Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:00:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pomoć oko budućnosti  (Pročitano 15321 puta)
20. Mar 2016, 02:41:36
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 161
Browser
Chrome 49.0.2623.87
Pozdrav ljudi.
Da počnem svoju priču. Završio sam srednju medicinsku školu, pauzirao godinu i spremao prijemni za medicinski fakultet u Beogradu, falio mi je 1.5 poen da upadnem. Nisam se demoralisao. Počeo sam da volontiram u domu zdravlja, nakon doma zdravlja i na klinici, suočavao sam se sa svakakvim stvarima u ulozi medicinske sestre/tehničara a i video sam način ophođenja prema lekarima.
Pored medicine jako me zanimaju i kompjuteri, konkretno programiranje.
E, sad ide suština. Šta raditi dalje? Da li probati medicinu i ove godine ili upisati programiranje?
Medicina mi je najveća strast, ali sam svestan da od toga neću moći komotno da živim još 10 godina minimum, dok je sa programiranjem sasvim druga stvar. Za 5-6 godina ću se osamostaliti, imati finu platu...
Već imam 21 godinu, ako ove godine upišem medicinu i završim u roku(što je izuzetno teško), to je 27 godina , zavšršim staž, to je 28 godina i još opšta praksa to je 30 godina. O specijalizaciji u našoj zemlji može samo da se mašta.
IT sektor je izuzetno tražen kako kod nas tako i u inostranstvu i plate su zaista dobre.
Roditelji su uz mene šta god da odaberem, iako tata malo više naginje ka medicini. Preko dana sam u fazonu ''ma da bre, programiranje upisujem, dobra plata, ludilo itd...'' ali ovako kad padne mrak i kad krenem da razmišljam o budućnosti nekako mi se sve misli pobrkaju i ne znam prosto gde ću i šta ću. Vreme prolazi, uskoro bi trebalo da počnem da se spremam za fakultet, jedan od ova dva.
Zaista bih voleo da čujem vaše mišljenje i svaki savet bi mi dobro došao. Hvala vam!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 45.0
kad padne mrak i kad krenem da razmišljam o budućnosti nekako mi se sve misli pobrkaju i ne znam prosto gde ću i šta ću.

Pa sta koji moj razmisljas o tome u 3 ujutru  Smile

Programiranje. Posto te to jako zanima, a i sam vise navijas za to nego za medicinu. E sad, moraces i sa matematikom da se zajebavas ako mislis to da upises, i za prijemni, a bogami i na fakultetu bez obzira koji upises. A gde si mislio da studiras programiranje?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 601.4.4
mob
I-mate 30 Pro
treba raditi za novac...a ne za ugled postovanje zato sto je to nesto super...itd...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol
Poruke 104
OS
Windows
Browser
Chrome 49.0.2623.87
Evo ne znam
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 49.0.2623.87
mob
Samsung S7
Ja bih na tvom mestu upisao menadzment, mozes ladno posle faksa da prodajes muda za bubrege za solidnu platu.
Kod programiranja ces morati bulju da odvalish plus ces morati da ucish ceo zivot konstanto, svi ce te jebati u glavu, zaginuces na poslu do 3 ujutro, kad na kraju uspes da ispravish bagove koje je neki idiot napravio pre tebe, niko ti nece reci hvala.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 49.0.2623.87
mob
Ericsson jeste
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows 7
Browser
Chrome 49.0.2623.75
Ako hoces pare i mislis da bi se snasao u tome onda programiranje. Ako ti krene za par godina mozes da zaradis i vise od doktora.

Sa druge strane ako volis medicinu takodje nije losa solucija da upises to. Samo sto jeste to da se neces leba najesti od toga pre 30-te godine. Ako uopste nadjes posao u istoj.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 601.4.4
mob
I-mate 30 Pro
samo da znas da ovi progameri iz indije rade sve sto i ti nasi super programeri za petinu cene... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 49.0.2623.87
mob
Samsung S7
Velika vecina kompanija se gadno opekla saradjujuci sa Indijcima, pa se sve vise i vise okrecu domacim kadrovima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 134
OS
Windows
Browser
Chrome 50.0.2661.102
Glavno je pitanje sta volis da radis. Kad to saznas samo se izbori da radis sta volis i to je to. Ti ovde trazis razlog da odustanes od medicine jer si doziveo poraz. Nemoj to da radis. Boris se da radis ono sto volis jer samo tako ces biti uspesan na poslovnom planu. Pozdrav i bori se!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:00:26
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: nosti budu Pomo

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.