Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 03:06:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najčešće sportske povrede  (Pročitano 2249 puta)
21. Nov 2005, 06:58:22
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Najčešće sportske povrede


Bavljenje sportom je zdravo. Plus je i trendi. Međutim, bavljenje sportom nosi i rizik od takozvanih sportskih povreda - skoro svaki sport donosi neki rizik. Da li to znači da se sportom ipak ne treba baviti? Ne, naravno, jer vam bez fizičke aktivnosti telo postaje slabo, a imunitet propada, što je veći problem od bilo koje sportske povrede. Da biste rizik od povrede sveli na minimum, evo nekih čestih povreda u sportu i saveta kako ih izbeći.

Nagnječenje čašice u kolenu: do ove povrede dolazi zbog slabosti zgloba kolena. Dođe do rotacije butne kosti iz ležišta, a to uzrokuje trenje čašice i butne kosti. Na vašu sreću, i zglobove je, kao i ostale delove tela, moguće ojačati. U ovom slučaju pomoći će vam sklekovi - pored toga što jačaju ruke i ramena, jačaju i noge i povećavaju stabilnost. Dakle, zategnite mišiće zadnjice, spustite se na visinu od 15 centimetara od tla, pa se vratite u početni položaj. Radite tako deset puta svakog dana.

Pucanje mišića natkolenice: džogeri početnici skloni su tome da trče previše energično, "da što pre dođu u formu". Želja da se što je pre moguće vide lepi rezultati sasvim je razumljiva, ali neophodan je i oprez. Nužna je i dobra obuća za trčanje - jer je to, pored previše energičnog trčanja, glavni uzrok ovakve povrede; trčanje će zbog neadekvatne obuće vršiti preveliki pritisak na mišić natkolenice i on će pući. Dakle, nabavite dobre patike s dobrim uloškom za stopalo, uložak menjajte na svakih pretrčanih 80 kilometara (da, neophodno je menjati ga toliko često - uložak, za razliku od svoje noge, možete da kupite u radnji) i usporite malo. Dobra je i ideja da ojačate mišiće vežbama na steperu (mogu da posluže i stepenik ili niža stolica).

Upala tetive svoda stopala: do ove povrede najčešće dolazi kada nekoliko puta snažno udarite petu u toku energičnih aerobik vežbi. Da do ovakve povrede ne bi došlo, nosite patike s uloškom koji podupire svod stopala. Dobro je i da istežete stopalo na ivici stolice - tako ćete ga učiniti elastičnijim i izdržljivijim. Ukoliko već imate upalu, kotrljajte stopalom flašu s hladnom vodom, to bi trebalo da pomogne.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Dr.Dix

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia C6
imam neku povredu na zglobu na ruci ne izgleda mng ozb mogu da pomeram ruku i sve ali ipak malo boli...zanima me misljenje strucnjaka da li da sacekam jos malo mozda prodje ili da idem kod lekara

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

21012010106.jpg
(409.89 KB, 1944x2592)
21012010107.jpg
(420.54 KB, 1944x2592)
IP sačuvana
social share
Live like there's no tomorow Smile
BreakDance and FreeRun 4Life
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia 6120
Kako ti se to desilo? Sta si radio/ vezbao?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Dr.Dix

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia C6
pa pre 3 dana radio sam stav na sake i bas sam dugo hoda na sake i posle toga uvece sam odradio neke serije zgibova i sklekova i posle toga primetio bol u zglobu
IP sačuvana
social share
Live like there's no tomorow Smile
BreakDance and FreeRun 4Life
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
HTC Sensation
pa pre 3 dana radio sam stav na sake i bas sam dugo hoda na sake i posle toga uvece sam odradio neke serije zgibova i sklekova i posle toga primetio bol u zglobu

Hmmm,pa bas cudno da te od svega toga zaboli ruka  Smile !! Pa bre dobro je sto je nisi vise povredio...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Dr.Dix

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia C6
pa imao sam i dobra zagrevanja i sve ali nzm....pitao sam profesora fizickog on kaze samo miruj i mazi ruku fastum gelom
IP sačuvana
social share
Live like there's no tomorow Smile
BreakDance and FreeRun 4Life
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia 6120
Ako ne bude bolje za par dana...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Dr.Dix

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia C6
vec 3 dana me boli mada danas mng manje...ja mogu da mrdam ruku i sve ali malo me zaboli kad probam da se oslonim na nju sacekacu jos 2 3 dana pa cu da odem do lekara
IP sačuvana
social share
Live like there's no tomorow Smile
BreakDance and FreeRun 4Life
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 03:06:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.136 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.