Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:48:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
1 ... 21 22 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Formula 1 - sezona 2016  (Pročitano 113722 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.62
od kad pamtim mislim da je ovo najlosiji sampion mislim najlosiji kao vozac
jebem liga mozda gresim posto nisam bas siguran u svoje pamcenje od neke 88-89 do sad,a mrzi me da kucam u gugl
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34612
Zastava
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
mob
LG Frizider
Odlican je Niko vozac. Mozda zaista nije sampionski potencijal ali.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


James Bond 007 MI6

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 7630
Zastava Београд
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 50.0
mob
Samsung Galaxy Note 4
Да се осврнем и ја на сезону 2016. Протекла је у доминацији Мерцедеса што је и било очекивано. Једино ми је криво што су ти мистериозни кварови на Хамилтоновом мотору утицали на освајање шампионске титуле. Изгледа да је то једини начин да Розберг освоји титулу. Па ако је тако дошао до ње, ако уопште механичари нису умешали прсте мада ја мислим супротно и остаће тако јер од 40 и кусур мотора који су изашли из фабрике Мерцедес само се Хамилтону 2 покваре нек се радује. По мени је ово намештено од почетка сезоне јер се знало да се следеће године мењају правила па дај да подјебавамо Хамилтона док Розберг не освоји титулу јер је наш. Што се код нас каже било па прошло, а од следеће треба лудило очекивати. Укида се глупо правило да у току сезоне нема побољшања мотора између трка кад сезона крене, шире гуме, шири и дужи болиди. Мада се опет плашим да ће се издвојити један тим и да ће исто кренути његова доминација као што је то Мерцедес радио ових пар година.
IP sačuvana
social share
"Човјека ћете најбоље упознати ако га проматрате како се понаша кад се нешто дијели бесплатно"- Иво Андрић
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 50.0
mob
Nokia 
Rozberg je dobio ono sto je zasluzio jos pre nekoliko godina. I ono sto je zasluzio krvavo radeci za Sumahera i Hamiltona, bez dozvole tima da se ravnopravno trka.

Kao sto je svojevremeno Hill dobio nagradu za sve godine koje je proveo u senci prvih vozaca u timu, kada je zasluzio titulu daleko vise nego Mensel i Prost, a morao je da radi za obojicu. Cenu je u tom trenutku platio Coultard, koji je u te dve sezone bio daleko bolji od njega. Ali, neko je najbolje vozacke godine dao timu, radeci za vozace koji su bili vece zvezde, ali u tom trenutku realno losiji vozaci od njega, i tim mu se oduzio titulom, I pustio ga da ode odmah sledece sezone.

Rozberg je daleko bolji vozac nego sto vecina misli. I daleko je zasluzniji za uspeh Mercedesa i njegovu eru zadnjih par godina nego Hamilton, ili bilo ko drugi. Mercedes je dovodjenjem Hamiltona dobio na atraktivnosti, i popularnosti. Mercedes se Hamiltonu oduzio sa dve titule, od kojih jednu realno nije zasluzio. Jer, da je Rozbergu bilo dopusteno da se stvarno sa njim trka, rezultat bi bio drugaciji. Sada je dug vracen, tako je trebalo da bude, i tako se desilo. Jer, da se desilo ono sto se desilo Veberu, Mercedes bi vec sledece sezone doziveo sudbinu Red Bull-a posle odlaska Vebera.

Ta atraktivnost Hamiltona kao vozaca je i dovela do toga da se svaki njegov rizicni manevar opravdava, a da se svaki rizicni manevar Rozberga kaznjava, ili pljuje. Tako Hamilton izgura Rozberga sa staze, svi mediji pricaju kako je to trkacki incident. Rozberg uradi isto Hamiltonu, pola medija pljuje Rozberga, a FIA ga kaznjava. Isto sto se tice obilazenja drugih vozaca. Pa se ti onda bori za titulu. Jedan divlja po stazi, i svi ga pozdravljaju zbog toga, drugi pocne da se ponasa isto, pola sveta ga pljuje, a FIA ga kaznjava kao da je vozac koji je tek dosao u formulu. Isti tretman kao Hamilton dobija i Verstapen mladji sada, cak i protiv Hamiltona. Momak je mladji, aktraktiviniji, i bice buducnost tog sporta. I zato mu je gotovo sve oprosteno.

Ranije smo pricali o ponasanju Rozberga u Monaku. I ja sam vam tada rekao da ako tim to odluci, Rozberg nece ni zavrsiti trku, a kamoli pobediti ako se suprostavi naredjenjima ekipe. Tada je Rozberg trpeo zbog osvajanja sampionske titule konstruktora, Hamilton je sada trpeo zbog moranja da se Rozbergu da ono sto je zasluzio.

Za mene ce biti zanimljiva sledeca sezona. Mercedes je dominirao godinama, i psotigao kao tim sta je zeleo. U timu sada ima dva sampiona. Koliko god im je Hamilton kao vozac atraktivniji, sada je i Rozberg sampion, a ove godine je pokazao da kada mora moze da vozi u istoj meri agresivno kaoi Hamilton. Ukoliko budu imali dominatan bolid kao zadnjih nekoliko godina, morace da ih puste da se trkaju. Ukoliko ne otpuste jednog od njih, a posto Hamilton ima cvrst ugovor jos barem dve godine, ako ce nekog otpustiti, bice to Rozberg. Ako ga ne otpuste, morace da ih puste da se stvarno trkaju. A onda cemo videti ko je stvarno bolji.

A ako tako bude, nesto mi se javlja da to nece biti Hamilton.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.62
trkali su se stvarno zadnje tri godine i hamilton je dokazao da je bolji al ove sezone su nekim cudom jedino hamiltonovi motori prolupali od svih mercedesa na stazi zato lupas ko otvoren prozor  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


James Bond 007 MI6

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 7630
Zastava Београд
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 50.0
mob
Samsung Galaxy Note 4
al ove sezone su nekim cudom jedino hamiltonovi motori prolupali od svih mercedesa na stazi zato
Oво сам и ја горе констатовао. Нису то чиста посла Smile
IP sačuvana
social share
"Човјека ћете најбоље упознати ако га проматрате како се понаша кад се нешто дијели бесплатно"- Иво Андрић
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 50.0
mob
Nokia 
trkali su se stvarno zadnje tri godine i hamilton je dokazao da je bolji al ove sezone su nekim cudom jedino hamiltonovi motori prolupali od svih mercedesa na stazi zato lupas ko otvoren prozor  Smile

Dobro, ako su se stvarno trkali, zasto onda timska naredjenja za obilazenje u Monaku?

Jel Hamilton bolji vozac, sta ce mu timska naredjenja, neka ga obidje na stazi kada je toliki mangup.

Hamilton uradi cetiri rizicna obilazenja u jednoj trci, ceo svet mu aplaudira. U sledecoj Rozberg zaglavi na kraju karavana, uradi cetiri obilazenja sa istim stepenom rizika kao Hamilton, dobije dve kazne, i pola sveta ga pljuje da je divljao po stazi.

Ista prica kao sa Veberom i Fetelom. A onda Veber ode, a Red Bull se sledece dve sezone bori za mesta ispod petog. Ali, Fetel je trostruki svetski sampion i velika zvezda, a Veber je bio niko i nista.

U trci u kojoj je Veber vodio do kraja, od tima dobio naredjenje da iz trkackog moda predje u nizi mod bolida kako bi sacuvao gorivo i gume, Fetel dobije naredjenje da ga ne pretice, stigne ga i vristi kako je sporiji, ceo tim mu govori da je po naredjenju presao u mod u kojem cuva motor, gume i gorivo i da nije sporiji od njega. Ali, mladi majmun je pun sebe i zvezda, krece u preticanje. Veber pokusava da pruzi otpor, ali je vec kasno i gubi trku. Posle trke se odvija razgovor izmedju njega i Nuija, Nui pokusava da opravda Fetela da je stvarno bio brzi, Veber kaze da je presao u drugi mod po naredjenju ekipe. Na podijumu daje izjavu da nece stvari ostati na ovome, i da ce zbog toga biti posledica. Na kraju sezone odlazi iz ekipe, a Red Bull i dan danas ne moze da povrati formu koju je imao dok je Veber bio u ekipi.

A veliki sampion, velika zvezda, veliki vozac Fetel od tada na ovamo moze samo da dise prasinu iza najboljih. Kada je toliko dobar, zasto nije omogucio Red Bull-u ili sada Ferariju da razviju dovoljno konkurentne bolide? U cemu je problem?

Sledece sezone Mercedes ce, ako ne pusti Rozberga niz vodu, imati dva sampiona u ekipi. Ako budu imali konkurentan bolid, a ne vidim da bilo ko drugi moze uloziti vise para u razvoj, niti imati bolju tehnicku podrsku od njih, bice ponovo dominantni. Ako bude tako, onda ce ovo verovatno biti prva sezona u kojoj ce se dva sampiona stvarno trkati, posle borbe Prosta i Sene u Meklarenu osamdesetih. A onda cemo videti ko je stvarno bolji vozac.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.62
videli smo ove tri sezone da je hamilton bolji vozac,a ti i dalje lupas ko otvoren prozor
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
mob
Nokia 
Ok, ja lupam, lupao sam i kada sam pricao da ce Rozberg uzeti sampionsku titulu ove sezone.

Lupao sam i kada sam rekao da Rozberg nije imao izbor u Monaku, i da bi tim resio problem da je odbio da se skloni. Pricali ste da lupam gluposti.

Sada pricate da je tim uzeo Hamiltonu titulu, zbog kvarova koje je doziveo.

Hajde se vise odlucite, ili tim moze da utice na trku cak i kada vozac odbija poslusnost, ili je to nemoguce.

A ne, kada je u pitanju onaj ciji vam se stil voznje, ili licnost svidja, onda je jedno, a kada je u pitanju drugi, onda je drugo.

Ali, ok, ja lupam. A ti si, fredy,  strucnjak. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
jesam,lepo si to primetio
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 21 22 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:48:11
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Formula sezona

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.114 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.