Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 23:18:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Windows 10  (Pročitano 89046 puta)
Zvezda u usponu


You can't kill me, i'm already dead!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1009
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.130
Ово као да је писао неко ко се први пут јуче срео са компјутером Smile
Zato sam i postavio.  Smile

A gledaj ovo: "10 reasons to upgrade to Windows 10" - http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2487499,00.asp

Ovo mi deluje kao neka reklama. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


You can't kill me, i'm already dead!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1009
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.130
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 513
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 39.0
mob
Nokia 
jedno pitanje ..ako sa 7ice  sad predjem na 10ku   sta je sa drajverima   dali mi trebaju novi drajveri ili je to sve isto  i drajveri za stampac itd  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.125
mob
Samsung S7
ja upravo upgradujem sa win 10 build 10240 na final verziju. Auuuuuuuuu al je spooooooro.

Po reakcijama od feedback-a ni 5% nisu uradili sta su im korisnici trazili
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 513
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 39.0
mob
Nokia 
ja ostajem na 7 ici   briga me  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.125
mob
Samsung S7
ovaj upgrade radim na nekom starijem laptopu

na ovom na kome radim, nema sanse da stavim 10ku
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows
Browser
Chrome 44.0.2403.107
Избацили су медија центар, који доста користим, тако да остајем на осмици.
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 44.0.2403.125
Uradio upgrade...bez ijednog problema...fino izgleda za sada.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


You can't kill me, i'm already dead!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1009
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.130
jedno pitanje ..ako sa 7ice  sad predjem na 10ku   sta je sa drajverima   dali mi trebaju novi drajveri ili je to sve isto  i drajveri za stampac itd  Smile
Sve sto imas instalirano, pa i drajveri ostaju kada predjes na 10ku. Ti drajveri bi trebalo sasvim normalno da rade kada predjes na 10ku. Kasnije ce verovatno biti i update-a za drajvere.

EDIT: Da bi bio 100% siguran da ce drajveri normalno raditi najbolje je da sam to istrazis na Guglu. Proveri na forumima da li se neko zali da ima problema sa drajverima koje ti koristis. I proveri na zvanicnim sajtovima proizvodjaca da li su postavili update za drajvere koje ti koristis.
« Poslednja izmena: 30. Jul 2015, 11:46:33 od Alreadydead »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 39.0
Elem, da iznesem i ja svoje utiske, mišljenje i iskustva nakon prvih 24 časa korišćenja...

Najpre, instalacija - verujem da pri instaliranju sistema na svežu particiju to zaista traje 10 minuta, ali pri apgrejdu sa Windows 8.1 potrebno je oko sat i po vremena... mada sam to i očekivao u neku ruku, tako da nisam preterano iznenađen niti nezadovoljan. Drugo - mislio sam da će biti više problema sa drajverima, podešavanjima i sličnim stvarima nakon apgrejda, ali sam prijatno iznenađen - jedino je bilo problema sa tastaturom (nisu radili Space i pojedini tasteri sa brojevima), ali je prosta deinstalacija drajvera-ponovna reinstalacija to očas posla rešila, i sa AMD Quick Streamom za koji očigledno nemam licencu (deinstalirao sam ga, nisam ga koristio ni na 8.1, a ne znam tačno ni čemu služi). Što se tiče drugih podešavanja, ništa nisam morao ponovo da nameštam - recimo, nakon apgrejda na 8.1 morao sam ponovo da instaliram jezičke pakete - ovde su ostali instalirani, čak me je dočekala tastatura podešena na srpsku latinicu odmah pri prvom logovanju; čak mi je i slika na desktopu ostala ista, mislio sam da će me dočekati neka fabrička pozadina, ali je mrtva gotičarka i dalje tu (srećom po mene, jer nemam pojma gde sam našao sliku). Dakle, vrlo sam zadovoljan sa te strane.

Sledeće - nove aplikacije i džidža-bidže. Toliko najavljivani povratak Start menija - nije zaista povratak Start menija. Nije mi jasno zašto lepo ne uzmu Start kakav je postojao na XP-u i samo malo osavremene ikonice i dizajn ko što su uradili sa većim delom Windows Explorera. Ovako imam sve moguće programe i aplikacije i druge kurce-palce izlistane po abecednom redu, tako da mi je potrebno više vremena da nađem potreban program na ovaj način nego što mi je trebalo na onom Metro meniju. Još gore je to što su onemogućili Classic Shell da bi naterali korisnike da testiraju ovaj novi Start meni, tako da nema ni te zaobilaznice. One aplikacije koje su sa desne strane menija sam po brzom postupku unpinovao i smanjio meni na normalnu meru, tako da sad može da služi za ulaženje u Settings i za gašenje. Međutim, dobra stvar je što su značajno unapredili Search opciju koja je sad zaseban pin u taskbaru i preko nje mogu da nađem bilo koji program, podešavanje, aplikaciju ili fajl koji mi je potreban. Ura za Search!

Što se tiče Windows Explorera, opet su uspeli da ga unazade. Recimo, čak i na 8.1 kada selektujem neku pesmu, dole u status baru mi piše veličina fajla, trajanje pesme, izvođač i još neke korisne informacije, ili za sliku izađu dimenzije i format. Ovde kada selektujem pesmu na primer, piše mi samo '1 selektovan fajl, veličina xx Mb' i to je to. Što su apsolutno nepotrebne informacije, jer znam i sam koliko fajlova sam selektovao. Na sve to, ponovo nisu omogućili opciju da za sve foldere i sabfoldere na drajvu može da se izabere jednim potezom kakav prikaz ikonica želim i koje kolone da mi prikaže ako je izabrani prikaz lista. Tako da opet moram ispočetka da idem od foldera do foldera i klikćem 'prikaži godinu' u izboru kolona, što nije ni jednostavno ni brzo kada imaš stotine foldera, a taman sam većinu bio podesio na 8.1 i sad su resetovane na default.

Dalje, redizajn ikonica i taskbara je okej; ovaj novi Action Center je kul, mada mi nije jasno kako tačno funkcioniše - čitam da ljudi tu vide mejlove, vesti, vreme i svašta nešto, a meni samo stoji 'No new notifications'. Pretpostavljam da tu nešto mora da se podesi, ali me iskreno mrzi da tražim jer mi i nije toliko potrebno. Nove aplikacije za film, muziku i slike - ovu za film sam isprobao i sasvim je zadovoljavajuća, ali ne može da zameni VLC, isto kao što ova za muziku ne može da zameni AIMP3 uprkos njegovim manama i hirovima. Čudno je što ni jedna ni druga nemaju stop dugme već samo play/pause, ali pretpostavljam da su iz nekog razloga to tako zamislili, đavo bi ga znao zašto. Vizuelno takođe nisu najsrećnije uređeni - recimo, Groove koji bi trebalo da zameni WMP je vizuelno na daleko nižem nivou, a izbor tema između svetle i tamne je izbor između dve krajnosti, nema ničeg između. Aplikacija za slike je sasvim okej, sviđa mi se opcija da se direktno u programu mogu obrisati slike što štedi na vremeni, tako da sam je ostavio kao defaultnu.

Najzad, toliko očekivani Edge - kao što reče mrgi, ala leti jebo ga ja (ne baš tim rečima). Navikao sam sa Mozilom kada kliknem ikonicu da postoji zastoj od 5-10 sekundi pre nego što se pokrene - ovde kad sam kliknuo ikonicu, bio sam prosto iznenađen što se odmah pokrenuo i bio spreman za rad. Dakle, po tom pitanju je fantastičan. Međutim, nekako mi još uvek nije pogodan za surfovanje, navikao sam na sve add-one i opcije koje postoje u Mozili. Ali za igranje, npr. igara onlajn je savršen, pustiš ga da radi i ne moraš da brineš da li će da koči, blokira ostale tabove ili nešto slično - po tom pitanju je apsolutno pouzdan. Nadam se da će uskoro biti dostupni i add-onovi koji neće morati da se skidaju i instaliraju kao program već direktno u okviru Edge-a, kao i opcija koju je mrgi spomenuo - selektovanje teksta, desni klik i 'Search Google for...', a uz sve to nadam se da će omogućiti korišćenje i drugih pretraživača osim Bing-a (postoji opcija za dodavanje drugih pretraživača, ali tamo je jedina opcija Bing, tj. nema izbora drugih pretraživača).

Dalje, ono o čemu se toliko priča - brzina. Nisam primetio da je nešto posebno brži od 8.1, mada je to verovatno i zbog toga što je u pitanju apgrejd, a ne sveža instalacija (takođe, još uvek se nisam rešio na "čišćenje" ostataka starog sistema putem Disk Cleanup-a, neka ga ipak još malo). Npr. imam folder sa oko 600 pesama, koje su automatski sortirane po imenu (još jedna iritantna stvar, čak i kad sortiram po izvođaču i izađem, kad ponovo uđem opet je po imenu fajla, nisu to popravili iz 8.1). Da bi ih sortirao po izvođaču, 8.1 je trebalo oko pola minuta - isto toliko je potrebno i 10, tako da neko veliko ubrzanje nisam primetio. Isto tako, i dalje je prisutan zastoj pri pokretanju Settings-a, Store-a, kao i bilo kog drugog programa, ali opet, možda je to zbog toga što je u pitanju apgrejd. Isto tako, i dalje mu je potrebno minut-dva da podigne sistem (te Toshiba Start Screen, te nema ničeg na ekranu, te onaj crveni start ekran, te onaj na kome piše Hello, da bi se tek onda pojavio desktop, a i tu je potrebno vreme da se pokrenu aplikacije koje se dižu sa sistemom), jedino se gasi brže nego ranije, praktično za 10 sekundi. Dakle, 50-50 po pitanju brzine, ali može da se živi sa ovim.

Što se tiče ostalog - konačno su se ratosiljali Metro-a ili kako se to već zvalo, već se sve pokreće u okviru desktopa i hvala bogu na tome, jer me je ono pre ozbiljno nerviralo, naročito kad npr. kliknem na close u aplikaciji za kameru, a ona ostane da radi u pozadini. Dalje, što se tiče instalacije - kad je prvi put izašlo ona aplikacija za upgrade, upozorio me je da će možda biti problema za grafikom. Međutim, u međuvremenu je instalirao neke apdejtove koji su u potpunosti rešili sve moguće greške tako da nikakve probleme nisam imao nakon apgrejda, i na tome im svaka čast. Isto tako, na 8.1 nikako nisam mogao da nateram Synaptics drajver za tačped da radi kako treba i na kraju sam morao da ga deinstaliram jer je nonstop kočio ceo kompjuter - dok ova verzija koja je došla automatski instalirana uz 10 radio kao satić i konačno mogu da koristim vertical scrolling koji mi je nedostajao ovih par meseci. Poslednja stvar, postoje aplikacije koje je nemoguće deinstalirati - npr. u Settings postoji panel za deinstaliranje sličan onom u Control Panelu, s tim što ovaj lista i aplikacije; odmah sam pobrisao Get Skype, Get Office, 3D builder i druge koje su mi apsolutno nepotrebne, ali za neke deinstalacija nije moguća. Mada mi to i ne smeta toliko sve dok stoje u pozadini i ne smetaju mi, ali mi je čudno da nije moguće deinstalirati OneDrive što je bilo moguće na 8.1 (mada sam jednostavno onemogućio da se pokreće sa sistemom preko Task Managera i otad mi ne smeta). Postoji tu i pregršt aplikacija za koje je potrebno logovati se sa Microsoft nalogom (tipa Feedback ili pomenuti OneDrive), ali sam zaboravio šifru a mrzi me da je resetujem tako da ih još nisam isprobao. Poslednja mala zamerka - ranije je File Explorer pinovan u taskbaru otvarao My Computer što mi je u potpunosti odgovaralo, dok sad otvara nekakav Quick Access gde su izlistane najčešće posećivane lokacije. Što se mene tiče, apsolutno nepotrebno, i voleo bih da su ostavili mogućnost da se izabere šta će biti pokazano tu. I da, još jedna stvar - u Sound Mixeru nema opcije da se podešava ton za Edge, već samo za Firefox; recimo, ako slušam muziku voleo bih da mogu da utišam ton u Edge-u kako mi ne bi iznenada buknuo zvuk neke igre usred pesme ili tako nešto.

Znam da nemam pojma o čemu pričam i da ovo nije ni izbliza ozbiljan pregled sistema, ali pretpostavljam da nisam jedini koji nema pojma o kompjuterima već ga zanimaju samo svakodnevne stvari i podešavanja, pa možda nekom bude i korisno.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 23:18:12
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.