Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Моћ уметности: Трејнспотинг у борби против дроге  (Pročitano 7978 puta)
21. Avg 2014, 23:29:04
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
Browser
Chrome 36.0.1985.143
mob
Samsung GT-S7580
"Трејнспотинг" бољи од лекара у борби против дрога


Роман "Трејнспотинг" (Траинспоттинг) Ирвина Велша и истоимени, експлозивни филм Денија Бојла шаљу снажну поруку о штетним последицама дрога, сматра Кенет Калман, бивши генерални директор енглеског и шкотског здравства.

Он истиче да се "Трејнспотинг" показао ефикаснијим у борби против наркотика него сва упозорења здравствених радника. То је пример приче која је допрла до свести јавности и подстакла промену схватања проблема.

"Уметност, укључујући књижевност, може да промени ствари и учини да људи размишљају на нов начин о здравственим проблемима", рекао је Калман током гостовања на Међународном сајму књига у Единбургу, преноси лондонски Телеграф.

Калман је дао интервјуу поводом своје нове књиге посвећене утицају литературе на јавно здравље кроз историју. "Читање 'Трејнспотинг'-а Ирвина Велша и свега оног што у тој књизи пише о дрогама, ХИВ-у и осталим стварима, далеко је упечатљивије од говора било ког стручњака", навео је он.

"Приче су заразне, оне могу да покрену ствари. Идеје песника и писаца наводе вас да размишљате на посве другачији начин", додао је он. Роман "Трејнспотинг" објављен је 1993, а три године касније по њему је снимљен филм са Јуаном Мекгрегором у главној улози.

То је прича о животу младих људи у Единбургу који покушавају да се извуку из незапослености, бесциљних односа и зависности од дроге. Неки успевају, док су други безнадежни случајеви.

Извор:б92




Нисам гледао филм нити сам читао роман.. што се тиче нарко тема, читао сам Дневник једне наркоманке, добар је.  Smile

Ово доста подсећа на то како су Шпанци покушавали да забране викиншке романе у својој земљи којима су људи били залуђени и никако им није ишло, а успели су тек након објављивања Дон Кихота.
« Poslednja izmena: 21. Avg 2014, 23:29:46 od Lazar Milic Milic »
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 115
Zastava
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
Nisam upoznat s tom knjigom, iako sam čuo kako je neki ljudi spominju.

Međutim, moram pohvaliti knjigu i film Wir Kinder von dem Bahnhof Zoo, koje valjda obrađuju slične teme a koje su ostavile dubok utisak na mene.





IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.9.4
Browser
Chrome 37.0.2062.122
mob
Apple iPhone SE 2020
Scena kada onaj prospe pun carsaf kakice na roditelje svoje devojke... za citav zivot me je okrenula od droge... Imala sam 16 godina godina kada sam ga prvi put gledala na Sinemaniji u SC, ali i danas pamtim taj momenat...

A da... i najbolji motivacioni govor..



Inace, gledala sam i predstavu u Bitef teatru... sasvim drugi pogled na istu stvar... knjigu nisam citala... to bi bilo malo previse...

Takodje, dobra predstava je i "Kuci"  - maloletnicki prostitucija i narkomanija i tako to... ne veruj svakoj budali...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Chrome 37.0.2062.124
mob
Samsung Galaxy S2
Knjiga je bolja od filma.
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 849
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 33.0
Citat
Inace, gledala sam i predstavu u Bitef teatru... sasvim drugi pogled na istu stvar... knjigu nisam citala... to bi bilo malo previse...

Kako se zove predstava? Isto ime?

Trebalo bi mi tako nesto, samo na srpskom jer bih pustao deci koja nisu bas najbolaj sa engleskim jezikom i verovatno ne bi stigli da procitaju prevod (do duse, neki ni ne znaju da citaju, na zalost).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.9.5
Browser
Chrome 37.0.2062.122
mob
Apple iPhone SE 2020
Isto ime i to je bilo 1997. ili 1998.  Smile


Sergej Trifunovic je igrao, tako da je bilo puno vristanja i pistanja... i okidanja fotoaparatima ... onima sa 36 fotografija...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 33.0
Нобади мувввв  Smile

IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 38.0.2125.101
Meni je ono ronjenje kroz WC solju zbog metadona najbolji argument protiv droga.

Film je brutalno iskren i na frekvenciji omladine. Razumije njihove dileme.. svakodnevne, drustvene, seksualne, pa i politicke..

S druge strane..
Klasicna borba protiv droge je tribina sto se drzi po skolama sa likom poput Mister Mackey i njegovo "Drugs are bad, Mmmkay?" .. covjek koji sam ne vjeruje u to sto prica.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.9.5
Browser
Safari 537.78.2
mob
I-mate 30 Pro
Jedan nas drugar je pretrcao oko pet kilometara preko dvorista ograda iz kuce u kucu onako pravolinijski...ne putem...od trave...imao neki trip da ga jure vuci....davno to bilo....u svakom slucaju dosao pocepan sav..izranjavan...i skoro danije imao ni jedan nokat na rukama...

E to je los trip... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
i film i knjiga su sranje zestoko... Smile  Smile

i koliki ima efekat na odvracanje od nekog konzumiranja droge.. Smile
toliko ima i nus efekat...

obicno ovu pricu bolje razumiju likovi koji su konzumirali narkotike..
nadju se u toj prici...i prate je sa odusevljenjem... Smile

i jbg...onda seru...malim potencijalnim drogerasima  Smile  Smile
kako oni dozivljavaju ovu pricu...

i bash naprotiv...te male praznoglave seronje...to sto bi trebalo da ih odvrati-od konzumacije..
to ih privuce...da konzumiraju  Smile  Smile

inace procitao sam gomilu sranja na tu temu...
i jedino sto necemu valja - to je



 Smile



IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.