Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: PAKAO: Kad ovde provedu noć - srpski tinejdžeri misle da su kul!  (Pročitano 7694 puta)
29. Mar 2015, 15:38:19
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
Sony xperia
PAKAO: Kad ovde provedu noć - srpski tinejdžeri misle da su kul!

“Batice, pao sam, u pritvoru sam. Nemoj da javljaš ćaletu i kevi, dođi sam da me pokupiš“. Ako vam je ova rečenica iole kul, a vožnju u pijanom stanju smatrate izrazom vaše lične pobune protiv represivnog sistema – otrezniće vas pogled u beogradsko treznilište.


Kad mamurluk zameni klupsku euforiju, Foto: M. Milanković

Prvo što ćete shvatiti – dok vam oduzimaju "smartfon", ključeve od tatinih kola, pertle sa cipela, a pantalone vam neprijatno vise (jer su vam i kaiš uzeli, razume se) – je ovo: "sam sam, mračno je, klupa je neudobna, zidovi goli...", a mamurluk polako zamenjuje klabersku euforiju.


Od vozača se pre nego što uđe u ćeliju oduzimaju i pertle i kaiš, Foto: M. Milanković

To je otprilike prvi osećaj koji je u ćeliji beogradskog treznilišta na Bulevaru despota Stefana sačekao hiljade onih koji su njime već prodefilovale. Pored nadobudnih tinejdžera, tu su bili i ugledni privrednici, bivši i sadašnji političari, estradne zvezde.


Klupa igra vrlo bitnu ulogu u procesu otrežnjenja, Foto: M. Milanković

Osam ćelija najvećeg srpskog treznilišta vikendom primi i po 100 alkoholisanih vozača, onih kojima je nivo alkohola u krvi preko 1,2 promila. S obzirom da se uglavnom radi o ljudima koji nisu ranije pritvarani, novi „smeštaj“ ih brzo surovo suoči sa posledicama njihovih dela.


Mnogi koriste priliku da se na nju i potpišu, Foto: M. Milanković

- Nikome nije svejedno kada ostane sam u mraku, pa neki dobiju napad panike od zatvorenog prostora, zbog čega često zovemo Hitnu pomoć. Ponašaju se različito: jedni ulaze veseli, naručujući kafanske hitove, drugi odmah zahrču, treći su agresivni, vređaju, psuju. Trudimo se da u svakoj ćeliji bude po jedna osoba, ali nekad ih je i više: u tim situacijama, ili nastaje neprijatna tišina, ili dođe do srdačnog zbližavanja – priča Mladen Ostojić, pomoćnik načelnika dežurne službe.


Nikome nije svejedno kad ostane sam i u mraku, Foto: M. Milanković

Ostojić objašnjava da su sve ćelije standardizovane, i da je briga o pritvoreniku, obilaženje na svakih 10-15 minuta i ispunjavanje sitnijih prohteva (deblje ćebe, čaša vode...), na nivou.

A ko je zapravo prosečni pritvorenik treznilištva?


Dvanaest sati je minimum koji pritvorenik provede u ćeliji, Foto: M. Milanković

- Nema pravila, ali naravno da nas najviše brinu najmlađi, tinejdžeri koji su tek počeli da voze. Za njih je boravak u pritvoru skoro avantura, često ne žele da im roditelji saznaju gde se nalaze, pa pozivaju prijatelje: to im, valjda, podiže reputaciju u očima društva. Ne shvataju da će im glupost koju su napravili večno ostati upisana u dosijeu, koji će sutra možda proveravati njihov poslodavac... - objašnjava Ostojić.

Dvanaest sati je minimum koji pritvorenik provede u ćeliji. Za to vreme, imao bi priliku da se dobro upozna i sa bogatije uređenim prostorijama, a kamoli sa sobicom u kojoj od inventara postoji tek drvena klupa, toalet čučavac, kamera za audio-vizuelni nadzor, mali prozor i teška gvozdena vrata. Na pomenutoj klupi – za spavanje izrazito neudobnoj – urezana su brojna imena, pa saznajemo da je „Đole Leštane“ u „apartmanu“ boravio 22. Novembra 2009. godine.

Klinci, zapamtite: Đole, ko god to bio, nije se lepo proveo te hladne novembarske noći, a Leštane njegov podvig nije zapamtilo!

Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Cudni smo ti mi pingvini!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6178
Zastava srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
SonyEricsson k750i
glupost....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.