Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bacaju krompir, nema kupaca  (Pročitano 2483 puta)
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 36.0
Ма дивно. Како се не сете да дају тај кромпир, ако га већ не могу продати, социјалним установама, домовима за старе, болницама, сиротиштима...? Smile

Niko ti ne brani, ori pa deli.
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.10.2
Browser
Safari 600.4.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Krompir ce se proizvoditi, kako tako, sve dok Monsanto ne zabrani proizvodnju takvog na koji nema svoju licencu GMO. A onda dolazi GMO i codex alimentarius i ????
Sve sto dolazi iz uvoza je vec genetski modifikovano i tu je problem treba ugusiti individualnu proizvodnju koja nije bazirana na GMO. Kada bude sve unisceno tada Monsanto dize cene i kontrolise hranu u svetu. Hebana vremena nadolaze.

Osim sto je vrlo verovatno taj krompir koji ne mogu da prodaju GMO jer su kupovali jeftino seme ispod tezge...

A taj Codex Alimentarius... da li si ga procitao?

Ta udica koju su Dveri pre par godina bacile... i na koju sam se i ja upecala, priznajem... je poprilicno rdjava...

Srecom, online moze da se nadje original:

http://www.codexalimentarius.org/standards/en/

taj uvozni  je 3x losijeg kvaliteta...nego najmanje trecina  je neiskoristiva ...
cak sam siguran da nije sto posto ispravan za ljudsku ishranu...
a nije ni toliko skuplji...mozda nekih 10-15 pfeninga po kilogramu i to u maloprodaji...

ni meni se ne svidja sto ce kao baciti krompir....i uopste ne volim kad se bilo kakva hrana baca
mada ga sigurno nece baciti..jer vjerovatno imaju svinje .i mogu s njim da ih hrane poprilicno dugo...
al' jbg..razumijem ih....

Kilogram krompira u maloprodaji je 30 do 50 dinara.

Ako imaju visak znaci da dobro nisu planirali proizvodnju, tj. nisu se domacinski ponasali...

S druge strane, sto kaze mrgec... sto ne daju onima kojima treba... Zasto bacaju?

« Poslednja izmena: 30. Mar 2015, 13:54:24 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 31.0
Ne znam koji je i čiji je ali kupiti u radnji dva puta za redom normalan krompir je nemoguća misija. Krompir je poslednjih godina djubre.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
anea..nije to visak....
oni su dobro isplanirali proizvodnju i potrebnu kolicinu...za trziste...
ali stvar je u tome..da je otkupna cijena krompira pala..i da je dosta niza od predvidjene...

a otkupne stanice su cijene snizile zbog niskih otkupnih cijena uvoznog krompira...
boli nekoga djon sta gradjanstvo jede..
vazan je profit...

sirotistima i bolnickim menzama i narodnim kuhinjama... taj krompir bi poklonila ti i mrgi i ja...i svi ovdje prisutni...
vjerovatno bi ga i proizvodjaci  poklonili ...
ali tu se radi  o revoltu...i pokusaju da nepovoljnu siituaciju po njih -  promjene u povoljnu....

a to je nemoguca misija...
« Poslednja izmena: 30. Mar 2015, 14:26:20 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows 7
Browser
Mozilla 11.0
Tako je.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.