Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Trovanje salmonelom u domu za stare, cetiri osobe preminule  (Pročitano 1905 puta)
19. Apr 2015, 13:47:02
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Safari 600.5.17
mob
Apple iPhone SE 2020
Preminula i četvrta osoba u Domu za stare

Tanjug   | 19. 04. 2015. - 08:33h | Foto: RAS   | Komentara: 0
U čačanskoj bolnici preminula je i četvrta osoba koja je bila korisnik Doma za stare "Dvoje" u Vranićima, potvrdio je jutros Tanjugu direktor te zdravstvene ustanove Radoslav Milošević.


Bakterijom zaražena 41 osoba u domu
Prema njegovim rečima, u pitanju je starija osoba koja je bila ranije smeštena u Domu, ali je zbog epidemije prevežena u čačansku bolnicu.

Milošević je rekao da je to lice imalo simptome kao i ostali preminuli, a koji uključuju grčeve u stomaku, dijareju.


U Domu za stara lica, od izbijanja zaraze salmolenom u toj ustanovi, preminule su tri osobe, rekao je juče Tanjugu načelnik čačanske Hitne pomoći Slobodan Vidojević, a Aksentije Tošić iz čačanskog Zavoda za javno zdravlje naveo da je salmonelom zaražena 41 osoba iz Doma starih u Vranićima.

Tošić je dodao da su medju zaraženim salmonelom i četiri osobe iz tog doma koje su smeštene na Infektivno odeljenje Bolnice u Čačku.

"Bakterija salmonele izolovana je u laboratorijski obradjenim uzorcima tih osoba, a jasnija slika biće poznata u ponedeljak, kada će biti gotove analize hrane i vode", rekao je Tošić.

On je tada naveo da su u bolnicu primljene još tri osobe iz Doma u Vranićima, sa sličnim simptomima.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.5.17
mob
Apple iPhone SE 2020
Inace, pre neki dan sam cula vest da je prvobitno za epidemiju bio optuzen covek koji im dovozi hranu, jer je navodno u istim kolima razvozio hranu i koristio za prevoz mrtvaca, jer... jel'te ima i pogrebnu firmu...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
strasno...jutros sam ovo "gledao" na vijestima...  ja ne znam...sta je tim takvim  ljudima..
i nikako ne mogu da razumijem kako neko moze biti toliko bahat...i neodgovoran....
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 17114
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90
Strasno koliko su ljudi neodgovrni i prema najstarijima kao da oni nemaju u istim godinama manje-vise roditelje, kao da nisu imali bake i deke. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 37.0
 Preminula peta osoba iz Doma za stare u Vranićima

ČAČAK- U čačanskoj bolnici od zaraze salmonelom preminula je i peta osoba koja je bila korisnik Doma za stare "Dvoje" u Vranićima, izjavio je večeras Tanjugu direktor te zdravstvene ustanove, doktor Radoslav Milošević.

On je naveo da je u pitanju ženska osoba, koja je imala više od 86 godina i ranije bila smeštena u domu, ali je zbog epidemije prevezena u bolnicu u Čačku.

Milošević je rekao da je ta starija žena imala simptome kao i ostali preminuli - grčeve u stomaku, dijareju i malaksalost.

Direktorka čačanskog Zavoda za javno zdravlje, dr Ana Mišović podsetila je ranije danas da je 16. aprila prijavljena epidemija salmonele i konstatovano je da je obolela 41 osoba, među kojima su štićenici, osoblje ustanove i dvoje meštana.

"Najvažnije je da se broj inficiranih ne povećava. Uveden je svakodnevni epidemiološki nadzor, predložene su mere i epidemiolog Centra za prevenciju i kontrolu bolesti redovno obilazi ustanovi", rekla je ona Tanjugu.

Prvog dana kada je epidemija prijavljena izvrseno je uzorkovanje namirnica i uzeti su brisevi sa radnih površina, a preliminarni rezultati biće poznati sutra kako bi se utvrdio izvor zaraze, napomenula je Mišović.

Vlasnik doma za stare: Ispunjavamo sve zakonske uslove

Vlasnik doma "Dvoje" iz čačanskog sela Vranići, u kojem je proglašena epidemija salmonelom, Pero Marić izjavio je da ima licencu za rad i da njegova ustanova ispunjava sve uslove koje su propisane zakonom za smeštaj starih lica.

"Kada se to desilo nisam bio tu nego u inostranstvu, tako da ne znam šta je uzrok zaraze", rekao je on novinarima.

Marić navodi da je licencu dobio aprila prošle godine, što podrazumeva da ima i dozvolu za rad.

Izvor http://www.tanjug.rs/novosti/174686/preminula-peta-osoba-iz-doma-za-stare-u-vranicima.htm

 Sećam se da je moj komšija koji je radio u komunalnom preduzeću preko sindikata dobio svinjsku polutku. Polutke su razvozili baš u mrtvačkim kolima, kao kod Topalovića. Smile
  Žao mi je tih ljudi koji su umrli daleko od svojih.
« Poslednja izmena: 19. Apr 2015, 21:43:53 od zoranjurkovic5@gmail.com »
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 41.0.2272.96
protiv salmonele moze samo jak organizam.. mnogo mi je zao ovih baka i deka  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 37.0
  I meni.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
ispunjavaju klinac moj sve uslove...slusao sam sinoc nesto..
pre nekog vremena dom je bio zatvoren..bash zbog neispunjavanja svih  uslova za tu namjenu  Smile

jbg jaja su gadna po tom pitanju...
posebno ako nisu tvrdo kuvana...i ako se ne cuvaju na nekoj podobnoj temperaturi....

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 37.0
I policija istražuje epidemiju u domu za stare

ČAČAK, 20. aprila 2015. (Beta) - Načelnik kriminalističke policije u Čačku Predrag Pavlović rekao je u ponedeljak da je policija formirala tim koji će ispitati sve okolnosti u vezi sa epidemijom salmonele u Domu za stare u Vranićima, kod Čačka.

Pavlović je na sednici Gradskog Štaba za vanredne situacije u Čačku kazao da policija još neće objaviti bilo kakve ocene slučaja u tom domu, medju čijim stanarima je umrlo petoro starijih.

Direktorka Zavoda za javno zdravlje u Čačku Ana Mišović rekla je da će nalazi o uzrocima epidemije biti poznati sredinom ove sedmice.

Ona je istakla da su nova zakonska rešenja oduzela pravo Zavodu da vrši sanitarno-higijenski nadzor objekta.

"Imamo nekoliko potpisanih ugovora sa vlasnikom objekta, a oni se tiču sanitarnih pregleda i kontrole hrane. Medjutim, po novom zakonu nemamo kontrolu objekta, nemamo nadzor nad sanitarno-higijenskim statusom objekta, a po odredjenom zakonu, kada se uzimaju uzorci namirnica, sužen je obim pregleda. Na primer, pregled namirnica na salmonelu nije obavezan, i on se ne radi", rekla je Ana Mišović.

Po njenim rečima, stručnjaci Zavoda za javno zdravlje tek su u nedelju stupili u kontakt s Perom Marićem, vlasnikom Doma za stare u kojem je izbila epidemija.

Šef Odseka za sanitarni nadzor Moravičkog okruga, Svetlana Tadić rekla je da je sanitarna inspekcija posetila Dom odmah nakon saznanja o epidemiji i naložila mere koje su sprovedene.

"Izvršili smo kompletan pregled objekta. Sanitarni inspektor je doneo rešenje kojim je naredio mere za suzbijanje zaraznih bolesti koje je predložio Zavoda za javno zdravlje. Naredjena je izolacija, zabrana poseta, dezinfekcija objekta, pojačana kontrola higijene objekta i lična higijena zaposlenih", rekla je Svetlana Tadić.

Direkor čačanske Bolnice Rade Milošević rekao je da je u toj bolnici osam obolelih od salmonele - pet stanara i troje zaposlenih Doma.

Po njegovim rečima, stanje zaposlenih je dobro i oni će biti otpušteni, a od pet stanara Doma, stanje troje je nestabilno, a stanje dvoje je zadovoljavajuće.

Izvor http://www.beta.rs/?tip=article&kategorija=vestiizzemlje&ida=3223286&id=&ime=
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Onokad se ozbiljne delatnosti obavljaju bez dozvole i redovne inspekcije....


IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.