Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 17:54:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 185 186 188 189 ... 432
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Република Српска  (Pročitano 447291 puta)
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
skoro svi tzv najokoreliji ustase su bili iz sprskih porodica...

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
drugi svjetski rat nema nikakve veze sa gradjanskim  ratom u bivsoj jugi

i u drugom svjetskom ratu se radilo  o par ustasa kojima je porijeklo bilo srpsko..i budaku i luburicu su djedovi bili srbi....i zna se kako su postali i katolici i hrvati itd...
i ne treba brkati takve stvari....i ta rvemena sa poslednjim ratovima...

u proslom ratu se jako dobro znalo ko je srbin..ko hrvat..a ko musliman....
i znlo se ko je u kojoj vojsci i ko s kim ratuje i zasto ratuje...

to je istorij zapamtila... i zapamtio je  i cijeli srpski narod..
i nema tog dodika i tog covica ili bilo koga koji ce to da izbrise iz istoirije...


da se razumjemo...bilo je pripadnika sva tri naroda koji su ratovali u uniformama drugih naroda...
i kod nas je bilo i muslimana i hrvata koji su nosili uniformu vrs'a ....
ima njihovih imena  i medju palim borcima..ima ih zivih i medju rvi...i naravno i medju demobilisanim borcima i imaju sva prava koja imaju i svi drugi borci koji su nosili uniformu vrsa....

ali ovdje ne pricamo takvim ljudima...

pricamo o tome kao nam 'brani republiku' neko ko   je ne bas davno   pucao na  nas ..i ko nas je ubijao zato sto smo srpska vojska .....neko ko je bacao granate na nase gradove i na nasa sela
ko je pucao na nasu djecu i nase zene na ansu nejac ..
dakle pricamo o neprijatelju...s kojim smo ratovali....po cijenu zivota...
rat nije kuckanje po tastaturi....rat je smrt...bol....tuga ..nesreca i zalost...u ratu nema nista dobro.....

dakle pricamo o nasim neprijateljima ---a ne o nasim priajteljima  hrvatima i muslimanima koji su nosili nasu srpsku uniformu....i zajedno sa nama branili svoje gradove i svoju  domovninu ...svoju republiku srpsku...

i to sve nema nikakve veze s tim sto je covic bio neprijatelj srpske vojske i ratni komandant  u  hrvatskim oruzanim snagama pri takozvanoj armiji bosne i hercegovine..

onaj ko mu vjeruje ...neka ga vodi svojoj kuci....materi svojoj....on nama ne treba....
nemamo nista protiv nega..moze doci i prosetati i banjalkom i kojim god gradm hoce...
i sve dok se ponasa kao gost ...bice tako i ugoscen i tretiran...
a da nam on koji je pucao na  republiku u ratu...brani reubliku u miru....
pusti to kraju....


poznajemo se mi


tu istu posavinu smo vec jednom odbranili od njega ..i istjerali smo ga iz nje i cuvali je zivotima sve do dejtona....
i cuvacemo je do poslednjeg srbina sposobnog da drzi pusku ..i to neka im bude jasno...

svi mi ovdje nismo bili ratni dezerteri i profiteri i simulanti u ratu kao neki...
i  nismo svi svoje prodice sklanjali  u beograd....i nismo svi grijali guzove svojih zena ili djevojaka po 'pentahausima' po beogradu...kao neki...

ginuli smo i na frontu i na ulici i u svojim kucama i stanovima od ustaskih i muslimanskih metaka i  granata
i svi mi jako dobro znamo ko je dragan covic....

i porucujemo jos jednom... kapetanu draganu...i ostalim slicnim...bilo da su i srbi a kamoli ustase...
da se ne igraju sa onim sto je stvoreno srpskom krvlju i zivotima najboljih sinova republike srpske ....
i neka odjebu od republike  srpske...i od srpske posavine...i uopste od bilo cega sto je srpsko

mrss bagro...zlikovacka... jebo li vas caca da vas jebo   Smile

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
Волфганг Петрич: Београд довољно мудар да се супростави аспирацијама Републике Српске да постане независна

 Само јача и јединствена Европска унија може да прими земље западног Балкана, рекао је аустријски дипломата Волфганг Петрич, који наводи да је пријем Балкана у Унију могућ тек за десет година, а да је у међувремену веома важна ближа сарадња земаља у региону.

"Видим потез Вучића да интеграцију региона преузме у своје руке у веома позитивном светлу", рекао је Петрич за Политику, говорећи о предлогу председника Србије Александра Вучића о царинској унији.
Србија је посвећена приступању ЕУ и стабилности региона, тако да је Београд довољно мудар да се супростави аспирацијама Републике Српске да се постане независна. Унија никад не би прихватила такав потез, то би увукло регион у кризу и зауставило пут Србије ка европским интеграцијама, нагласио је Петрич.

Он је, међутим, оценио да се крајем деведесетих и почетком овог века догађала се европеизација Балкана, док сада гледамо балканизацију Европе.

(Фонет)

организовати референдум,чим пре
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
kakav referendum..

dodik trenutno ne smije da progovori rijec secesija..

niti smije da pomisli da ugrozi dobre odnose rusije i turske...i sad vec  izvjesni turski tok...

a to oko secesije to su mu jasno rekli i njegovi bivsi sefovi iz stejt departmenta....
obnovom sankcija na jos godinu dana....jasno je sve...

posto vidim da niste upuceni ...poslije ovog dijela ekonomskih sankcija ...
dolazi drugi dio sankcija....
pod 1...suspendovanje politickog djelovanja...
pod 2...potpuno blokiranje imovine i svih finansijskih izvora sankcionisnog lica..
pod 3 ....tu dolazi na red i citava politicka partija...

i dodik to jako dobro zna...

sem toga i sam  dodik je rekao da referenduma nema...i podvukao je svim novinarima iz srpske
da tu temu batale ...jer donosi samo stetu republici srpskoj....

prica iz teksta mi vise lici na neku kafansku pricu
nego ne neku pricu bivseg visokog predstavnika...
« Poslednja izmena: 26. Jun 2017, 12:12:42 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
Милорад Додик на обележавању 25 година од пробоја коридора: РС не може да буде ни под чијим туторством - поготово не Сарајева

 Председник РС Милорад Додик поручио је данас да је будућност српског народа искључиво везана за постојање РС, без које на овим просторима нема опстанка Србима.



Додик је истакао да су то знали и они из Бањалуке, Бијељине, Книна, који су се 1992. године сусрели приликом пробоја коридора, а били су спремни да се боре за слободу, јер без слободе и теротирије нема Срба.
- Зато су они били спремни да гину, и зато ми морамо да истрпимо неке ствари - рекао је Додик у обраћању присутнима на обиљежавању 25 година од пробоја коридора на Дугој Њиви код Модриче.

Он је изразио уверење да ће РС једног дана бити држава и да ће сама за себе одлучивати, без других тутора.

- Неки сматрају да је то само лоше исказан став, али ја верујем у то. Да ли ћу то доживети, не знам, али сигуран сам да ће то бити због љубави овог народа према Српској - истакао је Додик и додао да РС не може бити ни под чијим туторством, поготово не Сарајева.

Додик је истакао да одувек постоје насртаји на РС и да никада не престају, али да су "најтежи они који долазе од наших људи у заједничким институцијама".

Према његовим речима, БиХ је прихватљива само у оној мери колико мора, а да РС не да и не жели да јој неко намеће БиХ.

Додик је поновио да РС не жели у НАТО, јер не жели да прави границу на Дрини с обзиром на то да Србија није чланица Алијансе, већ да иде тамо где је Србија.

Он је напоменуо да Српска има веома добро сарадњу са Русијом која се огледа у свим пољима, а не само оном, како неки желе да кажу, којом је спречено доношење резолуције о Сребреници.

Обељежавању 25 година од пробоја коридора на Дугој Њиви присуствовали су и министар рада и борачко-инвалидске заштите РС Миленко Савановић, министар индустрије, енергетике и рударства Петар Ђокић, председник БОРС Миломир Савчић.

(Срна)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
klasicna propaganda..i politikanstvo....jos jedan od njegovih beznacajnih i besmislenih govora i pucnjeva u prazno...

oduvjek sam mrzio ljude koji pricaju  jedno a rade nesto sasvim drugo..
ali mrzio sam i ljude koji drze ljude za ono sto govore
a ne za ono sto rade i sta je produkt njihovog rada...

ako podvucemo crtu..ispod miloradovih 16'17 g vladavine ...republikom srpskom...
dobicemo mnosto obecanja..i jos vise ovakvih supljih prica...
a produk svega toga je ..rata kredita na godisnjem nivou od skoro milijardu maraka...
a to su maltene dve trrcine budzeta....

produkt toga svega je i sto nas je 2006 bilo milion i tristiotine hiljada a danas nas u republici nema ni milion....

produkt toga svega je da placamo suvim zlatom specijaliste iz srbije da nas operisu i lijece....

produk toga svega je da iz srbije  za suvo zlato dolaze  inzenjeri da rade kod nas...
jer nasih vec odavno nema...otiisli  su...

produk toga svega je unistena irb..banka...milijardu u kreditma je nenaplativo..to je dodik dao svojim drugarima...bez ikakvog pokrica...izmedju ostalih i sinu svom je dao tri miliona...

produkt toga svega je unistena banka srpske 600 miliona maraka je nestalo....nema ih...
produk toga svega je propala bobar banka...100 miliona maraka deponovanog republickog novca nema..nestalo je....

produk toga svega su komercijalni krediti sa kamatnim stopama od 7  do 12 posto...s kojima se isplacuju penzije i plate i tako  dalje...


imamo mi svoje sarajevo u banjaluci...dodik je nase  sarajevo...
i to banjalucko sarajevo nam je jebalo mater svima...


a ovo zapadno sarajevo ...niti je neki bitan faktor za funkcionisanje republike ..
niti je bakir opet neki faktor ni u federaciji muslimanima..niti je faktor toliko jak ni u svojoj stranci...

a kamoli da je on nekakav sef srbima koji su stvorili republiku srpsku ....proljevajuci i svoiju i krv neprijatelja...za razliku od  dodika koji se hvalio 2003'4te po federalnim medijima
da se ponosi s tim sto nikad nije bi obukao uniformu vrs-a ....

i republika srpska ne funkcionise zbog dodika i njegove nesposobne vlade...i nesposobnog stranackog kadra na bitnim funkcijama u privredi ....i bilo gdje...

oni su nabili dug republici u vidu rate kredita od skoro milijardu maraka...na godisnjem nivou...
sto je dve trecine budzeta....
oni su unistili zdravstvo..skolstvo..privredni sektor....unistili bankarski sektor..poljoprivredu....sve sto su takli to su pokrali i unistili...

i to ne  traje dve godine..to traje 16'17 godina...

jedini krivac sto republika srpska ne funkcionise dobro ....to  je milorad dodik....

ne moze da bude kriva opozicija....on je u komadu 11 godina na vlasti u srpskoj
i bio je malte ne u komadu 15 godina u vlasti na drzavnom nivou....
tako da...on snosi i najvecu odgovornost....

« Poslednja izmena: 26. Jun 2017, 14:26:57 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
Dodikov plan za nagomilani dug

Vlada Srpske ponovo ima rješenje za otplatu duga Republike Srpske. Ovaj put Ministarstvo finansija pregovara o reprogramu duga sa podobnim bankama. Opozicija porucuje da Vlada nema plan kako da dug bude smanjen, a predsjednik Srpske ne želi da otkriva detalje.



Ministarstvo finansija Republike Srpske intenzivno traži rješenje u vezi sa dugom Republike Srpske. Pregovara se o reprogramu, ali bez objave ko je potencijalni partner. To je danas potvrdio i predsjednik Srpske Milorad Dodik, koji ne otkriva nijedan detalj.

Vlada je najodgovornija za stanje dužnickog ropstva u Republici Srpskoj, porucuju iz opozicije. Podržavaju svako rješenje koje je dobro, ali tvrde da Vlada nema plan kako da bude smanjen dug Republike Srpske. Cinjenicu da kriju potencijalnog partnera nazivaju kupovinom vremena.

"Sumnjivi partneri sporadicni su pokazatelji da Vlada nema kvalitetnih kredibilnih partnera i da se nalazimo u negativnom ekonomskom-socijalnom stanju. Insistirali smo da je potrebno uraditi reprogramiranje, refinansiranje postojecih dugova, jer je nenormalno velike rate u budžetu Srpske nemoguce ispunjavati i živjeti, ako svaka druga marka iz izvornih prihoda prethodnih godina ide za vracanje kredita. To je apsolutno neprihvatljivo", izjavio je predsjednik PDP-a Branislav Borenovic.

Ministar inostranih poslova Igor Crnadak vjeruje da ima smisla ici na smanjenje anuiteta, ali ne ocekuje ništa dobro s obzirom na Vladino nerezonsko korišcenje novca.

Potez Ministarstva finansija je pozitivan, porucuju ekonomisti, ali i upozoravaju da je stanje privrede takvo da nema izvora punjenja budžeta. To može odbiti bilo koga da se kao pojedinac pojavi kao zainteresovani kreditor u takvom aranžmanu.

"U svakom slucaju to jedna ozbiljna aktivnost koja ne mora biti loša, jer je gotovo neodrživo platiti iduce godine milijardu maraka na ime duga koji je akumuliran i koji ce stici na naplatu iduce godine. Zadatak Ministarstva finansija je da nade finansijsku konstrukciju koja bi omogucila smanjivanje pritisaka na budžet, jer to onda znaci da nece biti sredstava osim za plate i kredit i svi ce ostati bez onoga što je predvideno da dobiju u okviru jedne kalendarske godine", objašnjava ekonomski analiticar Zoran Pavlovic.

Prema zvanicnim podacima, stanje ukupnog duga Republike Srpske na dan 30.9.2016. godine iznosi 5,4 milijarde maraka. Koliki je dug za prvih 6 mjeseci ove godine u ovom trenutku nije poznato. Ove godine planirano je zaduženje za dodatnih 608 miliona maraka. Prema projekcijama Vlade, iz budžeta Srpske u ovoj godini trebalo bi vratiti 826 miliona maraka duga, a u 2018. cak 967 miliona maraka, što ce biti najveca rata za otplatu do sada.

Koja rješenja ce Vlada pronaci i koliko duboko ce se ici u džepove gradana Srpske za punjenje budžeta i otplatu nagomilanog duga, ostaje da se vidi.

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
Dodik unio u kešu 200 000 evra
"Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik je krajem maja iz Beograda u Republiku Srpsku unio 200. 000 evra u kešu", rekao je Dragan Mektic, ministar bezbjednosti BiH na pres konferenciji u Banjaluci. Mektic je objasnio da je novac unesen legalno, jer je Dodik prijavio kompletan iznos, ali ga je pitao odakle mu taj novac.





"Milorad Dodik je u džep zavalio 200.000 evra i dokazao je on porijeklo tog novca, ali hocu da vam kažem da se po džepovima nosa toliki novac a nama lijepi etikete da smo izdajnici", kaže Mektic.

Komentarišuci jucerašnje obilježavanje "Proboja koridora" na Dugoj Njivi kod Modrice, Mektic je rekao da je Dodik švercovao visokoakciznim robama dok se stvarala Republika Srpska.

"Dok se stvarala Republika Srpska Milorad Dodik je iz Beograda švercovao visokoakciznim robama", rekao je Mektic novinarima. Mektic je kazao da ne zna kako Dodik može da pogleda u oci onima koji su, kako je rekao, ginuli dok se stvarala Republika Srpska.

"Ja sam bio citav rat ovdje, cetiri godine ratovao, borac sam prve kategorije i odlikovan i ne mogu dozvoliti da osobe, pa bio to i Milorad Dodik, koje su švercovale visokoakciznim robama, meni govore šta je izdaja", rekao je Mektic.

Mektic je optužio Dušanku Majkic, poslanika SNSD-a u Predstavnickom domu PS BiH, za nekompetentnost, posebno oko njenih kritika Pravilnika o industrijskoj saradnji.

"Majkiceva sve živo komentariše. Jedino još nije govorila o uticaju vlage na kredenac a ne sumnjam da može i o tome da govori.

Ona komentariše i bezbjednost, i ekonomiju a vec trecu godinu ne ucestvuje u radu parlamenta, a sve je uzela što se moglo uzeti od otpremnina, penzija", rekao je Mektic.

Odgovarajuci na pitanje zašto su ministri Saveza za promjene dozvolili da u Savjetu ministara BiH produ Izmjene Krivicnog zakona BiH u kojima se, izmedu ostalog sankcioniše negiranje genocida, Mektic je rekao da taj dokument još nije do kraja usaglašen.

Precizirao je da su srpski ministri uvrstili u tekst zakona one primjedbe koje su stigle iz Vlade Republike Srpske, te je dodao da ce taj dokument ustupiti medijima.

"Iz Republike Srpske je bila primjedba i govor mržnje i krivicna djela ratni zlocini i genocid pod uslovom ili sa vjerovatnocom da ce to kod druge grupe da izazove nasilje kao odgovor na negiranje tog zlocina. Meni je to bilo cudno jer je u primjedbama Vlade Republike Srpske stajala i rijec ‘genocid’", rekao je Mektic.

Dodao je da je njemu logicno da se sankcioniše bilo koje djelo govora mržnje ako ne postoji opasnost da izazove nasilje, ali je dodao da je trebalo jasno podjeliti šta je verbalni delikt i šta je negiranje.

"To je bila primjedba Vlade Republike Srpske i mi smo tražili da se unese onako kako je tražila Vlada", rekao je Mektic.

S obzirom na to da, kako je objasnio, Ministarstvo pravde BiH nije prihvatilo primjedbe srpskih ministara, Mektic je rekao da ni oni nisu pristali da se to unese u konacan tekst.
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
Radovanovic: Dodik je politicki mrtvac!
Inauguracija Aleksandra Vucica je nedvosmisleno pokazala da je MiloHLad Dodik politicki „mrtav“, da broji posljednje dane burne politicke karijere, sam, prepušten sudbini i živ „zaboravljen“. Cak ni vlastito ime ne smije izgovoriti zbog onog famoznog slova „r“, koje ga je dovelo do ovakvog politickog sunovrata.




Da li su režimski mediji Republike Srpske izvijestili o bar jednom bilateralnom sastanku predsjednika Dodika, ili pokazali ma kakvu fotografiju sa nekim od ucesnika inauguralnog skupa? Ništa! Zašto? Prosto, predsjednik Srpske, iako de fakto svojevrstan domacin, bio je od ostalih ignorisan, „zaobilažen u širokom luku“, kužan...

Da se ovakav skup dogodio ranije, pa bilo to i samo nekoliko mjeseci, režimski mediji bi prosto brujali o brojnim „korisnim“ kontaktima našeg predsjednika. Dodik bi se na ovom skupu ponašao kao „zvanicni zamjenik domacina“. No, istina je surova – DODIK JE POLITICKI MRTVAC!

Te cinjenice su bili svjesni apsolutno svi akteri inace doista velicanstvene srpske svecanosti i upravo zbog toga su od Dodika okretali glave. Koji to cin ili trenutak je doveo do ovakvog odnosa prema „Velikom Baji“?

Netom pred ovaj skup, igrom slucaja ili ciljno, americki predsjednik Donald Tramp potpisao je akt u kojem Dodika ostavlja na „crnoj listi“. Mogu da se i složim sa Obradom Kesicem da je u pitanju rutinsko produženje sankcija, no ostaje nepremostiva cinjenica da je Dodik ostao na ovoj nimalo naivnoj listi osoba opasnih po americke interese.

I ko da se sastane sa osobom sa americke „crne liste“?

Ili, ne dao Bog, da neko fotografiše necije rukovanje, zagrljaj ili tek puko nalaženje u blizini takvih?! Na takav cin se odvažio samo domacin Aleksandar Vucic, no njemu se može tako. Zašto?



Ranije sam pisao o tome kako sumnjam da je upravo Vucic, preko potpredsjednika Džozefa Bajdena, izdejstvovao Dodikovo stavljenje pod americke sankcije. I rekao sam kako je to ucinio u funkciji njegove konacne politicke eliminacije s obzirom da se nikako ne uklapa u Vuciceve (citaj: Angele Merkel) planove za Zapadni Balkan.

Zato Vucic može Dodika pozvati, „bratski“ zagrliti i poljubiti (kao što italijanski mafijaški kumovi ljube osudenike na smrt). Medutim, to nije ohrabrilo niti jednog drugog aktera skupa da se bar približi Dodiku na „prisnu razdaljinu“. I to se tokom inauguracije pokazalo kao nedvosmislena cinjenica.

Zašto Dodik ne smije ni svoje ime izgovoriti?

Vidite, MiloHLad Dodik je odlicno svjestan situacije u kojoj se našao. Zato zadnjih nekoliko dana sa njegove strane imamo muk kakvom svi svjedocimo. Odlicno naš predsjednik zna da se od njega ceka da samo izgovori rijec REFERENDUM, u ma kom smislu i bez obzira u kakvim okolnostima.

Zato Dodik ni vlastito ime ne smije izgovoriti jer sadrži famozno slovo „r“, koje bi neko mogao „pogrešno“ protumaciti i iskoristiti protiv njega. Zna Dodik šta slijedi u ovakvoj situaciji.



Nakon njegovog potvrdivanja na americkoj „crnoj listi“ samo se ceka ko ce biti sljedeci subjekt koji ce slicne sankcije uvesti Dodiku, a sve pod famom tog nesrecnog slova „r“ sa kojim se ovaj malo previše poigravao.
Da li ce to biti americki satelit Velika Britanija? Moguce. No, ono od cega Dodik strahuje jeste reakcija njemacke kancelarke Angele Merkel. Sasvim realno možemo ocekivati da kancelarka licno donese adekvatan ukaz, no mnogo je realnije da to prepusti briselskoj administraciji pod njenom cvrstom kontrolom.

Dodikov muk posljednjih dana reakcija je panicnog straha od objelodanjivanja vijesti da je Evropska unija uvela mu sankcije slicne americkim. To je onaj posljednji cin politicke eliminacije, „glogov kolac u srcu zombija“. Odlicno Dodik zna kako kotira kod njemacke kancelarke i upravo sa te strane ocekuje posljednji udarac koji ga razara na razinu atoma.

Politicka kampanja bez slova „R“!

U kakvim se politickim (ne)prilikama našao MiloHLad Dodik svjedoce i njegove politicke vratolomije posljednjih dana. Do prije nekoliko mjeseci bio je uvjeren da ce politicku karijeru okoncati sa dva mandata u Predsjedništvu BiH. Elem, kako je postajao svjestan da nece biti skinut sa americke „crne liste“ zapocinje svojevrstan salto mortale u vidu ideje o vracanju na mjesto premijera Srpske.

Sad, kako provesti izbornu kampanju kad ne smijete izgovoriti slovo „r“, a kamoli rijec referendum na kakvoj je preko decenije bazirao svoj politicki opus? Nema od toga ništa. Ono šta našeg MiloHLada ceka jeste potpuno povlacenje sa politicke scene i to bi mu bila ponajbolja opcija.

No, hazard kakav jeste vjerojati je da ce pokušati još koji politicki „hindžubis“, šta ce ga upravo i dovesti do Konacnog suda u vidu sankcija EU. Uglavnom, bilo kako bilo, bice zanimljivo pratiti MiloHLadovo zamuckivanje u svim situacijama kad treba izgovoriti pogubno slovo „r“.

Odlaze i Izetbegovic i Covic!

Pažljivi posmatraci mogu uociti kako i kod Bakira Izetbegovica imamo identican „muk“ kao i kod Dodika. To dolazi iz proste cinjenice da je svjestan kako i njegov politicki kraj neminovno dolazi. Na prostor Zapadnoga Balkana u punom intenzitetu vraca se „Njemacka inicijativa“ o stvaranju ekonomske unije Srbije, BiH, Crne Gore i Makedonije, potpuno mijenjenje politickih odnosa i stanja, te pripremanje prostora za pristupanje EU.



Imamo trenutno nekakve pokušaje „NATO jastrebova“ da ponovo (!) razore ili bar odgode ovu dobrodošlu inicijativu, medutim, sve to je svedeno na nivo trecerazrednih sluga. Sa druge strane imamo direktnni aktivizam mocne Angele Merkel i nije teško procijeniti ko ce u ovom nazovi sukobu pobijediti.

No, kljucan je prvi korak ove Inicijative, a on se tice srpsko-bosanskih odnosa, gdje se vec zna da Angela Merkel sa „trojcem bez kormilara“ Dodikom, Izetbegovicem i Covicem ne želi imati nikakvog kontakta. Svjestan je toga i Bakir Izetbegovic tako da se uglavnom posvetio saniranju migrene.

Zato, sa druge strane, interesantni su „posljednji trzaji“ Dragana Covica. Odjednom, naoko bez jasnih motiva i razloga, opredjeljuje se za nacionalisticku retoriku i obecanja kakva i sam zna da ne može ispuniti. Šta to cini Dragan Covic? Prosto: ne želi da ostane upamcen kao kleptokrata, smutljivac i mešetar, nego kao „heroj“ koji se borio za hrvatske interese. Kad vec odlazi nastoji to uciniti u velikom stilu!


Rado bi i MiloHLad Dodik otišao u „velikom stilu“, no, baš kao i Izetbegovic i Covic, svjestan je da ce njegovo rušenje dijelom ici preko krivicnog progona. U stvari, krivicni progon ce nastupiti kao automatska reakcija nakon politicke eliminacije. Sad, kako zapjevati „Ne može nam niko ništa...!!!“ ako strahujete od robije, gubitka imovine i uvijek prisutne satanizacije??? Ovih dana MiloHLadu nije do pjesme...

izvor - borislavradovanovic.blogspot.ba

Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 185 186 188 189 ... 432
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 17:54:33
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: content

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.