Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: The Last Kingdom (2015– ) serija  (Pročitano 31256 puta)
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 33
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
Iz epizode u epizodu serija je sve bolja.
IP sačuvana
social share
Bolje znati, mnogo i cesto.Nego ne znati nista,povremeno nikad, kojekude!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 29014
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.73
Obnovljeno za drugu sezonu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 48.0.2564.95
Knjige su fantasticne kao i sve njegove a serija odradjena perfektno.
Ovo mi je trenutno najkvalitetnija serija. Presisala je Vikinge jer ima doslednu dramsku radnju, sa izuzetnim obrtima i duboko solidno obradjene likove kao i u knjizi. Meni je bolja i od GoT ali meni su sve Kornvelove knjige br.1 u odnosu na svaku epsku fantastiku.
Konacno gledamo ekranizovanu doslednost bez puvanja autora, bilo pisca bilo rezisera. Desetka od mene.

Jos da sacekamo Rotfusovo Ime Vetra pa da upotpunimo dozivljaj kako to izgleda kad PRAVI profesionalci pisu a reziraju ljudi kojima je stalo da se ispostuje napisano.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 44.0
  Ljudi nisu ni svesni koliko treba da zahvale H.Fosteru i njegovom Princu Valijantu. Možda je ovo jeres što sledi ali životni put junaka serije i junaka pomenutog stripa u mogome sliče. Nisam čitao knjigu po kojoj je snimana serija i zato nisam siguran u ovo što tvrdim ali sličnosti u svakom slučaju postoje.

  U svakom slučaju zadovoljan sam ovim što sam do sada video. Vikinzi koji su prerasli u sapunicu  ne mogu da se porede sa ovom serijom. Zato sam i prestao da ih gledam. Smile
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 48.0.2564.95
Vikinzi su prethodnica, dakle prate Ragnara i njegovo mlado doba a TLK njegove brojne sinove i sta su oni radili po Britaniji.

Inace, "Otvorena knjiga" konacno je nakon dosta godina stampala drugo izdanje prve knjige "Poslednje kraljevstvo" i sada moze sa se cita na srpskom zakljucno sa petom knjigom. Obzirom da je interesovanje poraslo sa izlaskom serije, ocekuju se prevodi svih do sada objavljenih knjiga.

btw - knjige su zacudjujuce jeftine u odnosu na izdanja na koja smo navikli

Pritom su knjige NEUPOREDIVO temeljnije i opsirnije, preporucujem da procitate prve dve knjige pre nego sto pogledate prvu sezonu (svaka sezona ce pokrivati dve knjige).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 273
Zastava Užice
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 44.0
mob
Siemens mc 60
Po mom secanju(citao sam knjige pre 5-6 godina), u knjizi glavni lik Utred ima "pobratima" Ragnara Ragnarsona. Ne mogu da se setim da li se pominje negde Ragnar Lotbrok. U svakom slucaju, kao sto rece Zemunka, Najtoplija preporuka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Нема предаје повлачења ко хоће да га памте

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 24714
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 44.0
Па и у серији му је Рагнар нека врста побратима, с тим што је у серији Јанг Рагнар.

Иначе у свим тим неким филмовима и серијама о том неком ранијем периоду, сви су бре дотерани, тримована брада и тако то. Главни глумац овде редовно уређује брадицу, као и Рагнар у Викинзима. То ми не иде.
IP sačuvana
social share

I have something more important than courage.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 44.0
  Na prošloj strani napisah da ovi nastavljaju tamo gde Vikinzi prestaju. Mislim da do kraja kolonizacije Engleske od strane vikinga ima još da se gilja. Gledao sam dokumentarac o poslednjem zvaničnom vikingu koji je na kraju postao vladar Engleske. To je bilo onda kada je Vilhelm postao Viljem osvajač. Pobedio je sve konkurente, okrunio se i civilozvao. Kao klinac od 6-7 godina rascopao je glavu komšiji od 9 godina u jednoj svađi. Ubio ga je i posle toga su mu predvideli sjajnu budućnost. Bilo bi lepo kad bi od svih serija nastala celina koja bi pokrila celo to razdobljje. Bar do Vilhelma i malo posle njega.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 48.0.2564.95
Mozda slede spojleri - paznja:

Bilo bi lepo slazem se. I da vidimo prave istorijske cinjenice. Npr Utred nije istorijska licnost, on je fiktivan. Mene recimo zanima Ivar Bez Kostiju. Njega je Kornvel predstavio kao vrhunskog ratnika osvajaca. A u Vikinzima on je dete neaposobno da samostalno hoda. Ipak saznaajemo iz knjiga i iz istorije da je bio veliki ratnik. U seriji ga niko ni ne spominje dok u knjigama vrlo zaokuplja paznju. Videcemo sta ce biti u narednim sezonama.
Knjige su izuzetne!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
OS
Windows
Browser
Chrome 46.0.2486.0
Ivar je,po nekim izvorima,bio impotentan,pa odatle nik "boneless",verujem da si naišla već na takva tumačenja.
Nisam ni znao za ovu seriju,odmah skidam.
Fala.
Da,i obožavam Princa Valijanta.Na njemu sam porastao.I imam sve stripove od njega.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.