Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Cela kuća za 4.000 evra, a niko da je kupi!  (Pročitano 2142 puta)
23. Jul 2014, 14:08:25
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 36.0.1985.125
mob
Apple iPhone SE 2020
Cela kuća za 4.000 evra, a niko da je kupi!

U seoskim naseljima širom Bačke ima na stotine praznih kuća koje se nude na prodaju po bagatelnim cenama. Mnoge su već uveliko zapuštene, ali ima ih i sasvim solidnog izgleda


Foto: Wikipedia/VcesnakCela kuća za 4.000 evra, a niko da je kupi!
Napušteni porodični domovi sa okućnicama u bačkim selima nude se na prodaju po bagatelnim cenama, ali kupaca nema, piše Politika.

 
U seoskim naseljima širom Bačke ima na stotine praznih kuća koje se nude na prodaju po bagatelnim cenama, od četiri do sedam, osam hiljada evra.

Mnoge su već uveliko zapuštene, ali ima ih i sasvim solidnog izgleda sa električnim, vodovodnim i telefonskim priključcima, prostranim dvorištima i okućnicama, tako reći odmah useljivih. Međutim, kupaca nema, ili su vrlo retki.

- Prema poslednjem popisu, u Ravnom Selu bilo je nešto više od 1.000 domaćinstava, a trenutno ima oko sto praznih kuća koje, čak ni za male pare, nikome ne trebaju. Naslednici nisu u mogućnosti da ih održavaju, ili to ne žele, tako da one brzo propadaju a često su i na meti vandala. Meštani nemaju nikakvih izgleda da se ovde zaposle, selo je postalo gotovo slepa ulica na rubu opština Vrbas i Bački Petrovac – kaže sekretar Mesne zajednice Ravno Selo Aleksandar Stanojević, navodeći da se ovde pristojna kuća može kupiti po ceni jednog polovnog stranog automobila.


Foto: sxc.hu/lvalicsFoto: sxc.hu/lvalics
Istovetne priče mogu se čuti i u Kucuri, Ruskom Krsturu, Kruščiću, Liparu, Sivcu… Na desetine familija iz ovih a i drugih sela sa područja opština Vrbas i Kula odselilo se poslednjih godina u inostranstvo, najviše u Kanadu, Mađarsku i Slovačku. Koliko su opustela sela u ovom delu Bačke najbolje odslikava broj upisanih đaka prvaka koji je – saznajemo u školskoj upravi – ove godine i do tri puta manji nego krajem prošle decenije.

Igrom sudbine, u ovdašnjim seoskim naseljima u poslednje vreme trajno se udomljava sve više izbegličkih i prognanih porodica. Uz finansijsku podršku lokalnih samouprava i Komesarijata za izbeglice, a delom i vlastitim učešćem, kupuju i adaptiraju napuštene seoske kuće ili salaše, počinju da se bave zemljoradnjom i stočarstvom. Neki su se, poput Zorana Pavlovića, prognanika iz Prizrena, brzo privikli na paorski način života.

- Konkurisao sam prošle godine za pomoć za kupovinu kuće u Kucuri, što mi je odobreno, dobio potom i nešto kredita, pa evo s porodicom “pustio korene” ovde u bačkoj ravnici. Meštani su nas izuzetno lepo prihvatili, dobre su komšije, a selo je lepo uređeno – ulice i trotoari su asfaltirani, vodovodna, kanalizaciona i telefonska mreža dopiru do svakog dela sela. Blizu nam je Vrbas, a ni Novi Sad nije daleko. Kad nema druge, moramo biti zadovoljni – kaže sagovornik Politike.

(Telegraf.rs)



Ja sam se neko vreme zaludjivala ovim... a onda mi je palo na pamet da jedino sto vredi na tim posedima je - zemlja...

Znaci, za 4000e kupis jedno 20a placa, srusis kucu (to te izadje jos 1000-2000), i dignes novu montaznu koja je 300-500e po kvm, zavisno od toga koliko "deluhe" hoces... Smile

Ako krenes sa renoviranjem... bez bar 20.000e na tu cenu ne vredi ni razmisljati jer treba pretresti i staviti novi krov, uvesti vodu u kucu, napraviti kupatilo, srediti podove, uvesti grejanje i tako to...



IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 36.0.1985.125
Ја ево већ дуже време меркам тако кућицу у село где живе женина баба и деда, мала можда две собе и кухињица, бунар, струја, и око 16-17 ари плаца...човек је у Канади па га не занима то и дао би ми за једно 3000 евра  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1402
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 30.0
Za montažne kuće je od skoro potrebna dozvola za gradnju,a kad već moraš da vadiš dozvole zašto za 300 evra po kvadratu ne sazidati pravu kuću.

I većina tih kuća koje oni prodaju su tkz. nabijače,pravljene od blata i posle skoro sto godina su u veoma lošem stanju.Za renoviranje veoma nezahvalne.

Nije to mala cena,vredi samo plac,i priključci.
« Poslednja izmena: 23. Jul 2014, 14:22:51 od Mile Rent-a bubreg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 30.0
brate to je super
ima pun kurac takvih sela oko novog sada,zrenjanina,beceja
kupis plac,renoviras ili dignes kucu
na deset minuta kolima si od grada
eh da imam pare ko sto nemam  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.9.4
Browser
Chrome 36.0.1985.125
mob
Apple iPhone SE 2020
Ma... kad kazem montazna... ja retko kada mislim na ove nase.. Ivanjica i sl...

Doduse, cene takvih kuca su od 800e pa vise po kvm



Pri cemu... u zavisnosti koliko se opruzis... mozes da dobijes i sertifikat pasivne kuce...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Pa Spaniji i Portugalu dosta slicno, imas kuca kojih su se naslednici odrekli u korist drzave da ne placaju porez, posle komune nudi te kuce za dzabe...
A dosta davno, za vreme SFRJ takvih napustenih kuca bilo po Istri. Ko je tako nesto uzeo tada i renovirao, danas moze da mrdne grdnu lovu.
Inace, kuca trazi pare i trud. Za cas posla se tu skupi lepa svotica, koja srusi optimisticki mit o jeftinoj kuci, uz to treba naravno i vreme da se odvoji a deca bas ne provode rado godisnji na selu, pogotovo danas...
« Poslednja izmena: 23. Jul 2014, 14:28:13 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1402
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 30.0
brate to je super
ima pun kurac takvih sela oko novog sada,zrenjanina,beceja
kupis plac,renoviras ili dignes kucu
na deset minuta kolima si od grada
eh da imam pare ko sto nemam  Smile
Ma čini ti se,mnogo imaju vikendice pa slabo uživaju u njima,mnogi odu par puta godišnje,meni lično vikendica bez reke ili jezera nije vikendica.Ipak ima tu i dosta obaveza,nije smao uživanje.





IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 36.0.1985.125
Razgovor dvije babe:

- Javio mi se M. Žali mi se da nema šta da radi. On je u Velikom Selu.
- Pa kako mu je tamo?
- Znaš kako on voli da kolje? E pa ove godine ni jedno svinjče nije zaklo. Kaže pusto selo. Nema nikog, kod njega u ulici tri starca. Boje se da ih neko sve ne ubije zbog penzije...
- E a kakvo je to selo bilo. Svaka kuća bar po 10 duša...

Ebi ga ja kad odem u Bosnu samo čujem:
- ne isplati se zemlju raditi
- ne isplati se stoku čuvati
- ne isplati se pčele gajiti
- ne isplati se voće saditi...

Muslimanima u susjednim selima se očigledno isplati pošto tamo još i ima koja malađa glava ili su oni bolje dotirani iz inostranstva, ko će ga znati?

Izraelci od pustinje prave plodne površine, a mi od najplodnije ravnice u Evropi, pustinju...

Svako prema svojim mogućnostima


IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Kad opusti, oporavice se malo priroda od coveka  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 36.0.1985.125
mob
Samsung 111111
Citat
Izraelci od pustinje prave plodne površine, a mi od najplodnije ravnice u Evropi, pustinju...

Pa ti idi pa radi zemlju  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: kupi evra Cela niko

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.