Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dinkićeva bivša savetnica krala podatke iz Poreske uprave?  (Pročitano 2730 puta)
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Naravno, ni ova neće biti uhapšena.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.10.0
Browser
Chrome 38.0.2125.111
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Naveo je da podaci svih građana Srbije, posle ovog incidenta, mogu da budu objavljeni bilo kada i da Poreska uprava za to ne može da snosi odgovornost.

Bullshit. Po zakonu ste i te kako odgovorni i sad bi svi gradjani trebali da se skupe i da vam zveknu odstetni zahtev.

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
mob
Sony xperia
Dinkićeva bivša savetnica traži izvinjenje

Nikada nisam bila u prilici, niti sam tražila, niti sam dobila, niti mi je trebao bilo koji podatak iz Poreske uprave koji bi se mogao smatrati službenom tajnom, izjavila je danas u intervjuu FoNetu bivša savetnica za poreska pitanja i nekadašnja državna sekretarka Ministarstva finansija Milica Bisić.
Milica Bisić

Za one koji to ne znaju, objasnila je Bisić, poverljivi su podaci o pojedinačnim poreskim obveznicima i njihovim prihodima i zaduženjima.

- Dakle, optužbe protiv mene iznete na konferenciji za štampu v.d. direktora Poreske uprave potpuno su neosnovane - naglasila je Bisić.

Napominjući da je stvar otišla toliko daleko da više nije dovoljno da prestanu sve optužbe protiv nje za navodnu špijunažu i izdaju, Bisić je poručila da ona sada želi javnu satisfakciju.

- Ja želim izvinjenje od nekoga ko je zadužen, bilo da je to sam v.d. direktora Poreske uprave Marko Marinković ili neko ko je njemu nadležan, jer je to zaista nedopustivo. Ne mogu da dozvolim da to bude samo jedna od vesti, a posle
nedelju dana se pojavi nešto drugo, a vi ostanete na naslovnim stranama kao kradljivac baze podataka Poreske uprave - objasnila je Bisić.

Bisić je ocenila da optužbe Marinkovića predstavljaju tužan pokušaj da se skine odogovornost sa njega samog ili nekog iz Poreske uprave zbog objavljivanja njene lične poreske prijave.

- Ja sam preduzela sve ono što je u mojoj moći kao pojedinca i što mi daje pravni sistem. O tome sam obavestila ministra finansija i v.d. direktora Poreske uprave i zatražila da unutrašnja kontrola Poreske uprave proveri kako je to moguće - rekla je Bisić.

Ona je naglasila da je podnela dve krivične prijave, protiv NN lica u Poreskoj upravi, ali i urednika lista u kojem je objavljena njena lična poreska prijava.

Bisić je istakla da radeći kao savetnik u ministarstvu nije dobijala, niti su joj trebali, pojedinačni poreski podaci koji se, po Zakonu o poreskom postupku, smatraju službenom tajnom.

- Drugi deo mog angažmana je bio vezan isključivo za administraciju, a to je prelazak poreskih prijava u elektronsku formu. To je bio jedan od osnovnih zadataka u modernizaciji Poreske uprave, a za taj posao mi nisu bili potrebni čak ni podaci o prihodima - rekla je Bisić.

Upitana ko je taj ko ima pristup pojedinačnim poreskim podacima, Bisić je odgovorila da takve podatke imaju inspektori koji obavljaju kontrolu, ali da je to uvek u okviru postupka, kao i da je nedopustivo da se ti podaci iznose u javnost.

Bisić je rekla da je nisu kontaktirali iz Tužilaštva, ali da očekuje da se to desi u vezi sa dve krivične prijave koje je podnela zbog objavljivanja njenih poreskih podataka u javnosti.


Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
androidNepoznat
Browser
Opera 11.10
mob
Nokia 6220
Citat
Naveo je da podaci svih građana Srbije, posle ovog incidenta, mogu da budu objavljeni bilo kada i da Poreska uprava za to ne može da snosi odgovornost.

Bullshit. Po zakonu ste i te kako odgovorni i sad bi svi gradjani trebali da se skupe i da vam zveknu odstetni zahtev.


И шта онда, да грађани сами себи плате одштету ? Smile
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.