Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 14:29:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: stock fotografije  (Pročitano 7059 puta)
05. Mar 2016, 21:36:47
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol
Poruke 90
Zastava Beograd
Browser
Mozilla Firefox 44.0
mob
SonyEricsson k550i
Nisam nasao nijednu temu koja odgovara pa sam resio da naprvim novu, dakle imam nekoliko pitanja ukoliko ima neko iskusniji da mi odgovori:

Pre nekoliko meseci sam napravio profil na sajtu iStockphoto.com i postavio 8 slika, 6 su bile zivotinje uslikane fotoaparatom(golubovi, paukovi i macka) za koje sam brzo skapirao da nemaju nikakav prodajni poetncijal (dobro macke mozda i imaju, ali bolje slike, a paukovi su mi ispali fenomenalni u travi!), i preostale dve su bile uslikane telefon na kojima je bio moj pogodak u pikadu (bikovo oko takozvano) postavljene cisto iz dosade. Vrlo brzo sam odustao od ideje sumnjajuci u mogucnost zarade, ali mi se ideja ponovo podgrejala pre nekoliko dana kada sam video da imam 2 downloada sa dve slike sa pikada (zaradio sam celih 56 dolar centi!). Imam trenutno jedno 20-30 slika koje postavljam (nije neka komercijalna vrednost verovatno) i ideju za jos nekih 100 slika za koje smatram da bi mozda imale komercijalnu vrednost.

No da ne duzim imam nekoliko standardnih pitanja za one koji imaju iskustva u ovome na nasim prostorima (iz bivse nam zemlje) tipa koliko se zaradjuje, koje slike najbolje prolaze (mnogo trazim, a?), koliko se ceka pre nego sto se uhoda sa zaradom od tipa 100 dolara mesecno, koliko vremena treba za prvih 250 downloadova (za excluzive contributor)...

I jedno konkretno pitanje:
Koje zgrade (spomenici, ulice...) podpadaju pod zastitu da se nesmeju slike prodavati bez dozvole? Odnosno koje slike mogu nesmetano da prodajem. Najvise me interesuje Kalemegdan (imam nekoliko odlicnih slika), pa onda Pobednik, Knez Mihajlova, hram Svetog Save... I ako negde postoji neka lista sta se moze a sta ne.

Izvinjavam se za dugacak post i hvala unapred!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol
Poruke 90
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 44.0
mob
SonyEricsson k550i
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


I choose not to choose

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1017
OS
Windows 7
Browser
Chrome 49.0.2623.75
mob
Nokia 
za stock fotke imaš podforum na dizajn zoni


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol
Poruke 90
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 45.0
mob
SonyEricsson k550i
Hvala, nisam to znao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 14:29:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.