako nisu,zna se.
Ma kako nisu, moracu da budem strpljiv i cekam. Verujem da ce naci resenje za ovaj problem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
Citat
Vec par meseci imam problem za koji ne mogu da nadjem resenje. Pokupio sam negde virus"Cerber3" koji sifruje fajlove, zakljucao mi je oko 200gb raznih fajlova.

Пар месеци гајиш вирушчину на компу и још ниси форматирао хард и убио скота? Паметно. Гледај убоди неки флеш у комп па шири мало тај вирус, глупо је да га само ти имаш.
Virus je uklonjen ali su mi ostali fajlovi koji su sada sifrovani. Ocigledno si pocetnik, zamisli kada bi svako formatirao hard kada pokupi neki virus. Ponavljam, virus je obrisan, resen ali su mi ostali zakljucani fajlovi!!!
Temu sam otvorio kako bi dobio neku pomoc i savet a ne da bi ti pametovao, tako da ako ne mozes da pomognes ne trebas ni da mi stajes na muku.

У првом посту нигде ниси рекао да је вирус обрисан...  Smile

И да ти каже нешто чика почетник... Умрежен комп на послу ми је са мреже од неког бистрог колеге закачио тако неки рансомвер који шифрује фајлове... пробао сам са Стелар Феникс алатом за враћање обрисаних фајлова и успео нешто ситно фајлова да вратим... врло мало у односу на шифровано али судећи по томе принцип рада вируса јесте да ти шифрује фајл и направи нови... па обрише оригинал. Обрисани оригинал је теоретски могуће вратити све док преко њега нису уписани нови подаци... А с обзиром да си ти тај проблем имао пре више месеци и од тада ко зна шта све радио на компу, пиши пропало и за то.

И још нешто да ти каже чика почетник... Систем који једном закачи вирус никад неће бити као свеж, нови систем, како год ти њега чистио... стари систем са гомилом инсталираних и деинсталираних програма и игрица никад неће бити као нов... и ми почетници ништа не држимо по системским партицијама управо да нам не би био цим да реинсталирамо систем за пар сати ако се нешто појебе...

ал ето нисмо као ви напредни корисници што знате шта радите па ''покупите негде'' вирушчић од кога једино горе што видех јесу фајл инфектори који ти се гнезде у сваком ексе фајлу који такнеш...
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
mob
Nokia 6630, valjda
Nishta gore od kriptovirusa  Smile
Al poshteni ljudi, dash dva/tri bitkojina i vrate ti podatke... Takodje, poshteni zato shto se to govno dobija preko emaila, pa ako si ti veverica da kliknesh na link ili skinesh arhivu da bi video koliko para imash u banci za koju nisi nikad chuo, e onda si gramziva gnjida koja treba da se najashe i da se ne pushta...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
mob
Motorola 
Ma kako nisu, moracu da budem strpljiv i cekam. Verujem da ce naci resenje za ovaj problem.


  U međuvremenu,možeš pratiti nove informacije o ransomveru i alatima koje se pojavljuju na ovih par lokacija :

   CruelSister-ka , bavi se poduže ransomverom ; veoma kompetentna :


     

     ( https://www.youtube.com/user/cruelsister1)



   „No More Ransom!“ is an educational website on ransomware, run by Europol, the Dutch police, and the two antivirus companies IntelSecurity and Kaspersky ; naći ćeš tamo i postojeće dekriptore :


     https://www.nomoreransom.org/



     Ransomware Gallery , deo švapske botfree EU inicijative ( https://www.botfree.eu/en/index.html ) ; dodatne informacije (sa fotografijama pojedinih vrsta ransomvera) koje uključuju i to postoji li alat za konkretni malver :


   https://www.botfree.eu/en/ransomware/gallery.html



IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 23:03:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.155 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.