Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Izrazi u srpskom za koje se misli da su pogrešni, a nisu  (Pročitano 36327 puta)
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
mob
Samsung GT-S7580
Bogoplodilac  Smile

Ja se ospem kad čujem EURA
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
Znači... ko god ne voli pogrdne izraze ''keva'' i ''ćale'', to znači da je on automatski za ''velikopoštovana majka mičenica'' i ''velikopoštovani otac bogoplodilac''. Fak jea, Burek logika!!! 


Elem, a moram da pitam, šta toliko fali reči ''majka''?  Smile Ili ''mama''? Odnosno tata ili otac... Izgleda da je u Srbiji postalo sramota kada odrasli upotrebljavaju te reči. Koliko sam primetio, neko nepisano pravilo glasi da ako jedna osoba kaže ''idem da pomognem nešto majci'' a druga kaže ''idem da pomognem nešto kevi'', ova prva se automatski može smatrati maminim sinom, klincem, ili prosto staromodnom osobom samo, zato što ne koristi sleng?  Smile A ova druga je, jelte, oličenje muškosti i zrelosti.  To posebno primećujem kod muškaraca, ko da je neka sramota reći mama. Kao, ako kažeš mama ili majka, odma ćeš da se pretvoriš u bespomoćnu bebu u pelenama...  Smile

Štaviše, to keva i ćale su meni uvek zvučali pomalo pogrdno. Kao nešto loše, nešto što označava matorce koji samo nešto smaraju ili traže. Da ne pričam da to ''keva'' vuče poreklo iz hebrejskog, u kome valjda znači ili je značilo - žena. Znači majci se obraćaš sa ''ženo!''. Super.
« Poslednja izmena: 09. Nov 2015, 12:53:28 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020



Inace, izgleda da cu morati ponovo da postavljam znake [sarcasm on] i [/sarcasm off]
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
A jbg, iskreno posle hiljada tema i rasprava baš u tom fazonu ''a znači ti nisi za levo? znači sigurno si za desno!'' sve mi je teže da razlikujem ko je ozbiljan, ko sarkastičan a ko se samo šali.  Smile


Al opet stoji to da je za mnoge ljude danas maltene sramota reći mama i tata. Al zato ako govoriš keva i ćale, onda si automatski oličenje zrelosti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
mob
Samsung GT-S7580
Nije me sramota, ali mi bolje zvuči, i da, mislim da si u pravu što se tiče razloga zbog kojeg keva bolje zvuči.

Kao što ne volim da me mama zove nadimkom. Zvuči mi debilno.
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 38.0
Citat
Odnosno tata
Meni to brate pederski u ovim godinama,ne zovem ga tako još od kad sam klinac bio,sad mu se obraćam po imenu i to je to... Smile
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
mob
Samsung GT-S7580
To kako ćeš se obratiti roditelju sve zavisi od toga da li ti trebaju pare  Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
A šta ga znam, dvojica braće od tetke koji imaju 30 i više godina i dan danas zovu oca sa ''tata''. I nikad mi nije delovalo čudno, mislim nikad nisam čak ni pomislio ''e vidi, pa oni i dalje kažu tata''. A znam i starije ljude koji rade isto. I opet, nikad nisam razmišljao o tome, odnosno nikad mi nije bilo čudno ili glupo.

Mislim da je sve to malo posledica psihologije mase odnosno uticaja mase, jer većina ljudi još kao klinci vide da svi ili mnogo ljudi oko njih kaže keva i ćale, pa iako nisu za to, usvoje te termine čisto da ne bi ispadali detinjasti i nezreli ili prosto da ne bi odstupali. I interesantno je da znam dosta ljudi koji su u fazonu ''ma bre ne treba nikad da mariš šta drugi misle o tebi'' ali npr ne bi ostali na mama i tata baš zbog toga da ne budu detinjasti ili čudni drugima. A s druge strane, ja sam od onih koji često razmišlja o tome šta će drugi reći ili misliti o meni, pa ipak, kad se radi o ovome, i dalje se držim termina mama i tata. Pa neka misle ljudi šta god hoće. A i radim to zbog poštovanja prema prema roditeljima odnosno starijima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja koristim sve zajedno... Ne mogu sa majka, mater i otac.

Sto sam matorija, pocinjem caleta\tatu da zovem po imenu, a u komunikaciji sa drugim ljudima ih, takodje, oslovljavam po imenu...

Cale i keva koristim u neformalnom razgovoru... i vise kao postapalicu... Ipak, to je osobina koju sam nasledila od svog muskog roditelja koji je svog oca zvao cale i calac, a brata burazer.. cak je i moju babu ponekad zvao keva... kad ne slusa Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
Browser
Ucweb 2.0
mob
LG Frizider
"Kao što ne volim da me mama zove nadimkom. Zvuči mi debilno."

Mozda zato sto imas debilan nadimak? Smile

Sve je u redu, i keva i majka i madre i sta god. Samo bez deminutiva.

I po imenu je ok, koristim i to uz keva o cale.
« Poslednja izmena: 09. Nov 2015, 13:34:43 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.