Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 03:58:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problemi percepcije  (Pročitano 12968 puta)
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 448
Citat: SerbianFighter
Batali ti mene, ja sam ateista, pricamo o drugima.
To sto po selima u Srbiji ljudi idu u crkve, uvek je tako bilo, koliko oni u to veruju vrlo je diskutabilno. Znam ih ja mnogo koji su i u vreme komunista kao istaknuti clanovi partije slavili slave po sistemu kud svi turci tu i mali mujo.
ti da si hriscanin kao sto pricas da jesi ne bi pokretao onu temu o hrvatima i ne bi ti drugi smetali.
Posto nisi , molim te ne budi veliki Srbin na recima, nije zdravo.



Vise nego smesno, pa ti nemas ni 20

Ateizam plus price oko samoubistva, strasno

A hrvati mi smetaju jer mi je ujak izgubio nogu od ustaske mine, jer su mi deda, baba, ujak, ujna, 3 sestre, proterani iz rodnog sela, pokradeni i opustoseni od strane ustasa, a posto si ti jedan balavac koji je za vreme rata imao svega 6 godina nije ni cudo sto branis hrvate i smatras ih velikim prijateljima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
To sto je jedan hrvat to uradio krivis ceo narod, pa ti si idiot.
Mislis li da nije bilo srba koji su to isto radili? Mislis li? Ako i to mislis onda si jos veci idiot.
A to ko je koliki balavac si ti dovoljno puta dokazao.
Nije sve u godinama.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 448
Citat: SerbianFighter
To sto je jedan hrvat to uradio krivis ceo narod, pa ti si idiot.


to nije radio jedan hrvat vec hrvatska vojska

Citat: SerbianFighter
Mislis li da nije bilo srba koji su to isto radili? Mislis li? Ako i to mislis onda si jos veci idiot.


Radimo mi to medjusobno vec dosta dugo, zato se nimalo ne volimo

Citat: SerbianFighter
A to ko je koliki balavac si ti dovoljno puta dokazao. Nije sve u godinama.


Pa i nije, za tebe je svejedno da li 20 ili 70, bio akademik ili prosjak, sustina je da si ti slep kod ociju

To sto pocinjes sa uvredama dovoljno govori o tvom nestrpljenju da vodis pristojan razgovor
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2012
Zastava
mob
Nokia 
Khm... Vec spomenuti papa Aleksandar VI je priznao vanbarcnu djecu kada je postao papa (najpoznatiji su svakako Lukrecija i Cezare) koja su bila strah i trepet u Rimu. Takodje, pravio je velike orgije sa nagradama za one koji su u toku veceri imali najvise seksualnih odnosa. Na te ljude treba da se ugledamo?
Nemojte pogresno da shvatite, nemam nista ni protiv koga (stavise, papa Jovan Pavao II mi je veoma simpatican Smiley Sto ne mogu reci za ostale. Na neki nacin mi ga je zao- star, bolestan covjek a vodaju ga okolo... No, sta da se radi), ko hoce da vjeruje- samo naprijed, njegov izbor. Ali po meni, Pravoslavlje je puno iskrenija religija od Katolicizma.
IP sačuvana
social share
..::_Cotidie est deterior posterior dies_::..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ok, ti ces mi pricati sta sam ja i kakav sam ja.
Ti koji otvoreno mrzis narod koji ni ne poznajes.
Vazi. To je kad previse citas bajke u zivotu.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Toliko iskrenija da je u isto vrijeme 90% Rusa pravolsavaca, a 50% ateista. Osim ako nemaju neki matematički sustav koji je meni nepoznat.

OVO NIJE TEMA KATOLICI>< PRAVOSLAVCI. Prema tome molio bih da se ne dotičete međusobnih odnosa, ukoliko nisu vezani uz temu poimanja jednihprema drugima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 448
Citat: SerbianFighter
Ok, ti ces mi pricati sta sam ja i kakav sam ja.


Da napravimo anketu: Sta mislite o coveku koji prvo sto ujutru pomisli je samoubistvo, kao i uvece, usput je ateista, i ukoliko mu se ne svidja ono sto vi mislite pocinje za pocetak da vas naziva idiotom

Pa ako ima 1% koji bi rekli da si cis'

Citat: SerbianFighter
Ti koji otvoreno mrzis narod koji ni ne poznajes.
Vazi. To je kad previse citas bajke u zivotu.


Kako li ovo da protumacim

Inace malo sam ranije ucestvovao na hrvatskim forumima, na osnovu tog iskustva mogu podeliti ljude na dve grupe, prva grupa su oni koji te docekaju kao brata, odmah zapocinju prijateljski razgovor, ovo, ono, maltete sve najbolje, dok u drugu grupu spadaju teski nacionalisti, nista razlicito nije ni u stvarnosti

Nije mi jasno sto toliko branis ustase? Da nisi ti poreklom odatle?
U redu je voditi razgovor sa njima ovde na forumu i ne vredjati ih, ali nista vise od toga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 448
Citat: Laslo
Toliko iskrenija da je u isto vrijeme 90% Rusa pravolsavaca, a 50% ateista.



Prvi put cujem za ove informacije, ako su tacne to je iskljuvi plod komunizma, za 20 godina bice to druga prica i tamo i ovde
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
E ti podaci su baš stvar percepcije. Naime oni su rezultat dviju anketa napravljenih na istom uzorku. Jedna je imala pitanja tipa: Vi ste a9 pravoslavac, b) musliman c) katolik, d) protestant......a druga a) vjerujete u Boga, b) vi ste ateist i slično.

Rezultate sam napisao. Šta to govori? Pravoslavlje je sigurno jače ukorijenjeno u srca ljudi jer bi inače broj izjašnjenih pravoslavaca sigurno bio mnogo manji. Komunizam je možda potisnuo vjeru iz ljudskog života, ali ne i vjersku pripadnost koja je očito izrazito vezana uz tradiciju.

Kod katolika je situacija ipak drugačija. Broj katolika među npr. Slovacima je ostao relativno visok (cca. 65%) ali u anketama ne dolazi do bilo kakvog razilaženja po uzoru na citirani ruski primjer. jednostavno tko je ateist, uvijek je ateist, nevažni su mu i katoličanstvo i protestnatizam (koji također ima tradiciju u Slovačkoj, danas oko 10% stanovništva).  

To ne znači da svih 65% deklariranih katolika u Slovačkoj visi u crkvi od zore do sumraka, ali očito Slovaci-katolici nisu veći Slovaci od Slovaka-ateista.

Hrvatska je tu naravno, drugačiji primjer, jer je navezanost na katoličanstvo kao izraz nacionalnoga, daleko veća, ali većina statistika pokazuje da je broj krštenih, crkveno vjenčanih katolika u komunističkoj Jugoslaviji bio daleko veći nego pravoslavnih.

Razlike između dviju tradicija kršćanstva: latinske (katoličke) i grčke (pravoslavne) je očito dosta velika u prožimanju vjerskog i nacionalnog. Jedan od primjera je da većina pravoslavnih naroda ima svoju vlastitu crkvu i hijerarhiju koja nimalo ne ovisi o istoj u drugoj državi ili narodu (kao i brojne običaje, recimo slavljene slave ne postoji u Bugarskoj), za razliku od centralizirane katoličke hijerarhije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ne, ali mislim da si ti odatle cim se toliko gadis njih.
A za te 2 grupe... imas to i ovde...
ljude kao sto si ti i normalne ljude koji ne misle da je ceo narod kriv za to sto je sacica idiota radila.
Da kopiramo neku tvoju misao da vidimo jesi li ti hriscanin kad se kurcis po forumu da si veliki jebac?
Onaj ko me upozna zna da li sam cist, za ostale me savrseno boli patka.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 03:58:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.