Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 10:57:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: In Dubious Battle (2016)  (Pročitano 1695 puta)
01. Sep 2016, 21:44:12
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 48.0
      In Dubious Battle (2016)     

>> IMDb <<




Opis Filma:

Džejms Franko okupio je sjajnu ekipu glumaca za ostvarenje “In Dubious Battle”, adaptaciju čuvenog romana Džona Stajnbeka, u kojem igra glavnu ulogu.

Radnja filma se odvija 1930-ih godina u Kaliformniji (SAD), gde devet stotina migranata ustaje u protest protiv vlasnika plantaža jabuka.




https://www.youtube.com/watch?v=IiHYQiFvLYo


Žanr : Drama

Režiser: James Franco

Glavne uloge :  James Franco, Selena Gomez, Bryan Cranston

Izvor teksta

filmopis



IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 175
OS
Linux
Browser
Chrome 52.0.2743.98
Pogrešan imdb link
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 601.7.7
mob
I-mate 30 Pro
cime bi oni drugo mogli da se bave... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 45.0
Najveci broj tih migranata je bio iz Oklahome, koju su napustili zbog lose poljoprivrede, koja je dovela do pescanih oluja. Dugo godina su ziveli u barakama u Kaliforniji i pogrdno zvani "Okiji"
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 48.0
Pogrešan imdb link


http://www.imdb.com/title/tt4411618/?ref_=fn_al_tt_1

  Ko radi taj i greši.

The Grapes of Wrath (1940)

http://www.imdb.com/title/tt0032551/

  Gledajte film i čitajte knjigu. I film i knjiga su remek delo, prava slika Američke Velike ekonomske krize. H.Fonda je imao najbolju ulogu svog života.

  Što se ovog filma tiče nadam se najboljem prvenstveno zbog glumaca. Franko još uvek sa promenljivim uspehom snima sve i svašta.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
  Odgledah film koji je dosta verno opisao američku ekonomsku krizu. To nije bilo tako teško ako se uzme u obzir da autor nije izmišljao rupu na saksiji već je sledio ono što je Štajnbek napisao. Dotični je živeo i radio sa ljudima o kojima je pisao i ovo je poslednja ekranizacija njegovih dela. Na žalost, nije najbolja iako su se ljudi svojski potrudili. Teško je nadmašiti remek delo kao što je film The Grapes of Wrath (1940) ili za nijansu slabiji Of Mice and Men (1992).

  Štajnbek je bio dobar pisac koji je u jednoj rečenici objasnio zašto u Ameici gde su radnici bili najugroženiji nije nikad dolazilo do neke ozbiljnije pobune radnika. Radnički pokret je po njemu bio slab jer su naivni ljudi poverovali da žive u državi u kojoj mogu postati milioneri. Dobar je bio Štajnbek ali postoji pisac čije ću delo valjda doživeti da vidim. Mislim na Gvozdenu petu Džeka Londona koji je bio ispred svog vremena. On je bukvalno video budućnost. Čitao sam Gvozdenu petu kao klinac i ništa mi nije bilo jasno. Kada sam malo porastao ukapirao sam šta je pisac htei da kaže.

  Sve u svemu, uspeo a ipak nedovoljno dobar pokušaj i to ne krivicom ljudi koji su radili na filmu. Prethodnici koji su snimali filmove o pomenutoj krizi uradili su to neuporedivo bolje.

 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 10:57:48
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Battle Dubious

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.