Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Novosađanke kukaju da ih niko neće!  (Pročitano 10769 puta)
28. Sep 2015, 09:16:08
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
Browser
Chrome 45.0.2454.99
FRAJERI, ŠTA JE S VAMA? Novosađanke kukaju da ih niko neće!

Novi Sad je postao crna rupa za singl devojke. Pošto je potpuno jasno da u Novosađankama nije problem, mislimo, pogledajte ih samo na plaži- postavlja se pitanje zašto će svi junaci pre u crnu zemlju umesto u lepoticu pogledati



Novo vreme i običaji doveli su do toga da je grad pun slobodnih devojaka pogotovo u starosti od 25 do 35 godina, piše 24sata.rs.

- Ovde u izlasku ako te neko pogleda imaš sreće, a da priđe to već nema šanse. Ako to već napravi, misli da je time sve završio. Neverovatno koliko mojih vršnjakinja nema dečka. Drugarice mi se sve češće žale da ne mogu više naći ni dečka za jednu noć, barem da se zabave. Već dve godine pokušavam da nađem muškarca – kaže tridesetogodišnja Duška Gavrić inače diplomirani psiholog.



Kao razlog tome navodi da je sve postalo površno, pa i ljudski odnosi, a Novosađani kao da su na to još dodatno tromi i ne žele da ulože niti najmanji trud u upoznavanje novih osoba. To potvrđuju i podaci koji kažu da među muškarcima skoro 40 odsto njih starijih od 15 godina ili je razvedeno ili se nikad nisu ženili.



Dok među ženama u ovu grupu spada oko 35 odsto njih. Na teritoriji Novog Sada, po podacima Republičkog zavoda za statistiku, ima 49.261 samih muškaraca starijih od 15 godina i 44.550 žena. Ova situacija menja izgled grada koji je preplavljen mestima za „samce“ - restoranima, grilovima, kafićima i perionicama veša.

- Egoistički model života je u trendu. Ljudi sve češće potencijalnog supružnika ili decu doživljavaju kao opterećenje, pre svega finansijsko. Moderan čovek razmišlja šta je korisnije i bolje za njega lično, a iz te perspektive porodica se jednostavno posmatra kao preveliki trošak – smatra psiholog Marko Stojanović.



Prosečna starost neoženjenih muškaraca u gradu je 29, 6 godina, a neudatih žena 29, 9 godina. No za razliku od naprednijih zemalja u kojima je samački trend u skladu sa konformističkom ideologijom, kod nas je finansijska kriza jedan od glavnih uzroka sve većeg broja samaca. S druge strane pred Osnovnim sudom u Novom Sadu iz godine u godinu povećava se broj zahteva za razvod braka. U 2010. godini pokrenuto je 1011 zahteva za razvod.

Brojka se povećava pa je od 2011. godine do ove ta cifra došla na 1230 razvoda godišnje.



http://informer.rs/vesti/drustvo/33847/FRAJERI-STA-JE-S-VAMA-Novosadjanke-kukaju-da-ih-niko-nece
.........................................................................


Jedan od komentara:
"Jedno vece sam sedela na keju kada su dva starija coveka stala i pocela da se krste. Citiram: "Boze sta je sa ovom decom, nekada su muskarci uzivali u drustvu lepih devojaka a gle' ovu tugu. One na jednom kraju betona, oni na drugom kraju zadovoljni sa tom flasom sto drze u ruci, niko nikome ne prilazi, jad i beda.Da se vratite 20 godina u nazad da vidite sta je studentski zivot, ljubav i druzenje''. I to je stvarno tako bilo, svako na svoj kraj i ne primecuju da su tu. Iskreno zene jesu izbirljive i zahtevi su im ogromni, ali pun je grad balvancina koji samo u dupe gledaju, bitno im je ko je kako obucen pa i sami oni... Da ne spominjem spiku ''E a sta studiras?'' prvo pitanje posle predstavljanja, i to mi se desilo par puta gde sam pozelela da mi nikad vise niko ne pridje. Kriva je i jedna i druga strana, naviklo se da se startuje preko fejsa, za ovakve korake su muda davno nestala. Odavno nisam videla momka koji slobodno u trenerici i duksu seta u centru grada, bre zalizali ste se ko krave, nosite zenske pantalone, svi ste postali hipsteri i svi izgledate identicno. Za devojke da ne govorim...Cast izuzecima."

/////////////////////////////////////////////////////////////////////

Ljubodrag Duci Simonovic je to svojevremeno mnogo dobro pojasnio:

"Čovek u savremenom kapitalizmu ne gubi slobodu, kao što to tvrdi Sloterdijk, već biva okovan novim lancima. U suštini, radi se o uspostavljanju totalitarne kontrole nad čovekom koja je moguća zato što su građani zaglibljeni u blatu potrošačkog društva i što vlada konformistički mentalitet. Na političkom tržištu najrazvijenijih kapitalističkih zemalja Zapada dominiraju malograđani. To je ono što neposredno uslovljava prirodu političkih programa i političke prakse političkih partija. Ono što je gore od najubitačnijeg oružja, tajnih službi, odnarođene policije i vojske, je pristajanje (malo)građanina na kapitalizam.

Malograđanin prihvata gubitak osnovnih ljudskih i građanskih prava da bi mogao da mu se povećava potrošački standard. Za njega je kapitalistički poredak prihvatljiv sve dotle dok mu pruža mogućnost da „uživa“ u trošenju i uništavanju. Zapravo, malograđanin aktivno učestvuje u stvaranju totalitarne države i totalitarnog društva koje se zasniva na tome da je sam, na kapitalistički način uslovljeni, život postao teror nad čovekom. U na kapitalistički način degenerisanom čoveku gomila se sve veće nezadovoljstvo koje se sve više ispoljava kao destruktivna manija koja je usmerena protiv svega što je živo. Umesto potrebe za pravednim i slobodnim svetom, dominira potreba za uništavanjem i to upotrebom sve razornijih tehničkih sredstava. Smisao „akcije“ svodi se na izbacivanje nezadovoljstva na način i putem sredstava koja nameće kapitalizam kao destruktivni poredak. Tipičan primer su sve češća masovna ubistva građana od strane pojedinaca. To je pobuna na kapitalistički način degenerisanog čoveka putem na kapitalistički način degenerisanih metoda i sredstava „borbe“. Imajući u vidu da je sve veća količina sve ubitačnijeg oružja u rukama sve većeg broja građana, stvara se sve veća mogućnost za međusobno istrebljivanje ljudi. Destrukcija putem tehničkih sredstava sa kojima može da se postigne trenutni efekat postaje model ponašanja koji nameće vladajuća životna logika kapitalizma uobličena u principu „Uništi konkurenciju!“. To je logika koja uslovljava kako odnose između ljudi, klasa, nacija, rasa, religioznih zajednica, država, kapitalističkih korporacija, tako i odnos malograđanina prema prirodi.

U “konzumerskoj” fazi razvoja destruktivni potencijali kapitalizma doživeli su metastazu i on je postao totalitarni destruktivni poredak. Zapravo, sam na kapitalistički način uslovljeni život postao teror nad čovekom. Svaki segment društvenog života i svaki deo prirode podređeni su destruktivnom procesu kapitalističke reprodukcije. Kada sam život postane teror nad čovekom, onda je besmisleno nastojanje da se terorizam definiše u normativnoj ravni i reguliše zakonima."
« Poslednja izmena: 28. Sep 2015, 12:48:03 od Anea »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.85


I ovim je sve objašnjeno.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.99
Да знаш да јесте... риба у чизмама на плус 40... па то је горе него сандале на чарапе
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.85
 Smile

Zapravo, mislim na to što su se pretvorile u zombije koji ne skidaju pogled s telefona. A ono malo kad skinu, tad su u tripu da su kraljice sveta.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.99
Jel moguce da vi to primetite? Da niste skrenuli paznju, ne bih ni skontao, gazi me vreme verovatno ili su i muskarci poceli da zanovetaju... : )  Pa ne nosi bundu, majka mu stara...

p.s. Toliko lepih devojaka (a verovatno i momaka), a nemaju dece...steta koju ce nacija debelo da plati.
« Poslednja izmena: 28. Sep 2015, 09:36:33 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.85
Citat
a da priđe to već nema šanse. Ako to već napravi, misli da je time sve završio. Neverovatno koliko mojih vršnjakinja nema dečka.

Jeb' ga spustite kriterijume.  Smile Nisu sve ljubavi suđene da budu k'o Romeo i Julija... ovaj loš primer, mislio sam ko Edvard i Bela... u bre ovaj još gori.
Kad malo razmislim, sve te "mlake" i "površne" ljubavi, mnogo su bolje, nego ovi primeri iz knjiga koje sam naveo.


Citat
Drugarice mi se sve češće žale da ne mogu više naći ni dečka za jednu noć, barem da se zabave.

Uđeš u kafić, drekneš iz sveg glasa: "Hoće li me neko pojebati?" Rešan problem.
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.85
Pa ništa, ti i Duci dajte primer drugima, bacite se u neku akciju.  Smile

Uđeš u kafić, drekneš iz sveg glasa: "Hoće li me neko pojebati?" Rešan problem.

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.99
Pa ništa, ti i Duci dajte primer drugima, bacite se u neku akciju.  Smile

Uđeš u kafić, drekneš iz sveg glasa: "Hoće li me neko pojebati?" Rešan problem.

 Smile
Duci je svoj deo posla odradio, sto se mene tice, to nije tema ; )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.85
A pa da, ko i uvek...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.99
A pa da, ko i uvek...  Smile
Mastajte...sta drugo da vam kazem? : ))

Ovo je drustveni problem i fenomen od kog boluje u pravom smislu citava zapadna civilizacija...slucajno? Ne bih rekao : )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.