Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Operatori uplaćuju 100 miliona evra za 4g mreže  (Pročitano 8884 puta)
31. Mar 2015, 14:58:19
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Safari 600.4.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Operatori uplaćuju 100 miliona evra za 4g mreže
D. I. KRASIĆ | 31. mart 2015. 11:36 | Komentara: 0
Ukupno 21 milion evra slio se u državnu kasu od februarske prodaje dozvola za korišćenje frenkvencija koje su mobilnim operatorima u Srbiji omogućile širenje najsavremenije mreže četvrte generacije


UKUPNO 21 milion evra slio se u državnu kasu od februarske prodaje dozvola za korišćenje frenkvencija koje su mobilnim operatorima u Srbiji omogućile širenje najsavremenije mreže četvrte generacije. U resornom ministarstvu očekuju da će naredna prodaja dozvola za korišćenje frekvencija, koje će se osloboditi po okončanju digitalizacije TV signala, biti još plodonosnija po budžet.

- S obzirom na to da je reč o spektru na 800 megaherca koji odlikuje bolje prostiranje signala i mogućnost pokrivanja ruralnih područja, očekujemo da bi, po osnovu prodaje dozvola za ovaj spektar frekvencija, budžet mogao da prihoduje i 100 miliona evra - istakla je Tatjana Matić, državni sekretar u Ministarstvu trgovine i telekomunikacija.

Mobilni operatori, pak, ne trče pred rudu. Nijedna od tri kompanije ne želi precizno da se izjasni koliko je, uopšte, realno očekivanje da će platiti gotovo pet puta više za frekvencije od 800 megaherca, u odnosu na 1.800 megaherca za koje su izdvojile po sedam miliona evra. Čekaće, kažu, da država objavi uslove za prodaju licenci.

- Sasvim je uobičajeno da cena licence za spektar na 800 megaherca bude višestruko veća od cene na 1.800 megaherca - rečeno je "Novostima" u "Telekomu Srbija". - Razlika je svakako uslovljena i većim prostiranjem signala na 800 megaherca, zbog čega se istim brojem baznih stanica i snagom zračenja može pokriti veća teritorija. Samim tim, korišćenje ovog dela spektra je pogodno prvenstveno u ruralnim područjima.

I "Vip mobajl" je spreman da investira u novi frekvencijski opseg na 800 megaherca, ali smatraju da je rano da o svojoj poslovnoj poziciji govore više od tri meseca pre zakonskog roka za okončanje procesa prelaska sa analognog na digitalno emitovanje TV signala.

NAPREDNIJE USLUGE

- DODATNI spektar frekvencija, uključujući i onaj od 800 mehagerca, omogućavaju još bolje planiranje mreže i naprednije usluge za korisnike, kako u gradskim tako i u ruralnim sredinama, smatraju u "Telenoru". - Podržavamo nameru da se obavi aukcija spektra na 800 megaherca. Kao operator koji posluje na više tržišta u Evropi, upoznati smo sa okolnostima pod kojima se vrši aukcija spektra 800 megaherca. U cilju unapređenja korisničkog iskustva, razvoja mreže i servisa, neophodno je napraviti balans između obaveza i finansijskih očekivanja od same aukcije spektra.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 31.0
Eto neradnicima još koji mesec plata Smile Pokrckaće i to za dva meseca.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Linux
Browser
Chrome 39.0.2171.99
mob
Apple iPhone
Ja sam uzeo Telenor 4G karticu isti dan kad su najavili da puštaju signal.
Problem je što tog signala skoro i da nema - uhvatio sam ga na Novom Beogradu u Delta City-ju i ispred Airport City-ja, nisam bio do centra grada.
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 31.0
Ja sam na sirotinjskom mix net m ili kako se vec zove, za mene ni nema 4G. A i sta ce mi sprzio bi tih 1GB (koje imam samo prvu godinu) za 10 minuta  Smile
« Poslednja izmena: 06. Apr 2015, 18:00:07 od telep »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 27
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 38.0
mob
SonyEricsson w100i
Na vrhu uspešnih kompanija, sva tri mobilna operatera.
sumnjam da ćemo na 4g brzo videti razliku. Samo da ne bude kao sa mobilnim internetom, mnogi su imali nerealna iščekivanja..
IP sačuvana
social share
1
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1402
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 39.0
Ja sam na sirotinjskom mix net m ili kako se vec zove, za mene ni nema 4G. A i sta ce mi sprzio bi tih 1GB (koje imam samo prvu godinu) za 10 minuta  Smile
Ovo je tačno,razumem uvodjenje 4g kada je internet neograničen,ali pošto svi imamo po par giga mesečno šta mi znači brži internet.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.