Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 01:57:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Џо Хил - Joe Hill  (Pročitano 21027 puta)
19. Avg 2014, 11:06:27
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
Browser
Chrome 36.0.1985.143
mob
Samsung GT-S7580
Џо Хил - Joe Hill



Јосиф Хилстром Кинг (рођен четвртог јуна, 1972. године), познатији под псеудонимом Џо Хил, је амерички аутор и стрип писац. Објавио је три романа: Кутија у облику срца (Heart-Shaped Box), Рогови (Horns), Носферату (NOS4A2) и збирку кратких прича - Духови двадесетог века (20th Century Ghosts). Поред тога, аутор је серије стрипова Локот и Кључ (Locke & Key).


Рани живот



Хил је друго дете Стивена и Табите Кинг. Рођен је у граду Хермонту, Мејн, држави у САД, а одрастао у Бангору. Његов брат Овен је такође писац. У својој деветој години, појавио се у филму Шоу наказа (Creepshow), који је написао и у којем је глумио његов отац Стивен.


Каријера



Хил је одлучио да користи скраћени облик свог имена (притом упућујући на погубљеног активисту радничког покрета Џоа Хила) 1997. године, у жељи да постигне успех искључиво сопственим заслугама, а не зато што је син Стивена Кинга. Након што је самостално постигао успех, Хил потврђује свој идентитет 2007. након чланка у магазину Варијанта (Variety) у којем је разоткривен његов идентитет (иако су постојале онлајн спекулације о његовом пореклу још од 2005. године).

Хилов први роман, Кутија у облику срца, објављен је 2007. године и достигао је осмо место на листи бестселера Њујорк Тајмса до 1. априла.

Када је почео да пише, био је свестан да ће настати поређења између његовог рада и рада његовог оца, Стивена Кинга, једног од најбоље продаваних и најпознатијих живих писаца, чије је име постало синоним за хорор фантазију. Стивен Кинг је и сам користио псеудоним Ричард Бакман (Richard Bachman) када је достигао светску славу, јер није хтео да се његова дела продају због бренда већ квалитета, како је он касније објаснио у есеју „Зашто сам био Бакман“.

Стрип Локот и Кључ, чији је аутор, изашао је 20. фебруара 2008, а прво издање је продато у једном дану.

Џо Хил је проглашен за „најозбиљнијег играча међу писцима фантастичне књижевности 21. века“ (Вашингтон Пост), за „новог мајстора саспенса“ (Џејмс Ролинс) и „писца који последњих година највише обећава на пољу хорора и мрачне фантазије“ (Паблишерс Викли). Он „ствара магичне ликове и на сваком кораку изазива фантастична изненађења“ (Њујорк Тајмс).

Други Хилов роман Рогови, издат је 16. фебруара 2010. године, по којем је 2013. снимљен и истоимени филм.


Романи и колекције


• 20th Century Ghosts (2005, collection)
• Heart-Shaped Box (2007)
• Horns (2010)
• NOS4A2 (2013)
• The Fireman (2015)


Награде



• Voluntary Committal (World Fantasy Award for Best Novella)
• 20th Century Ghost  (Bradbury Fellowship)
• 20th Century Ghosts (Bram Stoker Award for Best Fiction Collection)
• 20th Century Ghosts (British Fantasy Award for Best Collection)
• 20th Century Ghosts (International Horror Guild Award for Best Collection)
• Best New Horror (British Fantasy Award for Best Short Story)
• Best New Horror (Bram Stoker Award for Best Short Story)
• Sydney J. Bounds Best Newcomer Award - 2007
• Heart-Shaped Box (Bram Stoker Award for Best First Novel)
• Heart-Shaped Box (International Thriller Writers Inc award for Best First Novel)




Извори:

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

0160ccb027370a7e9d9a26.L._V154352658_SX200_.jpg
(11.81 KB, 200x300)
a_joe_hill0207.jpg
(27.88 KB, 295x340)
joe-hill.jpg
(45.54 KB, 307x409)
« Poslednja izmena: 19. Avg 2014, 11:09:22 od Lazar Milic Milic »
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 36.0.1985.143
mob
Samsung GT-S7580
Рогови




Издавач: Дерета 
Број страна: 408
Жанрови: савремена фантазија, готичка фикција, натприродна фикција

Синопсис:

Иг Периш провео је ноћ пијан, радећи грозне ствари. Следећег јутра пробудио се страшно мамуран, с неописивом главобољом и... роговима.

У почетку, Иг је мислио да халуцинира, да су рогови подсвесна пројекција његовог беса и туге. Протеклу годину провео је у усамљеничком, приватном пургаторијуму у који се повукао због смрти своје девојке Мерин, која је силована и убијена под неразјашњеним околностима. Стога би нервни слом био најприроднија могућа ствар, али није било ничег природног у роговима који су били више него стварни.

Меринина смрт одузела је Игу све што је имао: удобан живот, поштовање, љубав ближњих и вољену девојку. Једини осумњичени за убиство био је... он сам. Иако је на суду ослобођен због недостатка доказа, Иг није успео да опере своје име. Напустили су га сви, па и сам Бог. Сви, осим ђавола који се крио у њему.

Откад има рогове, Иг поседује ужасну моћ да му сви саопштавају своје најинтимније мисли, оне које понекад тешко саопштавамо и себи самима. И притом, људима то делује сасвим нормално. Иг је бесан. То што је био добар и поштен донело му је само беду и јад. Чини му се да је дошло време да се неки дугови врате... изгледа да је ђаво дошао по своје.







Извор:Дерета
« Poslednja izmena: 19. Avg 2014, 11:19:32 od Lazar Milic Milic »
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 36.0.1985.143
mob
Samsung GT-S7580
Кутија у облику срца




Издавач: Вулкан – Алнари
Број страна: 307
Жанрови: хорор фикција

Синопсис:

Када је Џад открио да неко преко Интернета продаје духа, уопште се није двоумио хоће ли га купити. Био би то савршен додатак његовој колекцији свега онога што је гротескно, а која укључује и кувар за канибале, исповест једне вештице, прву копију снаф филма... За средовечног краља деатх-метал-роцка као што је он, куповина духа сматра се нужним трошком. Осим тога, Џад сматра да зна баш све о духовима, зато што и њега самог многи опседају (било да су то духови из његовог несрећног детињства или духови преминулих певача). Међутим, овај дух је другачији. На његову адресу стигао је у црној кутији у облику срца и одмах унео језу у Џадов дом. Због њега почињу да се дешавају чудне ствари, и намера му је да истера Џада из његове куће и примора га да се бори за голи живот.

Извор:Вулкан
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 36.0.1985.143
mob
Samsung GT-S7580
С обзиром да сам преводио уводни пост, јавите ако има грешака (притом највише мислим на имена).  Smile

Прочитах само Хилове Рогове и могу рећи да су одлични, можда једна од најбољих књига које сам прочитао у жанру фантастике, а иако припада том жанру, има веома реалних делова књиге тако да мислим да није типична фантастика и може одговарати и онима који не воле превише фантастику. Мислим да је успео све да обухвати у књизи, од перверзних делова и љубави па до суровости, болести, патње, психичке лудости.. Они које занима психопатологија или социопатија, шта већ, мора им се допасти роман.. од мене препоруке. Smile

Надам се да ће филм бити упола добар као књига, ако буде одрадио је своје. Препоручујем да прво прочитате књигу, па тек гледате филм.
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
nije to film za tebe milicu
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 37.0.2062.124
mob
Samsung GT-S7580
Књига је по мом укусу.
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Heart Shaped Box nije bila losa knjiga, ali ovi Ameri imaju tendenciju da naduvaju mnoge knjige.  Rogove nisam procitao ali cu kada budem imao vremena. Sve u svemu je bolji pisac od svog oca, ciju ni jednu knjigu osim The Stand nisam uspeo da procitam, jer mnogo smara.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 37.0.2062.124
mob
Samsung GT-S7580
Читаш на енглеском или на српском?

Не могу да нађем Кутију у библиотеци, а сумњам да ћу је купити.
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Читаш на енглеском или на српском?

Не могу да нађем Кутију у библиотеци, а сумњам да ћу је купити.
Engleskom.  Ne propustas mnogo.
Evo ti na Engleskom ako te ne mrzi da citas u PDF-u?

https://drive.google.com/file/d/0B5e3VHVuWjR5dHN1NV9YdFVSSms/edit?pli=1
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 37.0.2062.124
mob
Samsung GT-S7580
Не читам никад оно што не може да стане на две дужине монитора, не могу да избијам очи. Знам да си у Америци, па сам се питао на ком језику читаш. Иначе, ја не читам ни ове синопсисе пре него што почнем да читам књигу тако да немам представу каква је Кутија, не волим да откривам радњу.

Није овај Хил нешто ни популаран овде како се мени чини, коме год поменем Хила нико га не зна.  Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Не читам никад оно што не може да стане на две дужине монитора, не могу да избијам очи. Знам да си у Америци, па сам се питао на ком језику читаш. Иначе, ја не читам ни ове синопсисе пре него што почнем да читам књигу тако да немам представу каква је Кутија, не волим да откривам радњу.

Није овај Хил нешто ни популаран овде како се мени чини, коме год поменем Хила нико га не зна.  Smile
Ja sam pokusao, pa ako neko hoce da skine nek izvoli.

Pa mogu ja da citam na oba, to nije problem, ali ovde nema nasih knjiga, a i da ih nadjes platis 20 dolara za jednu knjigu ako ne i vise, ne isplati se.  a meni ne smeta da citam na Engleskom.

Pa nije jer koliko ljudi uopste i cita vise, on nije popularan ni toliko ovde, koliko je na primer  Neil Gaiman sa njegovim sranjima. Kreten napravio neku knjizicu za decu u kome Kraljica budi Princezu iz zna tako sto je ljubi u usta. Znaci LGBT na kvadrat.

Sto se tice Joe Hilla, nije jos dostigao popularnost njegovog oca, a hoce najverovatnije, jer oni ovde imaju obicaj da budze pricu o ovome ili onome piscu, ili o ovome ili onome romanu.  Kad pogledas ko sve ne dobije nagradu ovde...
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.107
mob
Samsung GT-S7580
Прочитао Кутију у облику срца и могу вам рећи да су Рогови много бољи. Сконтао сам да Џо увек дода неке психо болештине својим књигама. То ми се свиђа.  Smile
Не знам зашто ми није Кутија толико одговарала.. развлачио сам је три недеље.
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 39.0
Прочитао Кутију у облику срца и могу вам рећи да су Рогови много бољи. Сконтао сам да Џо увек дода неке психо болештине својим књигама. То ми се свиђа.  Smile
Не знам зашто ми није Кутија толико одговарала.. развлачио сам је три недеље.
Nije imala substancu. Neko je bila suvise smorena i gotovo bez poente.  Ali opet, njegove sam procitao, njegovog cala nikako, Stiven odugovlaci mnogo kada pise. Sve njegove knjige bi trebale biti skresane za jedno 50% da bi bile citljive. 
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.107
mob
Samsung GT-S7580
Meni Kutija bukvalno nije bila čitljiva ili kako se već kaže  Smile
Nekako me malo i smorili i realno mogla je biti dosta kraća
U jednom trenutku mi došlo da preskočim.. onda se pojavila pedofilija i reko neću  Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 01:57:23
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Joe Hill

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.189 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.