Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Krvnik NDH: Pavelić je zgrozio čak i Naciste  (Pročitano 34310 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 248
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 44.0
Ово твоје је на нивоу онога кад се деси силовање па неко каже: кога брига, сама је то тражила, облачила се ко курвица.

Мислим да сам те сада добро разумео. Краљ Александар Карађорђевић и Пуниша Рачић су криви за све српске жртве у Другом светском рату. И војници и цивили-стари, жене и деца. Никако нису криве усташе Анте Павелића, муслиманске фашистичке милиције , балисти Џафера Деве на КиМ, нацисти Адолфа Хитлера, Бугарска окупатори, Титова ОЗНА ( крајем 1944 ) него искључиво Срби.
Има и савезничких бомби али имамо тему.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 44.0
Обраћао сам се Анеи.  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Ne, samo kazem da kada pogledas istoriju... shvatas koliko su neki Srbi radili na unistavanju Srba zarad vlasti...

Aleksandar je u svakom trenutku mogao da uhapsi Kvaternika, koji jeste bio adjutant Svetozara Borojevica, ali ga je ostavio i privukao sebi... Posledica toga je da ovaj 1929. osniva Ustaski pokret u Italji...

S obzirom i da se takve stvari precutkuju, ostaje taj mit da je uvek kriv neko drugi, umesto da se uci na greskama i potencijalni problem sasece odmah u korenu.



« Poslednja izmena: 06. Feb 2016, 15:50:00 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 44.0
Краљ је погинуо, добили су бановину, није баш да се није покушало намирити Хрвате. Касно можда, али и да је 1918. створена велика Србија, не мислим да би се Хрвати помирили с тим тек тако. Многи заговорници унитаризма су прешли на другу страну, не бих рекао да је само краљева политика довела до тога. Многи су нањушили шта вјетар носи.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Banovine su dobili jer je propao projekat velike Srbije...
Pribicevic ih je przio da ce ziveti u jednoj drzavi, samo nije dobio memo da je Aca pozeleo da to bude Velika Srbija. Precenio se. I potcenio je Hrvate. I Pribicevic koji ih je vukao u zajednicku drzavu, i Aleksandar koji je mislio da je dovoljno mocan da kontrolise i Hrvate i Makedonce...

Kao sto lustracija nije izvrsenja 2000., kao ni 1945., tako nije ni 1918.

Evo, pocela sam da citam o tome periodu i nije mi jasno...zaista mi nije jasno... kako je dopusteno ekstremistima da sobodno setaju. Evo... bas sam u cudu... Ono... Kao sto je 1945. ustasama dopusteno da se izvuku bez kazne, tako je i onima koji su klali po Macvi ...

Umesto toga, ostavio je ekstremiste da vrsljaju, a kada je on poginuo, svako je mogao da radi sta god hoce i vrslja i prekraja...

A tada je bilo kasno... 15 godina prekasano...
« Poslednja izmena: 06. Feb 2016, 16:08:59 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Unix Sun
Browser
Opera 12.16
vec kad su pravili jugoslaviju zajebali su hrvate nacinom donosenja vidovdanskog ustava prostim preglasavanjem.
ali ustase su monstrumi koji iskacu iz normalnog razmisljanja o politíckim okolnostima i uzrocima
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 44.0
Banovine su dobili jer je propao projekat velike Srbije...
Pribicevic ih je przio da ce ziveti u jednoj drzavi, samo nije dobio memo da je Aca pozeleo da to bude Velika Srbija. Precenio se. I potcenio je Hrvate. I Pribicevic koji ih je vukao u zajednicku drzavu, i Aleksandar koji je mislio da je dovoljno mocan da kontrolise i Hrvate i Makedonce...

Kao sto lustracija nije izvrsenja 2000., kao ni 1945., tako nije ni 1918.

Evo, pocela sam da citam o tome periodu i nije mi jasno...zaista mi nije jasno... kako je dopusteno ekstremistima da sobodno setaju. Evo... bas sam u cudu... Ono... Kao sto je 1945. ustasama dopusteno da se izvuku bez kazne, tako je i onima koji su klali po Macvi ...

Umesto toga, ostavio je ekstremiste da vrsljaju, a kada je on poginuo, svako je mogao da radi sta god hoce i vrslja i prekraja...

A tada je bilo kasno... 15 godina prekasano...

Пројекат Велике Србије, а направљене бановине без икаквог националног призвука у називима.  Smile Држава, као и љубав је лијепа само док се чека. Док се имао циљ пред собом, ишло се напријед. Кад се циљ остварио, одједном смо схватили да то није крај историје и да чорба неће бити ништа миришљавија под новом заставом. Идеја ко идеја, прихваћена је и живи у малом кругу одабраних. Југославија као идеја је била прихваћена и међу српском и хрватском елитом у вријеме када се стварала, само што смо ми заборавили да смо се борили против два вишенационална царства која су нестала баш због тога што су била вишенационална. Политика живи и страда од идеализма. Што се лустрације тиче, знаш да је немогуће. Унапређењима и прогледавањем кроз прсте купуј наклоност.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 601.4.4
mob
I-mate 30 Pro
Sigurno sigurno...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Бог чува Србе.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2032
Zastava Pančevo
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.130
samo sto je 700.000 preveliki broj. ukupan broj zrtava rata u celoj jugoslaviji je nesto vise od milion.

a prema popisima

Serbs                  Croatia   Bosnia and Herzegovina
1931 Census   633.000   1.028.139   
1948 Census   543.795   1.136.116   




Ti mora da si demograf po obrazovanju.  Smile
IP sačuvana
social share
Тврд је камен за онога ко на њему спав'о није,
jа сам рођен на камену зато камен мекан ми је.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Unix Sun
Browser
Opera 12.16
blizu. Poznajem hh par
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.