Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 05:54:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Programiranje-pocetnik  (Pročitano 20758 puta)
12. Okt 2015, 17:58:10
Jet set burekdzija


Partizane moj - ostani mi veliki i silan!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5878
Browser
Mozilla Firefox 41.0
mob
Nokia N73
Pozdrav svima,naime krenuo sam na fax poslovne informatike u inostranstvu i odmah smo poceli da radimo sa C++.Posto nisamo imao ranije kontakta sa tim programom sve mi je sada na pocetku tesko.Ja sam skinuo sebi Dev- C++ da radim sa njima posto sam procitao da je mozda najbolji za pocetnike ali editor mi se gasi pri svakom pokretanju i pritiska na enter.Interesuje me sta vi preporucujete koji program i ako imate i download moze na pp.Izvinjavam se ako sam pogredio podforum
IP sačuvana
social share


"Zemlja će se tresti u subotu uveče... Možda čak ispadne iz ležišta... Takav sudar divova odavno nije viđen... Možda nikada."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 29198
Zastava Niš
OS
Windows
Browser
Chrome 45.0.2454.101
mob
Nokia Lumia 930
Code Blocks.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Mac OS X v: 10.10
Browser
Safari 600.1.25
mob
Nokia 6120
Osim casova u srednjoj i faxu nemam previse iskustva sa C, C# i C++, ali sam uvek koristio Visual Studio i nisam imao problema...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Partizane moj - ostani mi veliki i silan!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5878
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
mob
Nokia N73
Hajde probacu sa jednim od ova 2,citao sam negde da je kao VS tezak za pocetnike
IP sačuvana
social share


"Zemlja će se tresti u subotu uveče... Možda čak ispadne iz ležišta... Takav sudar divova odavno nije viđen... Možda nikada."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
mob
SonyEricsson K610i
Uzmi Visual Studio Community 2013 verziju, tu ja koristim. Besplatan je dokle god vas nema više od petoro na jednom projektu (koliko sam razumeo  Smile). Idealan je ako radiš i učiš sam kod kuće i dovoljno je ergonomičan za početnike.

VS će izgledati komplikovano u početku, ali bitne stvari se brzo nauče.

Učim C++ već godinu dana i par meseci, nisam pohađao nikakve časove za taj jezik. Uglavnom sam osnove učio od online tutorijala i jedne knjige koju sam kupio pošto je prevedena na naš jezik (mada je stara i ne toliko dobra). Samostalno učenje je generalno mač sa dve oštrice. Ništa te ne košta u novčanom smislu, ali možeš da pokupiš neke loše programske metode i navike, koju ti kao početnik nećeš moći da razlikuješ od dobrih.
Dobra stvar je i to što moraš što više da eksperimentišeš. tako da ćeš uvek biti više otvoren za nove implementacije metoda. Smiley
Mada, uzmi ovo što pričam sa rezervom, potšo sam i sam početnik.

Za bilo kakvo ozbiljnije učenje programiranja u C++ jeziku, dosta iskusnih ljudi koje sam upoznao online preporučuju knjige od poznatih C++ eksperata.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.101
mob
Samsung S7
Nesto mi je zao sto su ti nametnuli taj C++.

Nikakve koristi od njega u poslovnim aplikacijama.

Samo se jos negde koristi u igrama gde je potrebno iscediti svaki herz snage iz medium kompjuterskih sistema.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Partizane moj - ostani mi veliki i silan!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5878
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
mob
Nokia N73
Znas kako C++ je sada na pocetku posle cemo raditi isto i sa Javom i mislim jos par programa,poenta je u tome sto ja nakon 3 semestra mogu recimo da se prebacim na Bio informatiku ili Scientific Computing pa vjerovatno zbog toga ne forsiraju neke druge programe nego C++.Znam i ja da je njegova primjena mala ali sta cu ne mogu birati

@Utopia
Hvala za savjet probacu onda sa tim programom Smiley...Meni je samo bitno da naucim sam neke osnove i pocetne stvari sa tim programom,vremenom cu se ja usavrsavati ali sada ako zaostanem bojim se da necu moci kasnije da ispravim
IP sačuvana
social share


"Zemlja će se tresti u subotu uveče... Možda čak ispadne iz ležišta... Takav sudar divova odavno nije viđen... Možda nikada."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.101
mob
Samsung S7
nista druze onda visual studio community edition 2013 ili 2015 i pici. besplatan je.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Partizane moj - ostani mi veliki i silan!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5878
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
mob
Nokia N73
Kako da zaustavim emulator od gasenja svaki put kada ga pokrenem,znaci ispisem program i kada zelim da ga pokrenem emulator ga doslovno u sekundi obradi i zatvori se,ne stignem ni da vidim da li je u redu ili ne?
IP sačuvana
social share


"Zemlja će se tresti u subotu uveče... Možda čak ispadne iz ležišta... Takav sudar divova odavno nije viđen... Možda nikada."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Mac OS X v: 10.10
Browser
Safari 600.1.25
mob
Nokia 6120
Ne mogu da se setim napamet, ali otprilike je nesto ovako: Umesto da ides na Build, idi na Build and debug...

Javi jel uspelo.

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 05:54:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.