Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 15:48:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Doom 2016  (Pročitano 24957 puta)
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 50.0.2661.102
mob
Motorola 
  Igra,čini se,ne zahteva mnogo mozga,ali zahteva dobre reflekse.Mr Retro Kid je pravi "narodski" izbor za ovakav tip igre.
  Igra izrazito ofanzivno,ne komentariše,ima uključene titlove (pfft,kao da je priča ovde pa mnogo bitna stavka).

     Doom 2016 walkthrough (MrRetroKid91) :

   https://www.youtube.com/playlist?list=PLyxwW-5Ey5n7k_QR_ZX6QCAZhEHSm3Nsi

  Nakon 40-tak minuta gledanja njegovog prolaza,igra mi deluje značajno manje zastrašujuća od trojke.Previše svetla na sve strane,a i demoni mi izgledaju nekako "veštački".Spawn-ovanje ostalo kao kod prethodnika,ali je trodimenzionalnost zvučne slike loša.Neprijatelj često bude nivo ispod,a čini nam se da je tu ,neposredno pored nas.
« Poslednja izmena: 13. Maj 2016, 23:03:14 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Chrome 50.0.2661.102
mob
Samsung Galaxy S2
Vecina ce imati Smiley

Jedini problem je... ako je zastita stvarno efektna, nema potrebe vise za cestim osvezavanjem hardvera.

A znamo da je gaming industrija ono sto gura hardver navise i cene istog nanize.

Misliš manje ljudi po svetu će kupovati nove komponente jer će ujedno manje igrati i (nove) igre, jer nemaju ili neće da daju pare?

Vidiš, u pravu si za to, nisam o tome razmišljao. Da, biće interesantno videti sad kako će se odvijati stvari u budućnosti.  Smile

Pa da. Zasto bi neko trosio vece kolicine novca radi kupovine novog hardvera, kada fejsbuk radi i na laptopu od 300e nakacenom na eksterni monitor. Bar u kucnim uslovima.

Nece bas to brzo, ali moguce je da ce se razvoj polako usporavati, a cene rasti.
Sto nije dobro ni za proizvodjace hardvera (manja traznja) ni za proizvodjace softvera.

  Igra,čini se,ne zahteva mnogo mozga,ali zahteva dobre reflekse.Mr Retro Kid je pravi "narodski" izbor za ovakav tip igre.
  Igra izrazito ofanzivno,ne komentariše,ima uključene titlove (pfft,kao da je priča ovde pa mnogo bitna stavka).

     Doom 2016 walkthrough (MrRetroKid91) :

   https://www.youtube.com/playlist?list=PLyxwW-5Ey5n7k_QR_ZX6QCAZhEHSm3Nsi

  Nakon 40-tak minuta gledanja njegovog prolaza,igra mi deluje značajno manje zastrašujuća od trojke.Previše svetla na sve strane,a i demoni mi izgledaju nekako "veštački".Spawn-ovanje ostalo kao kod prethodnika,ali je trodimenzionalnost zvučne slike loša.Neprijatelj često bude nivo ispod,a čini nam se da je tu ,neposredno pored nas.

Normalno, oni su sada AAA. Nema sanse da naprave igru koja je teska.
Takve inovacije mrak/tezina i slicno sada imas samo kod indie igara.

Vidi slucaj Sim City (farmwille sa dobrom grafikom) vs City skylines (pravi simcity napravljen od strane malog studia).
« Poslednja izmena: 13. Maj 2016, 23:21:07 od system_v_r5 »
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 50.0.2661.94
tj vise ce ljudi preci na konzole...
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 50.0.2661.102
mob
Motorola 
  Odgledao mu 6 delova i priznajem da ovo nisam očekivao.Igra će biti ( u sp-u) zabavna onima koji pamte / koji su igrali početke franšize (´94. i ´95.).Naročito onima koji vole "Ultimate Doom".Tadašnje sumanuto jurcanje i demoni jesu dobro prekopirani i osavremenjeni.Jasno se vide uzori razvojnog tima.
  Ja sam,pak, igru startovao tek sa trojkom,pa sam njen modernizovan nastavak i očekivao.Želeo sam horor-atmosferu,a toga ovde nema ni za lek.Poštovaoci početaka će se (jednokratno,pošto ne vidim "replay-value") zabaviti , ja sam se dosađivao...Ostaje da odgledam prolaz do kraja i to je sav posao koji ću sa ovom igrom imati.
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 50.0.2661.102
mob
Motorola 
  Odgledao do kraja.Nema horora,a priča je toliko tanušna da je nebitna.Čak mi i film "Doom" iz 2005. deluje šekspirovski u odnosu na ovo. Očekujte ,zato, na tone turbo-jurnjave i pucanja...sve do kraja.


   P.S.

  Rekoh li da je "id" ostavio otvoren završetak ?   Smile
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 50.0.2661.94
tj vise ce ljudi preci na konzole...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46869
Zastava Босна
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 46.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Realno dobili ste prosječan Painkiller naslov sa next gen grafikom. Citava poenta je u tome sto se zove Doom. Ako vam to ništa ne znači zaobiđite naslov.
« Poslednja izmena: 15. Maj 2016, 11:15:30 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 46.0
Nema horora
Kako bre nema  Smile 'di bre dum, a da nije horor?

priča je toliko tanušna da je nebitna.
 Očekujte ,zato, na tone turbo-jurnjave i pucanja...sve do kraja.
E to je već dum kojeg znam. Priču iz prva dva dela je pratilo jedno 5% igrača.
Cela poenta i jeste, trči okolo i ubijaj, sve što mrda, a ono što se nemiče, upucaj još jednom, za svaki slučaj.
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 50.0.2661.102
mob
Motorola 
Nema horora
Kako bre nema  Smile 'di bre dum, a da nije horor?

  Zalud što se igra (uslovno rečeno) bavi demonologijom,ova verzija nije natopljena horor-atmosferom kao trojka.Evo kako je "BFG trojka" izgledala :

   
     

     ( https://www.youtube.com/watch?v=Eo69OsqA3Wc )


  Evo kako izgleda "četvorka".Meni nije strašna.

     

     ( https://www.youtube.com/watch?v=mBuxUmT9fx4 )



U "Doom 2016" ,jedina napetost potiče od brige hoćeš li imati dovoljno municije da potamaniš sve što te napada tokom naleta neprijatelja.Dok to ne uradiš - nema aktiviranja prolaza/vrata/liftova...do naredne redaljke.
  Uguglaj "Doom 3 screenshots" , potom i "Doom 2016 screenshots" pa uporedi šta je strašnije.Trojka se ,mahom,zasnivala na mračnim,klaustrofobičnim nivoima koji su podrazumevali da,napredujući, zagaziš u još dublju tamu.Neprijatelji (demoni/demonizovana ljudska bića) su delovali kao nešto što je zaista izronilo iz noćne more.Ovde mi sve deluje pomalo infantilno i jedino što biva zaista zabavno jesu kasapljenja motorkom,ili "berserk mode".MrRetroKid (čiji prolaz pomenuh) ih je počešće koristio.


     

     ( https://www.youtube.com/watch?v=_7SOT-eS2B4 )



     

     ( https://www.youtube.com/watch?v=jppcZd_XT5s )
« Poslednja izmena: 15. Maj 2016, 19:04:02 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 50.0.2661.102
Realno dobili ste prosječan Painkiller naslov sa next gen grafikom. Citava poenta je u tome sto se zove Doom. Ako vam to ništa ne znači zaobiđite naslov.

Iskreno, vrište mi jaja za taj čuveni next gen. Samo bolja grafika i ništa više. Priča, dizajn i originalnost odoše kroz prozor.

A i što se grafike tiče... čak je i to prilično disktuabilno i prenaduvano. Slika koja sledi sve objašnjava :




Likovi uvaljuju ljudima našminkane i nabudžene sklepotine od igara koje cede hardver (i samim tim pare) a pružaju jedva nešto bolju grafiku na uštrb priče, originalnosti i atmosfere u igrama. A ovi se prže na to ko da je ne znam ni ja šta.


Kad smo već kod toga, probah onaj Oculus Rift. Ono čudo neviđeno što se očekivalo ko drugi dolazak Hrista. Ništa posebno. Grafika ko što je imao moj Sony Ericsson K610 pre circa 10 godina.  Smile Da mi neko ponudi taj Rift ili veliki zakrivljeni monitor sa do jaja rezolucijom i oštrinom (i naravno zverinom od kompa), radije ću uzeti monitor i uživati u pravoj grafici i lepoti nego u kocka-grafici koja mi usput sjebava i mozak i oči.


I eto, to je taj famozni next gen... Pravi primer gluposti ljudi u velikim brojkama. Uz dovoljno hajpa, naći će se budale kojima možeš i pitu od govana da prodaš kao najbolju Zaher tortu.
« Poslednja izmena: 15. Maj 2016, 16:08:02 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 15:48:56
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Doom

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.