Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prebacivanje tableta sa FAT32 na NTFS bez brisanja OS?  (Pročitano 2441 puta)
24. Jan 2016, 13:55:21
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
Browser
Mozilla Firefox 43.0
Treba jednoj osobi da na tablet prebacim film. U pitanju je Lenovo Tab 2 A10-70 sa 16 GB interne memorije i dodatom SD karticom od 64 GB. Film koji treba da prebacim je veći od 4 GB i prilikom prebacivanja javlja mi se (to nije moj screenshot ali je identičan problem).



Pa me zanima da li mogu da formatiram tablet i stavim mu da ima NTFS sistem ali bez brisanja OS? Odnosno da li mogu da ''izolujem'' SD karticu i samo nju reformatiram, i nabacim mu taj film, ili ako radim format, formatiraće se sve?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 43.0
Nemaš onaj adapter za SD kartice?

Kad povežeš tablet na kompjuter, jel ti prikazuje odvojeno memoriju tableta i memoriju kartice?
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 43.0
Nemam adapter. Ako bih ga nabavio, i formatirao SD karticu da bude NTFS, jel bih onda sledeći put mogao da prebacim fajl preko 4 GB na tablet, odnosno direktno na SD karticu, bez da tablet pravi problem?

Evo kako izgleda kad uđem u direktorijum tableta



A ako nešto znači, evo kako izgleda sadržaj foldera Android koji se vidi u prethodnom screenshotu

« Poslednja izmena: 24. Jan 2016, 14:41:08 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 43.0
Čekaj, koliku memoriju pokazuje za ovaj Removable Disk (F:)? Meni se nešto čini da on prepoznaje samo tablet, a ne i karticu...

Taj adapter ako nabaviš, onda izvadiš SD karticu kao što bi izvadio memorijsku karticu iz mobilnog i ubaciš je u njega... možeš da je formatiraš i prebacuješ bez ikakvog uticaja na tablet. E sad, ono što ne znam je da li će tablet posle moći da čita tu karticu, to mora neko stručniji da ti kaže.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 43.0
E vidiš na to nisam obratio pažnju, na to koliko memorije sa tableta komp čita, odnosno da li čita i internu i SD. Ali sad više i ne mogu da pogledam pošto sam stavio privremeno rešenje, prebacio sam drugu verziju filma ispod 4 GB i vratio tablet. Naravno, to je radilo bez problema.

No u svakom slučaju hvala na pomoći i savetu.  Videću da nabavim taj adapter.



Ako neko ima još neki savet na ovu temu, neka javi. Hvala.
« Poslednja izmena: 24. Jan 2016, 15:14:02 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.111
mob
Samsung S7
Uglavnom problemi poticu od FAT32 particija. Cak i kad bi uspeo da formatiras SD karticu na NTFS tablet koji je na linuxu odnosno na androidu ovaj OS to ne bi mogao da procita.

Zato je za sada jedino resenje da uzimas filmove koji su ispod 4gb. A to nije nikakav problem, zar ne?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 43.0
Toga sam se i bojao.
E bezveze. Dobro što je jes, za tolicki ekran i nije potrebno da bude neki bog zna kakav kvalitet filma. Ali sam hteo da učinim toj osobi, a i pomučio sam se dok sam našao manju verziju filma. Plus je glupo da to malo čudo koje sad ima više resursa nego neki kompovi pre 5 godina, ne može da se izbori sa jednim fajlom od 4 GB.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.111
mob
Samsung S7
Znas kako, velicina od recimo 1.5 GB za film je sasvim dovoljna za DVD-rip ili cak neki bolji rip a to ti je super rezolucija cak i za ekrane od 20 incha.

Sto se tice FAT32 i njegove upotrebne vrednosti, sta da ti kazem, dobro je sto je linux bar to podrzao. Mada meni neki instaliran linux na laptopu moze bez problema da cita NTFS od windows particije.

Da je android zadrzao linux filozfiju, oni bi instalirali neku linux particiju tipa ext4 pa ga onda nijedan windows ne bi procitao, mozda neki specijalizovani programi, a googlovci su svesni da je 95% kucnih racunara na nekom win-u/

I sad spojiti lepo i korisno, tesko a da radi. I onda su uzeli taj zastareli FAT32 da bi premostili te razlike.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 34
OS
Windows 7
Browser
Chrome 48.0.2564.82
Ovi moderni skrineri su sasvim zadovoljavajući za tablet.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.