Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U slučaju ombudsman i o samoubistvu  (Pročitano 5560 puta)
21. Apr 2015, 00:25:19
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
Browser
Chrome 41.0.2272.118
mob
Samsung GT-S7580
U slučaju ombudsman i o samoubistvu


[Video u izvoru]

Beograd -- Javna polemika funkcionera SNS-a i zaštitnika građana Saše Jankovića ne jenjava, a u javnosti je otvoren slučaj samoubistva s kojim se povezuje i sam Janković.

Policija će konsultovati Tužilaštvu u slučaju iz 1993. godine kada se u stanu porodice Janković desilo samoubistvo.

"Postoji nekoliko interesantnih pitanja. Naravno, da li je to oružje bilo registrovano, da li je bilo registrovano na njegovo ime, da li je uopšte imao dozvolu za to oružje. Prošlo je mnogo godina od tada, moramo da vidimo šta je uopšte pravno moguće nakon sveg tog vremena. Svakako da je to jedno od pitanja. za koje ću konsultovati tužilaštvo i o kojima ćemo razgovarati", kaže Nebojša Stefanović, ministar unutrašnjih poslova.

Na drugoj strani, zaštitnik građana Saša Janković objašnjava da nikada u svom posedu nije imao nelegalno oružje i da je čudno zašto se sada pominje taj slučaj.

"Desila se jedna tragična situacija, jedan od mojih najboljih prijatelja je izvršio samoubistvo u stanu mog oca, gde sam ja živeo tada. Nažalost, to je tragedija za sve nas bila i u toj tragediji nema mesta, nema govora o nelegalnom oružju. Jednostavno, život je takav kakav jeste", navodi Janković.

O slučaju ombudsman oglasio se i predsednik Vlade Aleksandar Vučić. Kaže da će konačnu reč o radu svih pa i ombudsmana dati građani.

"Ko ga napada? Mi nemamo problem sa tim da čovek izlazi sa drugačijim političkim stavovima. Mi to poštujemo, svako u našoj zemlji ima demokratsko pravo da izražava drugačije političko mišljenje. Niti ga smenjujemo, niti ga ko dira. Neka čovek radi svoj posao kako misli da je najbolje, a građani su ti koji će o svakom od nas da sude", rekao je Vučić.

Saša Janković navodi i da su njegove kritike rada pojedinih ministara njegov posao i da u tome nema ničeg ličnog.

"Čini se da ovo jeste slabost u ovom momentu naše demokratije - neshvatanje odnosa kontrole vlasti i to onda znači da ovo što sada radimo nije uzalud bačeno vreme. Da mi kao demokratija onda sazrimo i u tom smislu da svaka vlast shvati da nije neograničena, da iznad nje postoje neka pravila, da postoji institucija koja radi svoj posao", dodaje Janković.

Prema podacima zaštitnika građana, prošle godine su se pritužbama na njegovu adresu obratile 23.000 građana. Samo za prva tri meseca, u odnosu na isti period prošle godine, taj broj povećan je za 66 odsto što, kako kaže, pokazuje da raste poverenje građana u njegov rad.

Izvor:b92




Да ли је могуће да се они овако јадно понашају? Чим мало удариш по власти, они почну да копају случај самоубиства из деведесетих и то износе у јавност, онако површно, опет неке најаве нечега. Само најаве и најаве и најаве. И најављују да ће нешто најавити.
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Samo skretanje sa realnih desavanja koje bi narod trebalo najvise da zanima.

Svako normalan se smorio od njihovih prepucavanja.

Mi od toga nemamo apsolutno nista, samo gubljenje vremena i svirku zivaca.

« Poslednja izmena: 21. Apr 2015, 00:29:30 od Arijada »
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.17
mob
Samsung S8 Plus
Ocekivao sam pre ovu temu. Stvarno postaje bljutavo slusati naprednjake+vucicevic+ostala govna i njihovu brigu o Jankovicu. Kao da ga je on licno ubio. Verovatno mora i on da se dotakne politike inace ne bi bio na tom mestu. Kolika ja vidim, Jankovic bi vec mogao da trazi drugi posao
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
LG Nexus 5
A jbg, nema prirodnih nepogoda, mora da bude napetih prica. Nego stvarno zanimljivo, tip sa 23 godine vec imao stoljpi na svoje ime.

Sa vikipedije, zaista impozantna biografija, preziveo sve rezime do sada:

Od 1994. do 1997. bio je novinar u agenciji Beta.
Od 1997. do 2000. radio je kao stručni saradnik u Ministarstvu za omladinu i sport.
Od 2000. do 2001. bio je sekretar Saveznog ministarstva sporta,
Od 2001. do 2003. pomoćnik saveznog sekretara za sport i omladinu.
Od 2003. do izbora na funkciju zaštitnika građana, bio je nacionalni pravni savetnik u Odeljenju za demokratizaciju Misije OEBS-a u Beogradu.
Prvi put je izabran u junu 2007 za zastitnika gradjana, drugi put 4. avgusta 2012
Dobio je 2015. godine francuski orden za zasluge u rangu viteza.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 37.0
Samo skretanje sa realnih desavanja koje bi narod trebalo najvise da zanima.

Svako normalan se smorio od njihovih prepucavanja.

Mi od toga nemamo apsolutno nista, samo gubljenje vremena i svirku zivaca.


Slažem se,nego reci ti nama kao dobar poznavalac prilika i situacije u tim krugovima,kakve su naše šanse realno da već jednom postanemo 93 federalni subjekt?Ovo ovako više ne ide  Smile


Citat
Dobio je 2015. godine francuski orden za zasluge u rangu viteza.
Why?  Smile
« Poslednja izmena: 21. Apr 2015, 11:18:54 od sergio ramos »
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
LG Nexus 5
Citat
Dobio je 2015. godine francuski orden za zasluge u rangu viteza.
Why?  Smile

Za borbu protiv zlocinacke vuciceve masinerije. Jedino mi to pada na pamet, posto je njegovo radno mesto potpuno besmisleno u Srbiji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Chrome 42.0.2311.90
Витез Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 37.0
Bez istrage u slučaju Zaštitnika građana

BEOGRAD - Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović izjavio je danas da policija neće voditi istragu zbog apsolutne zastarelosti u vezi slučaja iz aprila 1993. godine kada je u stanu zaštitnika građana Saše Jankovića njegov prijatelj izvršio samoubistvo.

Stefanović je na konferenciji za novinare istovremeno ocenio i da su izjave Jankovića tim povodom bile neprimerene dodavši da su mediji slobodni i da mogu da pišu šta hoće.

Stefanović je rekao i da je u konsultacijama sa Tužilaštvom u vezi tog slučaja utvrđeno da je nastupila apsolutna zastarelost i da nećemo voditi istragu.

On je novinarima pročitao i policijski izveštaj od 1. aprila 1993. u kome se kaže da Janković za pištolj CZ nije imao oružani list i da mu je taj pištoj privremeno oduzet.

Upitan kako su pojedini mediji objavili taj policijski izveštaj, Stefanović je odgovorio da je od tog događaja prošlo 22 godine i da "ko zna ko je od tada imao mogućnost da ima uvid u tu dokumentaciju".

On je rekao i da je "posle 22 godine veoma je teško ustanoviti tako nešto, pogotovo što tada dokumenta nisu bila u elektronskoj formi već su se kucala na mašinama".
"Ako vi znate kako bi mogao da utvrdim ko je mogao da ima kopiju takve dokumentacije i ko je sve bio u tome ja ću vrlo rado poslušati vaš savet", rekao je Stefanović.

Objasnio je i da o tom događaju može da kaže samo ono što piše u policijskom izveštaju od 1.aprila 1993. godine.

Stefanović je rekao i da u izveštaju piše da je u stanu Jankovića pronađena mrtva osoba, da je smrt konstatovao lekar i da je o tome obavešten istrazni sudija.

Takođe, u izveštaju piše da Janković za pištolj CZ nije posedovao oružani list i da mu je taj sa okvirom i sedam metaka privremeno oduzet o čemu je izdata odgovarajuća potvrda
"To piše u policijskom zapisniku... a tada nisam još završio ni srednju školu niti sam se tada mogao mešati u tu istragu niti bilo šta slično (da uradim)", rekao je Stefanović.

Ministar je kazao da se u tom slučaju ne dovodi u pitanje da li je oružje bilo u legalnom ili ilegalnom posedu, već da je jedan čovek izgubio život.
"A da li se on ubio sam ili se desilo nešto drugo ja to ne mogu da tvrdim", naveo je Stefanović i dodao da zbog javnosti hoće da utvrdi sve u vezi sa tim oružjem - kada je izdat oružani list za oružje, kako se to oružje kretalo, ko je od koga to kupio, ko je kome prodao, gde se šta deesilo.

To će, kako je rekao, biti urađeno "čisto da ne bi ispalo da bilo šta zataškavamo i da bi javnost znala kako su se te stvari dešavale".

Stefanović je ocenio i da je jučerašnja reakacija Jankovića, u vezi pisanja pojedinih medija bila "po meni potpuno neprimerena".

Naveo je i da je Janković prvo tražio od ministra da ga štiti od medija dodavši da "što se tiče mene svi mediji su slobodni i imaju pravo da pišu kako god žele".

Prema njegovim rečima, Zaštirnik građana kao i svi drugi ljudi koj su javne ličnosti na to moraju da se naviknu, a "da li me to sviđa ili ne to je deo demokratskog društva".
"Imate pravo da vam se nešto sviđa ili ne, ali nemožete voditi kampanju protiv medija zato što vam se nesviđa nešto što je neko napisao...a i za sve uvek postoji sud i ako smatrate da su vam neka prava povređene potražite pravo na sudu", rekao je on.

Stefanović je istakao i da će MUP svoj posao i u ovm slučaju uraditi profesionalno i da ćemo zbog interesa javnosti da kažemo šta je istina za oružani list i oruzje pošto takvu evidenciju posedujemo
"Pošto je tada (evidencija) rađena ručno potrebno je da je pronađemo... nemamo je u elekrtonskoj bazi.. i čim to budemo uradili obavestićemo javnost o tome", rekao je Stefanović.

Izvor http://www.tanjug.rs/novosti/175000/bez-istrage-u-slucaju-zastitnika-gradjana-.htm

IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.118
mob
Samsung GT-S7580
Па, добро, зашто се баш сада извлачи случај самоубиства стар 22 године?
Добро, нека се истражује сада, али зашто министар прича о томе за медије? Одакле се створила та потреба?  Smile

IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


'bem li ga

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9627
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
SonyEricsson xperia m2
Gde sme nesto da kaže protiv vlasti, jes' lud.
IP sačuvana
social share
"Da je ustaša rođen u Srbiji bio bi četnik. Da je četnik rođen u Hrvatskoj, bio bi ustaša. Da je hrišćanin rođen pre 2500 godina u Grčkoj, verovao bi u Zevsa. Da je musliman rođen pre 3500 godina u Egiptu, verovao bi u Ozirisa. Vaša nacionalnost i veroispovest zavise od vremenskog i geografskog položaja na kojem ste rođeni. Nacije i religije su izmišljene da vas razdvajaju, da se zbog istih ubijate, a da se ratnoprofiterska bagra bogati na vašim jeftinim životima."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.