Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 13:39:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Izgubljeno pismo poglavice Crnog Losa  (Pročitano 26047 puta)
14. Okt 2016, 23:49:05
Poznata licnost


ArijA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 4195
Browser
Chrome 53.0.2785.143

11. oktobra 2016.

Prije nego su naša bijela braća došla da nas učine civilizovanim, mi nismo imali zatvore. Nismo imali brave ni ključeve pa među nama nije bilo ni lopova. Kad bi neko bio toliko siromašan da nije mogao sebi priuštiti konja, šator ili pokrivač, on bi u tom slučaju primio sve to na dar. Bili smo previše necivilizovani da pridajemo veliku važnost privatnom vlasništvu. Nismo poznavali novac, tako da se vrijednost čovjeka nije mjerila prema njegovom bogatstvu. Nismo imali utvrđene pisane zakone, nije bilo advokata i političara pa nismo bili u stanju varati jedni druge. Bili smo u stvarno lošem stanju prije nego što su bijeli ljudi stigli i ne znam kako smo uopšte bili u stanju upravljati našim životima bez tih stvari koje su (tako nam kažu) presudne za civilizovan život.

“Naša Majka Zemlja nije naša zemlja, nije ni vaša zemlja. Ona ne pripada nikome i pripada svakome. Postoji mnogo ljeta prije nas, i postojaće još puno ljeta poslije nas. U svakoj riječi vidićete sebe, vjetar se nalazi u vašoj kosi, Sunce vam dodiruje kožu. Od prinosa Zemlje živimo, toliko toga nam daruje, zato trebamo biti zahvalni dok hodamo po njoj. Došli ste s namjerom da uzmete Majku Zemlju, želite moj narod otjerati, prije vremena na Veliko Plavetnilo poslati. Prije nego što to uradite poslušajte dobro moje riječi. Ne možete oteti nešto što ne pripada nikome, i pripada svakome. Jednoga dana, kada se najmanje budete nadali tome, i vama će se desiti isto. Životni ciklusi završavaju svoj savršeni krug, i opet se sve vraća na isto. Vaš Životni krug počinje otimanjem, znajte da će se tako i završiti. Ako moj narod pošaljete na Veliko Plavetnilo prije vremena, sa Velikog Plavetnila doći će neka čudna Ptica velika, i toga dana, nažalost, puno vašeg naroda otići će na Veliko Plavetnilo. JEDNO nam ne možete oduzeti, ono što nosimo u nama – Duhove naše. I dalje će se šetati po Majci Zemlji, i dalje će ploviti po Velikom Plavetnilu. Uvijek će biti uz vas. Nijemi svjedoci vaših nedjela. Sama Majka Priroda pokazaće svoje drugo lice. Poslaće vam puno jakih vjetrova, rijeke i okeani pustiće bujice, nestaće vaša nova velika sela, od kamena napravljena. Ne prijetim vam, niti vas pokušavam plašiti. Samo govorim što vidi srce moje, ono što predstoji u ljetima koja dolaze poslije nas. I znajte da će moj narod živjeti i dalje. Jer, Veliki Duhovi nikada ne umiru, ne mogu nestati. I oni će biti nijemi svjedok vašeg samouništenja! Za kraj daću vam ipak jedan savjet: čuvajte se od samih sebe. Mnogima ćete se zamjeriti, međusobno ćete se uništavati, Duhovi vaši zauvijek će nemirno lutati Majkom Zemljom, koju ćete nažalost, polako uništiti. Mogli smo postati braća, mogli smo zajedno živjeti pod istim Nebom. Ne zaboravite – izbor je bio samo vaš! Mom narodu niste ni dozvolili slobodu izbora, ali moj narod zadržava svoju slobodu Duhova.”



(leutar.net)
IP sačuvana
social share
Ogranicenja su iluziona ideoloska prepreka ljudskog uma.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Citat
Prije nego su naša bijela braća došla da nas učine civilizovanim, mi nismo imali zatvore. Nismo imali brave ni ključeve pa među nama nije bilo ni lopova. Kad bi neko bio toliko siromašan da nije mogao sebi priuštiti konja, šator ili pokrivač, on bi u tom slučaju primio sve to na dar.

ajde sve oke..ali odakle im konj ...pre nego su dosla bijela braca crnog losa  Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ArijA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 4195
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 49.0.2623.112
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ogranicenja su iluziona ideoloska prepreka ljudskog uma.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 53.0.2785.143
nekolicina indijanaca zivela u kamenom dobu i trcala okolo po skoro praznom kontinentu

i onda dosla gomila ljudi sa puskama i bacilima i crnim robovima za plantaze i cao zdravo
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 45.0
Pa svaka civilizacija u istoriji je pobedjivala slabiju civilizaciju i posle asimilirala, u cemu je problem?  Smile

Citat
Prije nego su naša bijela braća došla da nas učine civilizovanim, mi nismo imali zatvore. Nismo imali brave ni ključeve pa među nama nije bilo ni lopova. Kad bi neko bio toliko siromašan da nije mogao sebi priuštiti konja, šator ili pokrivač, on bi u tom slučaju primio sve to na dar.

ajde sve oke..ali odakle im konj ...pre nego su dosla bijela braca crnog losa  Smile

Crno Los je sigurno imao vizije dok je pusio lulu mira uz pecurke  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ArijA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 4195
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 49.0.2623.112
....a onda jednom stigne placanje na cupriji.
IP sačuvana
social share
Ogranicenja su iluziona ideoloska prepreka ljudskog uma.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Citat
Crno Los je sigurno imao vizije dok je pusio lulu mira uz pecurke

nije pusio ni lulu....dok nisu dosli okupatori  Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 53.0.2785.143
Pa svaka civilizacija u istoriji je pobedjivala slabiju civilizaciju i posle asimilirala, u cemu je problem?  Smile
a indijanci cak nisu ni imali civilizaciju
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 273
Zastava Užice
OS
Windows XP
Browser
Chrome 49.0.2623.112
mob
Siemens mc 60
Koga ovo vise interesuje, ima knjiga "Crni Los prica".
Mislim da ju je izdala izdavacka kuca "Utopija" pre desetak godina.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 45.0
Citat
Crno Los je sigurno imao vizije dok je pusio lulu mira uz pecurke

nije pusio ni lulu....dok nisu dosli okupatori  Smile

Valjda jesu, odatle dolazi duvan valjda  Smile

Pa svaka civilizacija u istoriji je pobedjivala slabiju civilizaciju i posle asimilirala, u cemu je problem?  Smile
a indijanci cak nisu ni imali civilizaciju

Ipak jesu, posto i oni sto su ziveli u Vinci bili po definiciji civilizacija, a Indijanci, ili autohtoni Amerikanci su bili tu na tom nivou negde posto jos nisu upotrebljavali metal (izuzetak su Acteci, koji su koristili zlato za nakit i obrede)   Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 13:39:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.