Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 14:15:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 14 15 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: God is dead?  (Pročitano 34847 puta)
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 48.0.2564.116
mob
Samsung S7
Citat
Naravno da nisam izabrao svoju svest. Ali kao sto vec rekoh ne radi se o apsolutnoj sl. volji vec o mogucnostima izbora. Naravno da ne mozes da uradish nesto sto se protivi zakonima fizike itd. Radi se o slobodi misljenja i o slobodi izbora koja ti je data.
pa mi onda izgleda ne pričamo o istoj stvari  Smile naravno da postoje mogućnosti izbora (iako ponavljam to nisu izbori u pravom smislu te reči budući da su predodređeni,ali za nas jesu jer mi ne znamo šta će se desiti ukoliko napravimo neki izbor) ja ne pričam o tome već o SLOBODI, a sloboda je suprotno od OGRANIČENJA,gde ima slobode tu nema NIKAKVIH ograničenja,i gde ima ograničenja (a složio si se da ih ima) tu nema NIKAKVE slobode,ne znam zašto to nećeš/ne možeš da uvidiš.ne može neko da bude malo ili mnogo slobodan,ili je slobodan ili nije
Citat
Po tvojoj filozofiji nema nikakve razlike izmedju bebe, ludaka i odraslog razumnog coveka jer su svi isprogramirani da rade ono sto im je u mozgu
tako je, i u tom smislu smo svi mi isti.i ne samo što im je u mozgu već uopšte u genima,svemu

Ovo postaje sve ludje. Ne samo da smo svi isprogramirani roboti, nego smo jos i budale bez svesti, dakle, zombiji koji tumaramo ovim svetom bez ikakvog cilja, isprogramirani da umremo. Dakle tvoja filozofija je katrastrofa. Ne bih ti bio u kozi.

Citat

Citat
To je naravno kompletna glupost. Beba i ludak ne mogu da razmisle o mogucim pravcima svog delovanja i ponasanja, cak ne kontrolisu ni sta ce reci, dok odrasla razumna jedinka to moze (i radi).
..daj jbt..pa DA LI JE ''ODRASLA RAZUMNA JEDINKA'' KRIVA/ODGOVORNA/ZASLUŽNA ZBOG TOGA ŠTO TO MOŽE ILI JEDNOSTAVNO MOŽE JER JE TAKO ROĐENA (NORMALNA,ZA RAZLIKU OD LUDAKA,ILI BEBE KOJA JE..BEBA)?!? znači tako si blizu tj deluje da si blizu da konačno skapiraš jer se vrtiš oko toga ali stvarno je nekako preironično što ne shvataš da i tvoje reči dokazuju da niko nije kriv/zaslužan za to što je takav kakav je a ti i dalje..ne kapiraš to..nekako  Smile vrhunac gluposti jbt

Ja sam svojim rodjenjem dobio odredjene potencijale, i ogranicenu kolicinu energije, inteligencije i sto-sta. Ali sloboda se odrazava da unutrar tog ogranicenog sistema ja mogu da radim ono sta hocu, zelim, mislim, osecam...

I opet se vrtimo oko tvog poimanja slobode (apsolutna sloboda) i mog "sloboda". Naravno ti si taj baja koji nam diktira kako cemo da tumacimo te reci.

Citat

Citat
Kreativnost je jos jedan dokaz slobodne volje (slobodnih misli) jer da je sve unapred isprogramirano, niko nista ne bi izmislio.

>> kojom logikom?!? Smile totalni non sequitur

Logika ti je data u istoj recenici na kraju.
to nije nikakva logika nego nonsens nad nonsensima,zato što je isprogramirano i šta će ko da izmisli  Smile

[skracena verzija]
...MORAO si da uradiš tačno to što si uradio i ''izabrao'' pod tim i takvim određenim okolnostima (koje,opet,nisi ti izabrao),pod drugima ćeš možda izabrati drugu,a možda opet istu tu,to nije ni bitno.shvataš li,morao si da imaš NEKI motiv,i morao si da napraviš NEKI izbor, ili da uzmeš plavu,ili da uzmeš zelenu,ili čak i da se zainatiš i ne uzmeš nijednu kako bi ''dokazao'' da postoji nekakva sloboda,ne pristaješ da napraviš nikakav izbor,ne shvatajući da je I TO izbor,jer tad bi imao taj motiv,da dokažeš ( u tvojoj glavi) ...

Kod eksperimenata koji su ponovljeni pod istim okolnostima i u istim situacijama, covek je izabrao nesto drugo.

Ti jednostavno ne mozes da ukapirash da je nemoguce isprogramiti kreativnost izmedju ostalog. Vec sam ti to vec ne-jednom objasnio.

Da bi neko (bog, kurac palac) mogao da isprogramira celokupan zivotni vek jednog univerzuma, i dalje bi se nasao u problemu, jer se pojedine cestice ponasaju kranje haoticno. I tu je lepota univerzuma - u nepredvidljivosti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 48.0.2564.116
Ja sam svojim rodjenjem dobio odredjene potencijale, i ogranicenu kolicinu energije, inteligencije i sto-sta. Ali sloboda se odrazava da unutrar tog ogranicenog sistema ja mogu da radim ono sta hocu, zelim, mislim, osecam...
ali u stanju slobode od spoljih pritisaka, ne možeš da radiš ono što nećeš  Smile


Ti jednostavno ne mozes da ukapirash da je nemoguce isprogramiti kreativnost izmedju ostalog. Vec sam ti to vec ne-jednom objasnio.
moguće je. već postoje roboti koji slikaju ili komponuju



I tu je lepota univerzuma - u nepredvidljivosti.
to što smo mi nesposobni da nešto predvidimo, ne znači mnogo
« Poslednja izmena: 24. Feb 2016, 16:11:37 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 48.0.2564.109
mob
Ericsson jeste
dabili, tražio bih nadoknadu,ali nije isto nadoknada i kazna

Citat
Ovo postaje sve ludje. Ne samo da smo svi isprogramirani roboti, nego smo jos i budale bez svesti, dakle, zombiji koji tumaramo ovim svetom bez ikakvog cilja, isprogramirani da umremo. Dakle tvoja filozofija je katrastrofa. Ne bih ti bio u kozi.
odakle ti sad ovo da sam ja rekao da smo ''bez svesti''? mi jedini imamo svest i ''samo'' to je JEDINO što nas razlikuje od ostalih formi života ili predmeta,bilo čega.i mi,kao i ti neživi predmeti i sve drugo u prirodi,ponašamo se onako kako smo ''isprogramirani'' da se ponašamo.jedina razlika je što mi imamo svest o tome šta radimo,ko smo i šta smo a ostale stvari ne.i baš zbog te svesti i možemo da tripujemo da smo mi neko i nešto,da imamo slobodu,kurac palac itd
nije to nikakva ''moja filozofija'' nego činjenična stvarnost,sviđala se ona tebi ili ne
Citat
Ja sam svojim rodjenjem dobio odredjene potencijale, i ogranicenu kolicinu energije, inteligencije i sto-sta. Ali sloboda se odrazava da unutrar tog ogranicenog sistema ja mogu da radim ono sta hocu, zelim, mislim, osecam...
ponavljam,ti nemaš nikakvu slobodu već samo vrlo ograničene MOGUĆNOSTI
Citat
I opet se vrtimo oko tvog poimanja slobode (apsolutna sloboda) i mog "sloboda". Naravno ti si taj baja koji nam diktira kako cemo da tumacimo te reci.
naravno
Citat
Kod eksperimenata koji su ponovljeni pod istim okolnostima i u istim situacijama, covek je izabrao nesto drugo.
i?
Citat
Da bi neko (bog, kurac palac) mogao da isprogramira celokupan zivotni vek jednog univerzuma, i dalje bi se nasao u problemu, jer se pojedine cestice ponasaju kranje haoticno. I tu je lepota univerzuma - u nepredvidljivosti.
zbog čega po tebi haotičnost i nepredvidljivost isključuju ''programiranje''/neslobodu?
Citat
Ti jednostavno ne mozes da ukapirash da je nemoguce isprogramiti kreativnost izmedju ostalog. Vec sam ti to vec ne-jednom objasnio.
  nisi,samo si rekao da ne može.naravno da može,kao i sve drugo.u stvari haha šta ti uopšte podrazumevaš pod ''kreativnošću''?
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 48.0.2564.116
auh loše sam se izrazio.. dvosmisleno.

ponovo: da li bi tražio kaznu za nekoga ko nad tobom počini krivično delo?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 48.0.2564.109
mob
Ericsson jeste
ne bih,jer nemam ništa od toga.eventualno bih tražio nadoknadu (ako bi mi recimo bio ukrao nešto,zavisi koje krivično delo) al i to je pitanje
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Unix Sun
Browser
Opera 12.16
mogao bih da se zezam ali necu ípak.
dakle otkud ti pravo da trazis nadoknadu od toga ko te ostetio ako on nije odgovoran za svoje postupke jer ne postoji sloboda volje?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 48.0.2564.109
mob
Ericsson jeste
''pravo'' ne postoji.niko nema pravo ni na šta.tražio bih samo i isključivo zbog sebe,ako mi je npr stalo do tog predmeta ili šta već,pružilo bi mi neužitke što mi je to oduzeo pa bih,prelogično,na neki način pokušao to da vratim.to nikakve veze nema ni sa slobodom volje ni sa pravom,svakako ga ne bih krivio ni za šta niti ga mrzeo ili šta već
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.18
 
« Poslednja izmena: 24. Feb 2016, 21:36:37 od sova9072 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 48.0.2564.116

stigao sam da vidim tvoj pesnicki stav




''pravo'' ne postoji.niko nema pravo ni na šta.tražio bih samo i isključivo zbog sebe,ako mi je npr stalo do tog predmeta ili šta već,pružilo bi mi neužitke što mi je to oduzeo pa bih,prelogično,na neki način pokušao to da vratim.to nikakve veze nema ni sa slobodom volje ni sa pravom,svakako ga ne bih krivio ni za šta niti ga mrzeo ili šta već
a ako je taj predmet tvoje uvo, noga ruka, uopste tvoje zdravlje.. ako ne moze da ti vrati, ako je unistio?
« Poslednja izmena: 24. Feb 2016, 21:59:09 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 48.0.2564.116
mob
Samsung S7
Nista, @abenaz je poistovetio odrasle ljude sa razumom i svescu o svojim postupcima sa budalama i decom i kompletno ih oslobodio od odgovornosti.

Kakav liberal.

Neko otme dete nekome dete, roditelji nemaju da plate, i on to dete ubije. Jebiga, sta sad nije hteo, nije on kriv, majka priroda i okolnosti sto nista ne radi u zivotu, pa mora da otima decu da bi preziveo.

Kakav moron.
« Poslednja izmena: 24. Feb 2016, 22:19:45 od bluesoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 14 15 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 14:15:20
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: God dead

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.