Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 07:03:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Saturnovi tranziti  (Pročitano 76778 puta)
28. Nov 2005, 17:53:56
Ucesnik diskusija


in the ocean of your eyes..

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 175
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Nokia 6030
Eh evo da malo mudrujemo i koristimo se blagodetima istrazivanje po internetu.

SATURNOVI TRANZITI KROZ KUĆE

1.KUĆA

Tokom tranzita Saturna tom kućom uspostavlja se novi red nakon što se prethodni, za Saturnova boravka u 12.kući, završio. Dok Saturn tako napreduje i potom dolazi u konjukciju s ascedentom, često doživljavate nešto što vas prizemljuje, što vas navodi na shvatanje posledica ranijeih aktivnosti i prošlih obrazaca ponašanja, te da vas to, prema tome, može naterati da preuzmete više odgovornosti za sebe i svoje delovanje nego što je bilo u prošlosti. Redovno vas neka spoljna okolnost sili na to da se suočite s neposrednim činjenicama ili situacijama koje ste u prošlosti verovatno zapostavljali ili ih uzimali kao gotove stvari. Takva vrsta iskustva jeste početak dugotrajne faze približavanja shvatanju nekih važnih istina o sebi. Kako je većina ljudi u to vreme svesnija vlastitih grešaka i potrebe za budućim razvojem, to je i često razdoblje aktivnog traganja za informacijama od drugih kako bi se stekla jasnija slika o tome što pojedinac zapravo jeste. Ta se povratna informacija može tražiti kod prijatelja, ali često se dešava i u obliku odlaska savetodavcu, psihijatru, astrologu ili kojoj drugoj vrsti terapeuta. Ukratko, to je razdoblje u kojem se postaje mnogo svesniji o samome sebi, razdoblja pokušaja sticanja perspektiva u onome kakvu vrstu sebe želite stvoriti, te razdoblje u kojem se to novo Ja počinje graditi skoncentrisanim naporom i poštenom samoprocenom. To je razdoblje kojem se razumnom ozbiljnošću poklanja pažnja samome sebi, vreme u kojem sebe možete upoznati dublje nego ikad ranije, te vreme u kojem ćete naučiti više o individualnim sposobnostima. Saturnov tranzit kroz 12. i 1. kuću često predstavlja razdoblje ličnih kriza, obnavljanja procesa koji može potrajati i više godina. Tokom čitavog tog razdoblja stara se osobna struktura nepovratno ostavlja pozadi, ali svojstva nove strukture i novog načina na koji ćete pristupati životu i iskazivati sami sebe u mnogome zavisi od nivoa  poštenja kojim se u to vreme sučeljavate sami sa sobom. Celo to razdoblje kada sa Saturn nalazi u 12. i 1. kući mora se posmatrati kao jedna od glavnih tranzicijskih faza i kao sastavni deo svačijeg života, pa se zato može savetovati da se u obzir uzme odnos značenja Saturna u 1.kući prema Saturnovom tranzitu kroz 12. kuću umesto da se svaka faza promatra kao zasebno razdoblje.

Za opis Saturna u 1.kući podesan je izraz ¨okupljanje¨ jer se-dok Saturn napušta 12. kuću-pojedinac često oseća kao novorođeno dijete, otvoreno svemu, beskrajno znatiželjno, ali bez discipline i definitivne strukture vlastite osobnosti. Novi potencijali koji se pojavljuju u fazi 12. kuće još nisu integrisani u koherentnu funkcionalnu celinu. Kako vam Saturn ulazi u 1. kuću, često osećate potrebu da postanete neko, da aktivno radite na vlastitom razvoju i da ne ostajete na otvorenom-ali pasivnom-stanju postojanja što ga simboliše 12. kuća.
Čovek se tada često hvata znatnog napora za uobličenjem novog smisla identiteta, novog, dubljeg shvatanja poverenja, a kako se Saturn približava 1. kući, pojedinac će često doživljavati ili susretati nekoga ko ga pojačanom jasnoćom vodi prema iskustvu razumevanja vlastite celine. To novo osećanje celovitosti i unutrašnje snage temelji se na dubljem osećanju trajnih vrednosti i većeg smisla za ličnu odgovornost i suštinsku individualnost.

Dok Saturn prelazi Ascedent i zadržava se u 1. kući, često su naznačene i fizičke promene. Uobičajeno je tako gubljenje težine, ponekad čak do tačke da se izgleda mršavo. Fizička energija je često sasvim niska i manifestuje se kao zamor, loše varenje, a ponekad kao i osećaj potištenosti. Pa ipak treba shvatiti da je to razdoblje maksimalnih izgleda za izgrađivanje novog tela baš kao i nove ličnosti, ali ta izgradnja zahteva disciplinu, zaštitu i mnogo rada. Drugim rečeima, Saturnov tranzit 1.kućom može se smatrati ključnom fazom Saturnovog kruga jer je to razdoblje života u kojem zapravo od sebe kreiramo novu osobu kakva želimo biti i shvatamo kakvu osobu od nas zahteva vlastita karma. Zbog toga će sve pojedinčeve aktivnosti i bavljenja u spoljnom svetu u ostatku 29-godišnjeg ciklusa rasti iz vrednosti kojima se osoba posvećuje, te iz one vrste karaktera koji je izgrađen u tom razdoblju. Saturnov tranzit 1. kućom svakako se može smatrati i ¨razdobljem tame¨ u tom smislu da se tada pažnja obraća prvenstveno sebi umesto da se pojedinac aktivno uključi u glavna dešavanja i akcije koje bi ostali spremno prihvatili (mada i u tome ima izuzetaka).
Ali pošto, je gotovo redovno potrebno da se pojedinac okrene sebi do neke mere povuče iz učestvovanja u spoljnom svetu u vreme svakog razdoblja naglašene lične transformacije i ubrzanog rasta. Valja istaknuti i to kako je uobičajeno da osoba baš u to vreme počinje raditi na nekoj studiji, području zanimanja ili na nekom dugoročnom cilju koji će mu verojatno prerasti u stalno zanimanje ili u glavnu ambiciju jer mu se upravo planeta ambicije i karijere, Saturn, nalazi u kući novog početka, 1.kući. Ono što su nekad bile glavne ambicije i dugoročni  ciljevi sada redovno propada ili se, dok je Saturn u 12. čini nevažnim, sve dok se novi ciljevi i interesi poziva ne počnu uobličavati kad Saturn počne tranzit 1. kućom. Često nije lako shvatiti da će takvi novi interesi kasnijih godina morati odigrati tako značajnu ulogu u glavnim aktivnostima iako se počesto čini da pojedinca nešto vodi prema specifičnim tipovima posla, čak i ako oseća krajnji otpor prema izazovima takvih aktivnosti. Konačno, Saturn se često oseća kao ¨prst sudbine¨ koji seže u živote, a to je samo još jedna manifestacija njegove uloge u definisanju budućih orjentacija.


nastavak sledi...
IP sačuvana
social share
Moham manassinte maanathu
Maarivillaay virinjathenthe
Sogam meghamaay moody marackuvaan
Odi anayukille
Raagam anuraagam
Raagam manasinte naalu kettil
Dheepam theliyichathenthe
Viraham neduveerppaay
Oothi keduthuvaan odi anayukille
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Moze neko malo da napise o svom iskustvu,dok mu je Saturn tranzitirao kroz kuce.....bilo koju,nesto karakteristicno Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


in the ocean of your eyes..

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 175
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Nokia 6030
joj ja malo zapostavih ovu temu ali ubrzo cu da isprevodim ostatak i dopunim ....
IP sačuvana
social share
Moham manassinte maanathu
Maarivillaay virinjathenthe
Sogam meghamaay moody marackuvaan
Odi anayukille
Raagam anuraagam
Raagam manasinte naalu kettil
Dheepam theliyichathenthe
Viraham neduveerppaay
Oothi keduthuvaan odi anayukille
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


porodica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 199
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@andjela
da ti kazem moj primer i utesim da saturn i nije tako los ucitelj
nakon mnogo,mnogo godina veoma teskog emotivnog perioda,kada je saturn prolazio kroz moju 6 kucu( zdravlje i sl) i preko mog natalnog sunca s tim i znaka
kada bi se mogle ocekivati jos vece teskoce,meni je laknulo
upoznala sam svog COVEKA i rodila mu dvoje divne dece...
ima neceg cvrstog i pozitivnog u saturnovim tranzzitima sto ohrabruje za dalje
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
@sita

Meni kad je prolazio kroz sestu kucu,donio strasnu bol u koljenu,nisam mogla niza stepenice,srecom nije u oba koljena,pa sam nekako skakutala na jednoj nozi,cim je izasao  iz seste kuce,bol je prosla.

Kad je prolazio preko mog natalnog Sunca ,koje je u konjukciji,egzaktnoj sa mnojim Merkurom,iskocila comiga na glavi,bio je to herpes zoster,a samo sam ga cekala,jer cim sam kupila efemride 2000 god izracunala sam kad ce me tresnuti :flower:Dobro je nije bilo strasno,jos imam i opoziciju sa SA u natalu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 38
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Meni je saturn usao u 12 kucu letos i od tada sam bila izuzetno depresivna. Imala sa imala sam izuzetno nisko misljenje o sebi i svojim sposobnostima i osecala sam se nesposobno da uradim nesto povaodom sebe i drugih. Ta depresija je delimicno zasluzna zbog raskida duze veze od koje se jos uvek lecim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Pa gdje je nastavak? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
kako izgleda tranzit saturna kroz 7.kucu gde se inace nalazi natalna venera???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


born to be wild

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 201
OS
Windows NT 4.0
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia neka tamo
 Smile
moze li mi neko reci oce li mene taj odvratni saturn ostaviti vise na miru , pa nikako da me krene , i ljubav i sve oko mene se raspada ...Smiley 27.07.1983 u 21:25
plizzzz vise me smorio , dicu ruke od svega , jer mi ponestaje snege vise da se borim Smile
IP sačuvana
social share
Never ride faster than your angel can fly...!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


This is me...then

Zodijak
Pol Žena
Poruke 7354
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
meni isto nista ne ide od ruke jaaaaaako dugo,i mislila sam da je to zbog tranzita saturna kroz 8 polje,ali sada mi seta kroz 9,i primetila sam samo jedan korak napred....ali ja sam strpljiva Smile
IP sačuvana
social share
Wanna love me,wanna touch me,think twice 'cause you gotta long way to go
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 07:03:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.