Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Malo izjava nasih igraca za b92  (Pročitano 1902 puta)
09. Sep 2002, 15:18:26
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Bodiroga za B92:Nisam siguran da cu igrati u Svedskoj
Najbolji igrac finala, kao i na mnogim prethodnim finalima, bio je Dejan Bodiroga. Pitali smo ga sta ga najvise inspirise u tim odlucujucim mecevima:

Gledam da dam uvek svoj maksimum. Igrao sam dosta finala, kako klupskih, tako i u reprezentaciji. Normalno da mi raste koncentracija  i zelja za pobedom. Volim da igram, volim punu dvoranu I jednostavno verujem u pobedu. Verovao sam i kad smo bili dole. Danas smo uspeli, hvala Bogu, da se vratimo I svojimo najsjajniju medalju.

Na nase pitanje da li ce predvoditi plave na EP u Svedskoj sledece godine,. Bodiroga je dao neodredjen odgovor:

To ne znam jos uvek. Voleo bih da proslavimo ovu titulu, a za dalje planove, videcemo. Nisam siguran. Sacekacu da prodje sve i onda cu razmisliti o tome.

Za Vlada Divca, ovo je bila najverovatnije poslednja utakmica u reprezentativnom dresu.

Necu igrati na Olimpijadi u Atini, rekao nam je Divac. Medjutim, Dejan Bodiroga smatra da Divac nije rekao zbogom reprezentaciji:

Tesko zabu u vodu naterati. Za ovu mladu reprezentaciji Divac je znacio mnogo. Ako ga nagovarate, znajte da ce sigurno igrati i u Atini i u Japanu.

O samom finalu, Divac nam je rekao:

Igrali smo pozitivno prvo poluvreme, medjutim opet smo po nasem starom pravilu, valjda je tako sudjeno, dali protivniku sansu i onda se vracali iz mrtvih. Dejan nas je konkretno vratio iz mrtvih, a onda nas je Pedja vratio u produzetku.

Na nasu molbu da uporedi atmosferu u ovoj ekipi sa onom iz 1995. koja je osvojila evropsko zlato u Atini, Divac daje prednost svojoj generaciji:

To je bilo drugo vreme, to je bila moja generacija. Ovde sam nekako, vangeneracijski. Sve su ovde dobri momci, ali moja generacija je bila nesto specijalno.

Clan prve petorke sampionata, Predrag Stojakovic, duhovito je zapoceo svoj rezime sampionata:

Hteo bih prvo da se zahvalim svim nocnim klubovima u Beogradu sto su nam omogucili dobre uslove za pripreme. Treba da se nastavi ta tradicija, bez obzira ko bude trener, treba da nastavimo da gubimo turnire, a da osvajamo titule na prvenstvima. Salim se. Ovo je poseban trenutak u mojoj karijeri.

Mnogi nisu verovali, mnogi su verovali, mi smo ostali zajedno verovali smo jedni u druge, verovali smo u trenera i on u nas i ostvarili smo nas cilj. Mi smo usli veoma nervozno u taj mec, ali je cela ekipa pokazala da ima srce. Igrali smo jedan za drugoga. Kada se plasis poraza, nikada ne mozes da pobedis. Mi smo svi verovali u pobedu. Cetiri minuta pre kraja, rekao sam Moramo sebe da ostavimo na terenu. Cak sam rekao Pesicu da sam se po prvi put u karijeri tokom utakmice bacio na parket. Skoro sam dobio potres mozga, ali vredelo je

Na pitanje kakve su sanse da pored evropskog i svetskog zlata osvoji prvo mesto na Olimpijadi 2004. U Atini, selektor Svetislav Pesic je odgovorio:

Sve je moguce naravno. Jugoslavija ima velike sanse da osvoji zlatnu medalju. Naravno zavisice puno kakve ce ostale ekipe da budu. Argentina ce biti sigurno jaca, jer ta ekipa stalno napreduje. Ima dosta mladih i dobrih evropskih selekcija, pogledajte Spaniju, a pitanje je sa kojim timom ce doci SAD. Sada govoriti o tome je prerano, a sto se mene tice, moja filozofija je poznata: Ja znam tacno kada pocinjem, a kada zavrsavam to ne znam.

Milan Gurovic je izrazio ocekivanje da je u Beogradu i sirom sveta, nas narod slavio:

Svi smo presrecno zbog zlata. Igrali smo prosecno, ali smo na kraju smogli snage da pobedimo. Nadam se da su u Jugoslaviji proslavljali sa nama i da proslavljaju.

Marko Jaric i Dejan Tomasevic podsecaju na sumnjicavost nase javnosti i srecan kraj:

Put do ove zlatne medalje je toliko bio tezak za nas. Toliko smo problema morali da prebrodimo, toliko smo puta morali oci da zatvorimo. Toliko smo kritika imali na pocetku ovog prvenstva. Preko svega smo presli i uzdignute glave smo na kraju uspeli da se popnemo kao prvi. Nisam zeleo da pomislim da je sve gotovo, kada su oni pred kraj vodili. Vrti ti se to po glavi, kao mozda i protiv Amerike kada smo imali manjak od deset poena. Vrti ti se, ali se ne predajes i gledas dalje, jer smo se nekoliko puta do sada uspesno vracali u mec, rekao je Jaric, dok je Tomasevic dodao kako je ovaj sampionat srusio mit o Americi:

Bila je to jako teska utakmica u kojoj smo se vratili iz mrtvih. Ponovo smo imali jednog junaka, Bodirogu. Kao i na svim prethodnim mecevima, uvek je neko iskakao. Zasluzili smo ovo zlato jer smo na dve, tri utakmice vracali rezultat iz minus deset u nasu korist. Imali smo puno problema i neverice i od vas novinara i od ljudi koji su ovde. Medjutim, mi smo cutali i radili. Znali smo da imamo kvalitet i da taj kvalitet kad-tad mora da dodje do izrazaja. Zlato je osvojila najbolja ekipa na ovom svetskom prvenstvu. Srusili smo mit Amerike, sto nam omogucava da mnogo lakse igramo sa njima u buducnosti.

Dejanu Koturovic ovo ce biti drugo penjanje na balkon Skupstine grada:

Ocekujem cudo u Beogradu. Jednom sam bio na zgradi Skupstine. Tada smoosvojili evropsko zlato, a ja malo igrao. Sada sam dosta igrao, a uzeli smo svetsko zlato. Taj odlazak na balkon gradske skupstine je definitivno Top of the Tops.

Novi clan Minesote, Igor Rakocevic, za sebe kaze da je ostvario dva sna ove godine:

Ovo je mnogo vrednije od bilo kakvog novca. Ovo moze da ima samo 12 ljudi na svetu. Mnogo smo znoja prolili i vremena ulozili, da bi dosli do ovoga. Pokazali smo karakter i osvojili vrednu titulu. Ja sam potpisao ugovor sa Minesotom i ostvario dva sna ove godine: zlato na svetskom prvenstvu i odlazak u NBA.

Mozda otkrovenje ovog sampionata, Milos Vujanic, jedva ceka povratak u Beograd:

Presrecan sam zbog ove titule. Nije bilo svejedno, imali su osam razlike, ali kao I protiv Amerike, krenuli smo na sve ili nista i ponovo postali prvaci sveta. Ostaje nam da 10. septembra sa svojim narodom proslavimo titulu

(02. May 2007, 21:44:53)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.