Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: The Last Kingdom (2015– ) serija  (Pročitano 31284 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 44.0
  Od H.Fostera su uzeli pelcer. Smile

  Strip Princ Valijant i posle 80 godina izgleda dobro i sveže i to sasvim zasluženo. Foster je izbacivao jednu tablu nedeljno a svaka tabla je bila remek delo.

  Ne preostaje mi ništa drugo nego da nabavim knjige i da nađem malo vremena za konzumaciju.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 48.0.2564.116
mob
HTC One
Kada bih nekako mogao da odvojim seriju od knjiga rekao bih da je dosta dobra.

Ali, posto sam prvo citao knjige onda sam mnogo razocaran. Previse je radnja sabijena, olako preskacu godine i godine desavanja, preskocili su da spomenu gomilu za pricu veoma vaznih desavanja i detalja makar i samo kroz naraciju, izmesali su dogadjaje, prevremeno umesali likove koji se srecu u potpuno drugim razdobljima i okolnostima, par likova vaznih za gradjenje Utredovog karaktera su u potpunosti izbacili iz serije itd.

Shvatam ja da ekranizacija nije preslikano knjizevno delo alo mislim da su previse banalizovali celu pricu iako prenosi sustinu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Нема предаје повлачења ко хоће да га памте

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 24714
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 44.0
Па кад би сваки филм или серију снимали детаљно како је у књизи, серија би имала 17 сезона а филм трајао цео дан Smile
IP sačuvana
social share

I have something more important than courage.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 48.0.2564.116
mob
HTC One
Jedno je snimati detaljno a nesto sasvim drugo unistiti knjige i napraviti papazjaniju. 8 epizoda odnosno po jedna nedeljno jeste dva meseca. Mogli su da naprave sezonu koja ide 6 meseci, odnosno 24 epizode i poprilicno bi verodostojno uradili celu pricu.

Verujem da je serija super za one koji nisu citali knjige ali realno je uzas.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 48.0.2564.95
Pa da su imali tri puta veci budzet verujem da bi napravili duzu seriju i platili vise glumaca da glume likove koje su izostavili ili povecaju tajming postojecih likova.
GoT ima ogroman budzet a serija veze nema sa knjigom. To je uzas. A ovi prate knjigu ali jbg izbacuju velike i cesto bitne delove jer nema para.
Dogovorili su se da jedna sezona budu dve knjige. Po meni to je prvi propust jer u knjizi ima desavanja za dosta duzu sezonu. Ali Kornvel je majstor opisa bitki, on u knjigama jednu bitku obradjuje 30 i vise strana, to je za knjigu fantasticno ali za ekranizaciju neupotrebljivo. Za ekranizaciju treba dramska radnja, preokreti, dinamika, spletke, ljubavne price, seksa, strasti, svinjarija.

Za nekoga ko nije citao knjige serija je odlicna.
Za nekoga ko je citao knjige, serija ce ga samo nervirati izgleda. Sta da se radi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Нема предаје повлачења ко хоће да га памте

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 24714
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 44.0
Мислим да је највећа грешка што људи пореде филмове и серије са књигама (када се снима по њима). Књига је једно, филм/серија друго. То треба засебно да се гледа и да се одвоји једно од другог, да се гледа серија као да не постоји књига. Чак је по мени и пожељно да се сними мало другачије, јер која је поента гледати исто оно што си пре тога читао. Рецимо Warm Bodies, филм је идентичан, али идентичан књизи. Чак и дијалози су исти као и у књизи. Ја ту не видим поенту.

Нормално је да се људима увек више свиђа књига, јер је то оно што је оригинално, а чим ти се свидела књига, све што је измењено у серији ти се неће свидети.
IP sačuvana
social share

I have something more important than courage.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 48.0.2564.116
mob
HTC One
Ma ne mora da bude identicno, ima dosta prostora da se nesto drugacije uradi ali da prica ostane kakva jeste.

Dacu par primera koje smatram bitnim, drugima mozda uopste nisu, a koji nedostaju.

Spojler knjige: Knjiga pocinje identincno, dolaze Vikinzi a on je na plazi sa ocem i vide ih. I onda ubrzaju - svi u utvrdjenje, sin u izvidnicu, vikinzi ispred utvrdjenja sa sinovom glavom, on postaje Utred, ide bitka sa vikinzima, gine mu otac, on je zarobljenik, Ela postaje kralj kontrolisan od strane Danaca.

Po meni vazan deo, koji su mogli da objasne bar naracijom, jeste se u tom trenutku sprema pobuna, da Ela zeli da zbaci kralja Osberta, te da obojica zele Utreda (oca) na svojoj strani. On ostaje neutralan da vidi kako ide razvoj dogadjaja a ne brine za sebe jer je Babenburg nikad osvojena tvrdjava. Na kraju se zbog pretnje o danaca dogovara primirje i u bitku ujedinjeni krecu snage kralja Ozberta, Ele i Utreda. Ispostavi se da ih je Ela sve prodao i da se dogovorio sa Dancima da im pomogn i postane kralj. Ovo je bitno ybog vise dogadjaja koji slede u knjizi a vazno je i da pokaze medjusobni odnos engleskih velikasa i sa kojom su lakocom Danci njima manipulisali zarad fiktivne moci koju su im davali.

Dalje, osvajanja Mersije i Istocne Anglije uopste nisu prikazana a bitna su jer pokazuju razvoj Utreda u lik koji znamo. On je prvo rob, zatim postaje drug sa Rorikom koji je Ragnarov mladji sin. Rorik je slabasan i bolesljiv decak, Utred je tu za sve sto mu treba, zajedno se tuku sa ostalom decom koja diraju Rorika jer je slab a Utreda jer je rob/stranac. Tako sazreva, jaca, zato Ragnar pocinje da ga gotivi. Prisustvo Rorika je vazno i za deo kada Utred napada Svena da spasi Tiru, jer Rorik nije imao hrabrosti a Utred nije razmisljao vec samo napao. Bride u prici nema, onase pojavljuje mnooogoooooooooo kasnije, prilikom osvajanja Istocne Anglije. Elem, ybog svega navedenog u veoma kratkim crtama je Ragnar zavoleo Utreda, a kada Rorik umre, Ragnar proglasi Utreda za svog sina.

Za gradjenje Utredovog karaktera je veoma vazan i lik kovaca Ildvulfa koji mu u Babenburgu prica o starim engleskim, paganskm bogovima, poput Vodena koji je njihovo ime za Odina, i to je razlog Utredovog odnosa prema hriscanstvu i bliskosti sa Dancima. Takodje, kada se sretnu mnogo godina kasnije, Ildvulf je taj koji mu pravi specijalni mac. Kao sto Utredov bode ima ime, tako ima i mac, sto u seriji ne vidimo. A da ne duzim, i za to postoji razlog.


Ovo je samo kap u moru izostavljenih a bitnih delova, ima toga jos mnogo. Ali necu da preterujem u sllucaju da neko zeli da procita knjige a padne u iskusenje da svejedno procita spojler.

Zato jedva cekam ekranizaciju Rotfusove Hronike kraljeubice. Covek je pregovarao jedno 5 godina sa najpoznatijim producentskim kucama i sve ih je odbijao jer mu prioritet nisu pare vec, kako je rekao, "ne zeli da unisti pricu poput Igre tronova". Prosle godine se konacno dogovorio sa Lionsgate-om koji su ponudili da snime film a on predlozio paket film+serija, kako bi serija isla po knjigama, da prati razvoj likova i punu pricu i da se on pita apsolutno o svemu, da odlucuje o svemu u vezi sa serijom. Lionsgate je prihvation njegove uslove ali da naprave jos i igricu. Tako da se nadam da ce serija verodostojno predstaviti jednu od najboljih knjiga epske fantastike u poslednje vreme, meni mnogo bolju i od Tronova i od Poslednjeg kraljevstva koja je sama po sebi fenomenalna.
« Poslednja izmena: 28. Feb 2016, 10:11:10 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
OS
Windows
Browser
Chrome 46.0.2486.0
Odgledao seriju i malko sam razočaran.
Čovek je preveslao celu sezonu u jednom kostimu,sa čizmama pešadinkama.Daj.
Mač mu je "dug",dvoručni,nosi ga na ledjima...kao Konan.
Scena kada dolazi u Kornvol je vrh,da bi na kraju 7. i u 8.epizodi kraljica Izalt postala...Red Sonja,ratnica Xena,šta li?
Putujući cirkus ili pozorište,valjda.
Alfred...sve je bilo OK,dok nije zaglavio močvaru...onda je naprsno odlučio da postane "ortać".
Bejoka...kao Merlin,ima ga svuda i u svim mogućim izdanjima.
Intro je vrh.
Ostalo je pop i maskult.
Znate šta su "Vikinzi" za ovo? LEKTIRA. Masterpiece.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 48.0.2564.116
mob
HTC One
E u tome i jeste problem, sto je ovo delo za Vikinge izmislilo svet ali kada je rec o knjigama.

Sve sto ti je nelogicno i sto si spomenuo je sasvim lepo i vise nego detaljno objasnjeno u knjigama i u potpunosti ima smisla, pa i za mac (vec sam ga spomenuo u spojleru) i sve o Izalt.

Ono sto je takodje velika mana jeste sto nisu objasnili pojam firda, odnosno engleske vojske i razlike izmedju njih i danskih ratnik. A to dodatno pojasnjava i zasto su dosta puta gubili od Danaca bitke kroz istoriju kao i glavni i jedini razlog zasto je Alfred skoncentrisao sve, ili-ili, na samo jednu bitku.

I jos jedan spojler: Ne postoji viking Skorpa.  Smile Skorpa je verni pratilac i telohranitelj Ode mladjeg, Leofrik to nije bio vec zapovednik jednog od kraljevih brodova i tako se upoznao i sprijateljio sa Ragnarom. Vodja vikinga je Sven od Belog konja, koji pritom nije ispalio Ragnara prilikom podele plena kada su napali Brite. I za kraj, nije Ragnar ubio Svena (ovde Skorpu) vec bas Skorpa, Ragnar ga je samo oborio sa konja. E da, Skorpa je taj koji je ubio Odu Mladjeg a ne Oda Stariji. Ima jos gomila bitnih a neispricanih stvari ali ih je toliko da ih se i ne setim a kada se setim mrzim me da iznova piskaram.

Tvrdim i cvrsto preporucujem da procitate ove fenomenalne knjige.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
OS
Windows
Browser
Chrome 46.0.2486.0
Ladni Trkaču...pa igrao sam ja MTW-VI godinama... Smile
Znam za  Fyrdmen-e...i engleske kraljevine...
MTW-VI i obradjuje uparvo taj period.
Joms,huscarls,carls,berserkers...
Nisam čitao knjigu,možda hoću.
U "Vikinzima" pratim svaki detalj,a vidim da je to neko radio pre mene-"History" chanel u ovom slučaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.