Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Екуменизам и Српска православна црква  (Pročitano 15402 puta)
21. Mar 2016, 13:43:55
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 147
Zastava
Browser
Chrome 49.0.2623.87
Ево једне теме за нас православне хришћане, мада би сваком православном хришћанину требало да буде  јасно шта је то екуменизам, постоје неки који другачије гледају на њега и његове идеје. Па ево места где би  о томе могла да се прозбори која, само молим форумаше који се називају атеистима, гностицима, неверницима, антихристима и тд. да не коментаришу јер заиста ово није тема за расправу о Дарвину, о постојању Бога и сл.  Smile Хвала унапред и са срећом  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46902
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 45.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Лијепо је сарађивати. Али од уједињења цркава нема ништа. А то би био неки ултимативни циљ екуменистичког покрета.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 49.0.2623.87
ja nisam hriscanin ali posmatram ekumenizam sa interesovanjem.

cekam da katolici i pravoslavci prihvate kako su male medjusobne razlike medju njima, pa da se udruze protiv zajednicke opasnosti - ateizma

tako bi malo usporili napredovanje najbrze rastuceg "religijskog" opredeljenja

vrlo je zanimljivo gledati razloge za i protiv
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 147
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 49.0.2623.87
Пази овако, уједињење свих хришћана би био епохалан догађај. Међутим разлике нису мале већ велике, веће него што би човек који се не бави том тематиком могао да претпостави. Те разлике су буквално толике, да на пример званична римокатоличка црква не би могла себе ни да назове хришћанском. Самим тим не треба ни говорити о исламу, хиндуизму, протестантизму и другим "црквама", јер би уједињење под кровом званим екуменизам једноставно значио крај свих религија из разлога што би се свака црква морала одрећи своје суштине због којих и постоје.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
Zasto se katolicka crkva he bi mola nazvati hriscanskom? Meni to zvuci vrlo ekstremisticki
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 147
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 49.0.2623.87
Хехехе. Данас човек не може ни реч да изусти, а да неком не изгледа екстремистички. То је мода овог времена  Smile Прво, донето је толико указа и догми да су се удаљили од саме идеје хришћанства, чини се да им љубав Христова служи чисто као нека фасада.. Наравно и црква као и живи организам трпи промене, болести и оздрављења, развија се итд, али никада не одступа од суштинских правила због којих је и настала. А римокатоличка црква је једноставно одступила превише пута и као таква више у себи не садржи праву Христову реч.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 601.5.17
mob
I-mate 30 Pro
Kaka saradnja...vi katolici treba da se vratite svojoj iskonskoj veri pravoslavlju...

Saradnja moze da bude samom medju jednakima...kaka saradnja kad je humanitarna katastrofa u evropi...

Moz vi bombardujemo...nama je to pomoglo...


Nemoj brejvika neko da slucajno pipne...ipak je on vas...
« Poslednja izmena: 24. Mar 2016, 14:06:29 od inicio »
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
Moze to malo konkretnije? Cime su se katolici toliko udaljili od hriscanstva da se ne mogu nazvati hriscanima
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 147
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 49.0.2623.87
Ух то је дугачка прича, постоје тоне књига на ту тему, ја ћу ти дати конкретне и најпознатије разлоге, па их ти даље по својој жељи испитуј. Нпр. Индулгенција - опроштајница грехова, значи, убијеш човека, украдеш, превариш а затим платиш цркви, добијеш признаницу - опроштајницу и слободан си и пред Богом и пред људима. Сваком нормалном човеку не треба објашњавати овакву будалаштину и колико она одудара од Христовог учења. Идемо даље, Инквизиција - то не треба да коментаришем, убијати, палити, мучити неистомишљенике.. не поклапа се са оном "љуби ближњега свога". Крсташки ратови - ратовати и убијати друге људе у име Божије је сасвим супротно од онога чему нас учи православље и Христ. Нарочито прављење монаха ратника, Темплари, Јовановци... који убијају, томе су се и стари Ромеји чудили.. Затим Акт о папској непогрешивости, значи, ако папа каже да је месец направљен од сира, у то се не сумња. и да не помињем акте који су га поставили за Божијег заменика на земљи, што је смешно.. оснивање језуитског реда, кварење догми, које су прилагођавали својим потребама и користима..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
Indulgencije, inkvizicija, monaski ratnicki redovi su ukinuti.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.