Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Diploma je bezvredna, jednakost je iluzija  (Pročitano 27084 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 47.0
Nije tacno da neces znati nista kad izadjes iz srednje strucne skole. Nije tacno ni da nije bitno.

Nadji mi nekog gazdu koji ce da zaposli metalostrugara/glodaca/brusaca koji je zavrsio gimnaziju i ja te u dupe poljubim  Smile

Па зато сам и поменуо занат. Ту бар имају неку праксу и науче нешто. А четврогодишња је сабери одузми свирање курцу, већином је нешто теоријски и то је наравно све формалност. Оно мало праксе није довољно за неко запослење. Сад, можда сам ја киван јер сам завршио четворогодишњи смер у стручној школи са којим скоро да нема посла и перспективе у Србији, плус што као што сам рекао знање на том смеру није баш довољно за посао. Зато и изједначавам, практично си осуђен на факс после скоро било које четворогодишње школе.

Sa strucnom skolom, ukoliko je kvalitetna i ukoliko se normalno uci a ne mota marihuana po ceo bogovetni dan sa 80 neopravdanih, mozes da se prosetas kroz prve dve godine faksa.

Al u gimnaziji se stice radna navika. Navika da ucis. Kao. Mozda.

Ај брате наведи ми неку стручну школу која је толико квалитетна, да подстиче децу на учење и не толерише ни мало спрдње, и са којом се можеш прошетати кроз прве 2 године факса, занима ме чисто да знам које су то школе?

У гимназији се стиче радна навика, судећи по већини људи које сам упознао. Има додуше неких који су имали голо говно од просека у јаким гимназијама па нису стекли никакве радне навике.


Тако да све у свему, практично су нијансе у питању приликом избора уписа, а деци зато стварају притисак сваке године причајући им разне отрцане приче. У земљи Србији јеботе ти детету причаш да ће ако заврши неку четврогодишњу стручну школу одмах имати до јаја посао и разбијаће се од плате  Smile  Постоје само два пута кроз средњу школу у нашој земљи - или да се спрема за посао кроз занат ако је лошији ђак, или да се спрема за факс кроз четворогодишњу. А и факс не гарантује посао јбг  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 11.0.696.34
Ako si masinski tehnicar mozes da naucis dosta u skoli Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
mob
LG Frizider
I gradjevinski. I arhitektonski smer....

I prirodno matematicki tipa hemija recimo...ako oces iole da ucis naravno. Al to vazi i za gimnaziju...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 47.0
Завршио за машинског техничара, зато и причам како је. Ајде ја сам се и спрдао, али и ови што су били добри ђаци не знају много више од мене. Ево ако сада знају оне зајебанције из типа хидраулике или машинских елемената па ја не знам, повлачим све што сам рекао. Неки били отишли на машински и све им практично ново било из тих неких предмета.

Е архитектура можда, то верујем да је већ боље, али обична грађевинска школа је смехотрес. Они тамо дођу и оду кући пре великог одмора  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 601.6.17
mob
I-mate 30 Pro
ko pobedjuje mi ili mi...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 11.0.696.34
Pa ne znam ko je vama predavao te masinske elemente ali nema sanse da ti je sve novo na masinskom ako si iole ucio u srednjoj.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 47.0
Безвезе профа био. А и то што се учило набуба се за контролни добије се 4-5 и испари убрзо. Нимало да се приближи ђацима (ако има шта), нимало да се учини занимљивијим, запита се човек као и увек који ће му то ђаво у животу...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 50.0.2661.102
Pa ne znam sta bih ti rekao, tvoje gorko iskustvo nema mnogo veze sa cinjenicama u vecini strucnih skola Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 47.0
А како то брате? У већини школа не форсирају толико ђаке и не анимирају их толико да би ови са неким каквим таквим задовољством учили, или бар кад изађу да знају најосновније ствари. Значи изузимам занат, они надам се имају довољно праксе да изађу из школе са неким знањем, већ причам о четворогодишњим смеровима. Ти си вероватно био довољно заинтересован па си учио лепо у школи, а већина ђака наравно није већ само формално да прођу, или си заиста био у некој квалитетној школи. Можда и стварно грешим, али у БГ-у је готово сам сигуран тако, како је у унутрашњости не знам, рекао бих слична ствар, без обзира што углавном мање бодова треба за упис.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.84
mob
Ericsson jeste
ne mogu baš da tvrdim sto posto, ali po onome što ja znam,što sam video i doživeo i čuo, u svim srednjim školama u srbiji (a verovatno i svetu) je manje-više isto. niko ništa tu ne nauči ni za šta, niti je ikoga briga za bilo šta,  bilo trogodišnje bilo četvorogodišnje.nema razlike između osnovne i srednje škole
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.