Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 11:19:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto je ljudima teško da vole?  (Pročitano 33678 puta)
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 43.0
mob
Samsung GT-S7580
Pa, ja malo i saosećam sa psihopatama, na primer. Uvek pomislim da sam i ja mogao da imam takav poremećaj. Kao da je iko od nas mogao da bira da li će biti psihopta ili neće, pa da sad osuđujem psihopate. A i to osuđivanje je sranje. Osuda ništa ne znači, znak je nerazumevanja.

Ne znam ima li ovo ikakve veze s temom, al' aide. Kul tekst. Skraćena verzija - zbog roditelja.



IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.111
Mislim da mozes samo da se saosecas sa ljudima koji su prosli kroz isto sranje kao i ti. U suprotnom ljudi ne zele ni da znaju kako to izgleda. Kao onaj jadan covek sto mu je kantrimen zgazio sina. Koji je to bol.

==============

Ali ajde nesto malo laksi slucaj, ortaka ostavila devojka recimo. I tebe je nekad pre. I ti se saosecash sa njim, i kazes mu da ce sve to jednog dana proci, ta praznina koja ostaje iza ljubavi ce se jednog dana ispuniti nekom novom. Mozda je i laz, ali utesish coveka.


to jeste.
nisam bio u zatvoru
i nikad nisam zaklan
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
Mislim da mozes samo da se saosecas sa ljudima koji su prosli kroz isto sranje kao i ti. U suprotnom ljudi ne zele ni da znaju kako to izgleda. Kao onaj jadan covek sto mu je kantrimen zgazio sina. Koji je to bol.

==============

Ali ajde nesto malo laksi slucaj, ortaka ostavila devojka recimo. I tebe je nekad pre. I ti se saosecash sa njim, i kazes mu da ce sve to jednog dana proci, ta praznina koja ostaje iza ljubavi ce se jednog dana ispuniti nekom novom. Mozda je i laz, ali utesish coveka.


al to sve nije saosećanje u bukvalnom smislu.bukvalno je NEMOGUĆE da ti POTPUNO ZNAŠ kako je nekome,jer ne možeš da se staviš u njegovu kožu,najviše što možeš je da PRETPOSTAVLJAŠ kao i da,naravno,''poistovetiš'' se sa nekim ko je sličan tebi i ima slična iskustva pa ti je i stalo do njega itd,al to je ključna reč ''slična'' a ne ''ista'' jer je to nemoguče.saosećanje=poISTOvećivanje=ne postoji..eventualno posličnovećivanje  Smile

bravo lazo, ne treba nikog osuđivati jer niko nije birao da bude to što jeste, da bude rođen takav kakav je rođen, u takvoj okolini u kakvoj je rođen itd itd.

IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
ljubav se uci..kao i sve ostalo u zivotu...
i kao i u svemu... potreban ti je rad na terenu...da steknes odredjeno iskustvo...
a bez iskustva nema ni rada..niti zivota ...pa ni ljubavi...

ljubav zahtjeva puno puno razumjevanja i  strpljenja....i naravno mnogo postovanja...bez postovanja nema iskrene ljubavi...

i kad naucis da postujes...i kad upoznas razumnost i strpljenje.....naucit ces i da volis....
a kad naucis da volis...nece ti biti tesko ni da  nekome pokazes/pruzis  ljubav ..a niti da prihvatis ukazanu ljubav...

imas mnostvo ljudi koji su ok...i kojima kad pridjes blizu...vidis da  su prepuni raznih emocija i ljubavi...
ali ..jednostavno... oni ne znaju da je pruze i pokazu  nekome...

a imas i ljude koji  cesto brkaju sebicnost i ljubav....i misle samo na sebe..
i takvim ljudima  ljubav  je samo ono u cemu  oni dobro prolaze...
ako je njima dobro-to je za njih ljubav....

pa se zbog takvih i sl...pisu onakvi tekstovi ..
ali iz tekstova neces nauciti nista o ljubavi...niti je ikad iko nesto naucio o ljubavi na takav nacin...


a i saosjecanje ti nekako vise zavisi od zivotnog iskustva..i nacina zivljenja
nego od vaspitanja....

saosjecanje danas i nema neku cijenu...bas kao i mnoge druge sl. stvari koje nemaju cijenu
a koje cine ljudsko bice...ljudskim bicem

tesko ces imati iskreno i opravdano saosjecanje...za nesto...ako to nesto nisi dozivio...ili ako nisi prosao kroz nesto sa nekim koga dobro znas...

i inace je tesko  razumjeti nesto sto nisi dozivio...

ali ipak mislim  da ...bez obzira na danasnju ljudsku glumu robota...i glumu ravnodusnosti ..itd..
...svakome se ponekad upali lampica iznad koje pise--saosjecanje ... Smile

Smile
« Poslednja izmena: 29. Jan 2016, 11:30:34 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Zasto je provokacija?
Tekst kaze da je nedostatak empatije posledica losih odnosa sa roditeljima u detinjstvu.

Doduse, verujem da nisi procitao tekst.
a znači to je bilo pravo pitanje, stvarno si me to pitala  Smile
pa deluje kao provokacija jer je predebilno..al aj da ti odgovorim, voleli su me roditelji (valjda,pretpostavljam da jesu,ljubav ne može da se dokaže)
pa naravno da nisam čitao to smeće,samo sam preleteo preko njega,prebljutavo je i prenetačno
ko i skoro svako drugo generalizujuće lupetajuće smeće što seru ''psiholozi'' i slični seratori
empatija ko što rekoh ne postoji, tako da nema priče o uzroku nečega što ne postoji

Znaci.. ti si totalno ne-empatican. Ne bi ti smetalo da neko ubije osobu koju mozda i volis ili te povredi?

Potpuno si jak i bezosecajan? Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 48.0.2564.97
mob
Samsung S7
Mislim da mozes samo da se saosecas sa ljudima koji su prosli kroz isto sranje kao i ti. U suprotnom ljudi ne zele ni da znaju kako to izgleda. Kao onaj jadan covek sto mu je kantrimen zgazio sina. Koji je to bol.

==============

al to sve nije saosećanje u bukvalnom smislu.bukvalno je NEMOGUĆE da ti POTPUNO ZNAŠ kako je nekome,jer ne možeš da se staviš u njegovu kožu,najviše što možeš je da PRETPOSTAVLJAŠ kao i da,naravno,''poistovetiš'' se sa nekim ko je sličan tebi i ima slična iskustva pa ti je i stalo do njega itd,al to je ključna reč ''slična'' a ne ''ista'' jer je to nemoguče.saosećanje=poISTOvećivanje=ne postoji..eventualno posličnovećivanje  Smile

bravo lazo, ne treba nikog osuđivati jer niko nije birao da bude to što jeste, da bude rođen takav kakav je rođen, u takvoj okolini u kakvoj je rođen itd itd.



abenaz briljirao, ................................... kad bi se gadjali tramvajima.

Covek koji upotrebljava rec bukvano, da da znacenje reci SAOSECATI time sto je poredi sa nicim izazvanom reci POISTOVETITI sa kojom nema ama bash nikakve veze.

Bravo, abenaze, pravac na SANU da ubace tvoje semanticke ispravke u Recnik Matice Srpske.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.111
Saosecanje podrazumeva reakciju. Tj ne moras da znas tacno sta se dogadja nekome vec da da mu je npr. tesko zbog necega sto mu se desilo i reagujes adekvatno na to. Tako da stvarno ne bi morao da ti umre roditelj da bi se saosecao sa nekom kome se to desilo vec samo da imas makar malu emocionalnu inteligenciju pa da razumes i ponasas se u skladu sa time.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Chrome 48.0.2564.97
Pa, ja malo i saosećam sa psihopatama, na primer. Uvek pomislim da sam i ja mogao da imam takav poremećaj. 

kontradikcija. Smiley Psihopate imaju problema sa saosjecanjem, fali im empatije. (Ne znaci da svi i ubijaju, ali generalno i "normalne" psihopate nemaju empatije).

Takodje psihopate nemaju zabrinutost da nisu slucajno ludi, ludi su drugi.. oni su super ("nisam ja lud.. ja sam savrseno normalan" balk. spijun, savrsen primjer).

Hocu da kazem da nemas problema. Svako normalan se brine da nije mozda lud (narocito kad je mlad pa se pita tako mastovito o svemu).
« Poslednja izmena: 29. Jan 2016, 14:15:31 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.111
Četvrta tačka  Smile stvarno zajebana situacija.
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
Citat
Znaci.. ti si totalno ne-empatican. Ne bi ti smetalo da neko ubije osobu koju mozda i volis ili te povredi?

Potpuno si jak i bezosecajan?
kako si izvukla taj zaključak? kada sam ja rekao da mi ne bi smetalo da mi neko ubije osobu koju volim?!?  Smile
Citat
abenaz briljirao, ................................... kad bi se gadjali tramvajima.

Covek koji upotrebljava rec bukvano, da da znacenje reci SAOSECATI time sto je poredi sa nicim izazvanom reci POISTOVETITI sa kojom nema ama bash nikakve veze.

Bravo, abenaze, pravac na SANU da ubace tvoje semanticke ispravke u Recnik Matice Srpske.
dal moš biti gluplji i kako baš me zanima  Smile
Citat
Saosecanje podrazumeva reakciju. Tj ne moras da znas tacno sta se dogadja nekome vec da da mu je npr. tesko zbog necega sto mu se desilo i reagujes adekvatno na to. Tako da stvarno ne bi morao da ti umre roditelj da bi se saosecao sa nekom kome se to desilo vec samo da imas makar malu emocionalnu inteligenciju pa da razumes i ponasas se u skladu sa time.
naravno da moraš.saosećanje nije reakcija nego stanje.šta znači ''adekvatno reagovanje na to kad je nekome teško''? kako ti možeš pomoći nekome kome je teško-rečima?!?
emocionalna inteligencija ne postoji, to je jedna u moru izmišljotina i bljuvotina koje serviraju ''psiholozi'' i ostali kvazinaučnici.jbt šta je sledeće, telesna inteligencija,botanička inteligencija,geodetska empatija..šta sve neće izmisliti debili jee  Smiley 1 Smiley 1
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 11:19:48
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: ljudima vole

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.