Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 11:13:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Autonomija Vojvodine (za ili protiv)  (Pročitano 15814 puta)
28. Nov 2005, 13:08:31
Hronicar svakodnevice


Leben Ist Kampf

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 727
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia 6120
Svaki dan slusam vesti o Kosovu pa me zanima sta mislite o Autonomiji Vojvodine...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

zastava.gif
(0.97 KB, 200x100)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Prvo reci o kakvoj autonomiji treba da raspravljamo... ekonomskoj, verskoj, politickoj, teritorijalnoj, zakonodavnoj, obrazovnoj, kulturnoj....
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Стеву Ченејца је убио гром,нежно ко руком...

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 571
Zastava Novi Sad,Čenej
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Nokia 6680
koliko ja znam nekom uredbom mi smo vec dobili autonomiju u nekim problematicnim sferama ali to nije to sve dok pare koje se zarade o Vojvodini ne ostanu u Vojvodini!!!!!!!!!!!!!!!  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share


razumeo....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Ne vidim zasto neko gura Banat u zajednicu sa Backom i narocito Sremom.

Istorijski ove oblasti imaju malo zajednickog. Kad je tzv. sveto tzv. rimsko carstvo (Austrija) u 18. veku vladala Srbijom, Banat je bio u teritorijalnoj zajednici sa Istocnom Srbijom, Srem sa Slavonijom i Macvom (ne u Hrvatskoj), a Backa i Baranja su bile integrisane u Madjarsku.

Ni pre ni posle toga najveci deo Banata opet nije bio deo Vojne Krajine. Dakle, Vojvodinu treba podeliti i svakom regionu dati autonomiju, ali zaista samo autonomiju i nista vise.

Onda nece morati svi zakoni da se prevode na 6 jezika, nego na 2 u Backoj, 1 ili 2 u Sremu i najvise 3 u Banatu, a i nece biti zakona, jer ce regioni imati manja ovlascenja. A 60% p[ara ostaviti svim opstinama i regionima u Srbiji, sanmo 40% da ide u opstu kasu za autoputeve, vodotoke, zeleznicu isl.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Sa cisto pravne drzave, davanje vise od ove autonomije je stvaranje federalne drzave...
Morate uzeti u obzir da je Republika Srbija unitarna, tj. jedinstvena drzava...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Стеву Ченејца је убио гром,нежно ко руком...

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 571
Zastava Novi Sad,Čenej
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Nokia 6680
meni samo nije jasno kako neko u BG-u može znati sta je dobro za mene na Čeneju?
a verujte moja opština ima velike prihode ali sve što hoće da uradi mora da traži pare od nekog!
evo jedan banalni primer, ovo leto je neka Hrvatska organizacija dala pare za sređivanje centra!
a gde su naše pare????
otišle u republički budzet?!?!?!?  Smile

da napomenem imamo:aerodrom,dva velika gazdinstva,neoplantu,institut za ratarstvo(NS seme,najveći proizvođač semena u Srbiji), dvadesetak jakih privatnika i par gazda........
ali zato para nemamo jer sve odlazi negde a nama nista od toga ne ostaje pa moramo da čekamo da se neko smiluje da nam da neku donaciju  Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share


razumeo....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Стеву Ченејца је убио гром,нежно ко руком...

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 571
Zastava Novi Sad,Čenej
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Nokia 6680
ukratko rečeno dajte nam bre ekonomsku autonomiju!!!!!!  Smile
IP sačuvana
social share


razumeo....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Inace, da se osvrnem na jednu Tralalalala-ovu recenicu:

Citat
Ni pre ni posle toga najveci deo Banata opet nije bio deo Vojne Krajine. Dakle, Vojvodinu treba podeliti i svakom regionu dati autonomiju, ali zaista samo autonomiju i nista vise.

Ovaj koncept Srbije kao regionalne drzave u poslednje vreme zastupa DSS. Sama ideja je ukradena od profesora i akademika Miodraga Jovicica koji je prilikom donosenja Ustava SRJ predlagao da se umesto nefunkconalne dvojne federacije stvori regionalna drzava u kojoj bi Srbija i Crna Gora bile podelje na regione... Od ove ideje se odustalo zbog bojazni CG da bi na taj nacin izgubila svoj suvernitet.
Sledeci plan je predvidjao da na osnovu kulturno-istorijskih i ekonomski odlika Srbija bude podeljena na 12 regiona - Vojvodina na 3: Srem, Backa, Baranja, centralna Srbia na 7 regiona (koji se ne bi bi poklapali sa granicama postojiecih okruga jer okruzi nisu ustavna kategorija, vec administrativna kategorija, pri cemu bi grad Beograd imao poseban status), i Kosovo i Metohija na 2: Kosovo i Metohiju ...

Naravno, ovaj plan je odbijen, Srbija je ostala unitarna drzava sa dve AP, a svi znamo kakve su posledice...

Ono sto mi nije odgovoreno je... o kakvoj autonomiji govorimo... sta je donja, a sta gornja granica te autonomije...
 
I da ne zaboravim... vise o regionalnoj drzav u svetu i mogucnostima postojanja takve tvorevine kod nas - dr. Miodrag Jovicic ~ "Regionalna drzava"
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

'OĆEŠ DA TI OPEREM ŠAJBU?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 864
Zastava vazduh-zemlja-voda
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Evo Cenejac ja sam iz Novog Sada i ja sam apsolutno za ukidanje bilo kakve autonomije jer ne vidim njen smisao osim da politicari imaju fotelje i privilegije! Ove Vojvodjanerske stranke na celu sa  Cankom se kao bore za autonomiju pod parolom "tacku na pljacku", a cela sustina je da pare ne idu u BG, vec da ostanu njima, tako da se ne bi mnogo usrecio sa autonomijom jer bi onda umesto da pitas BG za pare pitao komsiluk u NS-u sto ti se svodi na isto. To o cemu ti pricas da pare ostaju tamo gde su i napravljene se ostvaruje onako kao sto je rekao Tralalala, znaci odredi se tacno koliko kosta drzava i koliko treba para za opste potrebe, pa se kaze toliko i toliko posto ostaje Lokalnoj samoupravi recimo 60-70% a ostalo ide u republicku kasu, znaci ne vidim uopste sta ce mi tu autonomna pokrajina izmedju lokala i republike, kako me ne interesuje BG tako me ne interesuje ni Subotica ni Zrenjanin ni ostale Vojvodjanske opstine, neka svako bira svoju lokalnu vlast i neka raspolaze sa svojim parama...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

'OĆEŠ DA TI OPEREM ŠAJBU?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 864
Zastava vazduh-zemlja-voda
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
I da, zaboravih da kazem, sto se tice regionalizma, s obzirom kako nas Ameri cepaju i s obzirom kako mi Srbi volimo da gazdujemo i kako volimo da svako ima svoj pasaluk, to bi samo stvorilo gomilu novih problema, nove Djukanovice, Cankovce i ostale, bojim se da bi to definitivno bio kraj Srbije, pocepali bi nas ko svinja masan dzak...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 11:13:03
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.