Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Moj početni frejmvork (pogledajte i recite šta biste izbacili ili dodali)  (Pročitano 8681 puta)
23. Apr 2015, 21:48:36
Zvezda u usponu

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1433
Zastava Bijeljina
Browser
Chrome 42.0.2311.90
mob
Samsung Galaxy A52s 5G
Moj početni frejmovrk, koji koristim za izradu sajtova . Pogledajte pa mi recite šta biste izbacili ili dodali, ili da li je ok ovako?

U zavisnosti šta još želimo na sajtu (npr. google mape, fotorama slajder ili neki drugi, spin, custom map js...), dodati takođe js biblioteku isključivo na dnu body taga. Isto se odnosi i na css u head tagu, zavisno šta novo želimo na sajtu.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
1.rar (504.21 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
mob
Nokia 6120
GA se stavlja stavlja odmah pre zatvaranja </head>, a FB pre zatvaranja </body>...

Šta će ti i Modernizer i jQuery? Šta će ti podrđka za IE starije od 10 i eventualno 9?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1433
Zastava Bijeljina
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90
mob
Samsung Galaxy A52s 5G
Da, baš sam sada vidio na sajtu google developer da lijepo piše da je najbolja opcija da se GA stavi odma prije zatvaranja head taga iako sam ja uvijek praktikovao da sve js i jq fajlove stavim na kraj body taga iz svima dobro poznatih razloga, a što se tiče FB iskren da budem na 90% sajtova koje sam analizirao sam vidio da ga stavljaju na samom početku body taga, pa sam na osnovu toga i ja prihvatio tu opciju. Pa mislim da nema potrebe da ti objašnjavam šta je modernizr. Koristim ga jer je predložen u html5 boilerplate, a evo šta me je povuklo da ga koristim (JS library that detect html5 and css3 feautered in users browser. JS library which adds classes to the html element based on the results of feature test and which ensures that all browsers can make use of html5 elements. This allows you to target parts of your css and js based on the feaures supported by a browser)

Što se tiče podrške za IE, dobio sam od jednog poznanika sličan prijedlog tvom Filip93 ("IE gluposti izbaci, jer je suludo raditi podrsku za browsere koji nisu zvanicno nigde podrzani. Ko koristi IE6,7,8 i ne treba da moze da ti vidi sajt. Cisto iz principa ih ne treba podrzavati jer se time samo prolongira ta agonija sa matorim IE"). Moje mišljenje što se tiče podrške za IE - Na dosta sajtova vidim da je ubačena i podrška za IE , a generalno mislim da ne utiče uopšte na brzinu učitavanja stranice, tako da mogu i izbaciti i ostaviti, ne smeta. Svakako ću promijeniti praksu za pružanje podršku IE browserima samo za verziju 10+ iz gore navedenih razloga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
mob
Nokia 6120
Meni je malo overkill koristiti i Modernizer i jQuery ali ok... Inače ako ga koristiš samo radi podrške HTML5 elemenata, možeš da iskoristiš:

Kod:
<!--[if IE]>
<script src="http://html5shiv.googlecode.com/svn/trunk/html5.js"></script>
<![endif]-->

Detaljnije pročitaj ovde.

Sve u svemu, solidan starter framerwork. Lično koristim nešto sasvim drugačije, ali ovo je ok za većinu stvari.

Pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1433
Zastava Bijeljina
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90
mob
Samsung Galaxy A52s 5G
Hvala ti na prijedlogu Filipe, vjerujem i da je to dobra opcija... Možeš li da mi pošalješ svoj starter framework da vidim kako ti radiš?

U svakom slučaju ako želimo podršku za IE, u head tagu mora biti uključeno odmah ispod <meta charset="utf-8"> i ovo
<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge"> pa onda ubaciti taj conditional comments

IE=edge predstavlja podrška za poslednju verziju IE browsera
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.129 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.